Wyzwanie czytelnicze LC

Dziedzictwo królów

Cykl: Trylogia Magistrów (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Legacy of Kings
Ag2S

Finał magicznej trylogii! Kamala, młoda dziewczyna, która rzuciła wyzwanie magom, osiągnęła swój cel – opanowała sztukę czarnoksięstwa i jej moc dorównuje teraz najpotężniejszym spośród Magistrów. Choć ci nigdy nie wybaczą jej zachwiania starego porządku rzeczy i zabicia jednego z nich, widmo nadchodzącej wojny każe odsunąć na bok wewnętrzne spory. W „Dziedzictwie królów” ludzkość czeka...

Finał magicznej trylogii!

W „Dziedzictwie królów” ludzkość czeka ostateczna bitwa z Duszożercami – podobnymi do smoków krwiożerczymi stworami, jeszcze do niedawna odgrodzonymi od południowych krain magiczną barierą, Gniewem Bogów. Mur jednak upadł i na świat ludzi padła groźba totalnego wyniszczenia.
Oto kluczowe starcie Drugiej Ery Królów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziedzictwo_krolow-p-30741-1-30-.html

ElaF | 2018-03-31

Uwielbiam tę trylogię.
Autorka czerpała inspirację z Jeźdźców smoków z Pern.
Ale wszystko tutaj jest mroczne. Fajnie się czyta

Janusz Szewczyk | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Wbrew moim nadziejom trzeci tom trylogii opowiadającej o Magistrach nie okazał się interesujący. Liniowa, schematyczna i przewidywalna akcja, w której wszystko się bohaterom udaje i nie ma żadnych komplikacji była zwyczajnie nudna i zmuszała mnie do okresowego przerzucania kartek. Tajemnice z przeszłości znalazły trywialne rozwiązania, potworne potwory spotkał jedynie słuszny los i przeżyli ci co mieli przeżyć.

Najpaskudniejszą cechą charakterystyczną tej książki (jak i wcześniejszych tomów) pozostały postaci walczące po tzw. dobrej stronie, które budziły moje szczere obrzydzenie. Radości i spokoju ducha głównej bohaterki i pozostałych Magistrów ani przez moment nie zakłóciły wyrzuty sumienia z powodu traktowania innych ludzi jako jednorazowych bateryjek zasilających siłami życiowymi (duszami) magię swoich oprawców. Nie potrafię zrozumieć powodów jakimi kierowała się autorka konstruując "pozytywnych" bohaterów jako obrzydliwych hipokrytów. Czułem się jakbym czytał powieść o...

Krysztyna | 2017-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Świetna, świetna, świetna! Budowanie napięcia autorka opanowała do perfekcji!!!
Polecam!

Sowia | 2018-05-24
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2018

Pani Friedman stworzyła świat pełen mniejszej i większej hipokryzji, o dziwo spodobała mi się ta kraina, mimo, że na hipokryzję reaguję alergicznie.

Całą trylogię bardzo dobrze mi się czytało. Wielowątkowość i wielobarwność postaci sprawiło, że wskazówki zegara pędziły jak szalone. Podróże do pracy skracały się, a czytanie przed snem sprawiało, że nagle tego snu jakby mniej się robiło.

Polecam tę pozycję fanom fantastyki.

Fantasy-Bestiarium | 2015-11-21

"Dziedzictwo królów" to trzeci i ostatni tom trylogii Magistrów, autorka zakończyła porywającą historię w sposób emocjonujący i zaskakujący. Ważne wątki zostają rozwiązane, a nasi dobrze już znani bohaterowie staną przed ważnymi wyborami i wyzwaniami. Duszożercy powracają budząc strach i zgrozę mieszkańców południowych krain. Przed, którymi nawet sami Magistrowie czują niepokój zmieszany z lękiem. Aby pokonać tak potężnego wroga sami zostają zmuszeni zjednoczyć siły, w innym razie czeka ich klęska. Czy jednak duma i wyniosłość nie wezmą góry nad rozsądkiem?

Duszożercy podobne do smoków stwory przedarły się przez magiczną barierę zwaną Gniewem Bogów. Po upadku potężnej zapory ludzi czeka koszmar i pożoga ze strony tych nikczemnych i bezlitosnych stworzeń. Druga Ery Królów stoi przed ogromną próbą, jeżeli jej nie podoła ludzkość czeka rychła zguba. W tym chaosie znajduje się Kamala, młodziutka dziewczyna, która stanęła w szranki z najpotężniejszymi Magistrami i wygrała. Zdobyła...

Niesamowite zwieńczenie trylogii Magistrów! Świetna kontynuacja Skrzydeł Gniewu.
Prócz walki z Duszożercami, mamy w trzecim tomie (jak i w całej trylogii) sporo polityki, spisków, knowań, tajemnych sojuszy oraz zdrady, których nikt się nie spodziewał. Jest też sporo nawiązań do religii i wiary, która jest głównym źródłem mocy lyr i Strażników oraz Pokutników.
Autorka zaskakuje czytelnika wieloma ciekawymi zwrotami akcji. Wreszcie dowiadujemy się skąd się wzięli Magistrowie, czym w rzeczywistości jest ich Prawo oraz co to jest Gniew.
W sposób malowniczy autorka ukazywała czytelnikowi magię, którą posługiwali się Magistrowie i czarownicy/czarownice.
Świat, który stworzyła jest barwny, ciekawy i zróżnicowany.
Wszystkie wątki rozpoczęte w poprzednich tomach są wyjaśnione i zakończone.
Zakończenie bardzo mnie usatysfakcjonowało. Nie spodziewałam się go w takiej formie, ale podoba mi się i sprawiło, że szeroko się uśmiechałam czytając ostatnie zdania powieści.

Dziedzictwo Królów –...

Gosia_6 | 2013-11-05

"Dziedzictwo królów" to ostatni tom trylogii Magistrów Celii Friedman. Przyznaję, że czekałam na zakończenie tej historii i miałam sporo oczekiwań w stosunku do niej.

W tym tomie po raz ostatni spotykamy się z dobrze znanymi nam już bohaterami. Wraz z nimi staramy się rozwiązać niecierpiący zwłoki problem - powrót Duszożerców. Ta sytuacja powoduje napięcie wśród rodu lyr, mieszkańców południowych krain, a nawet Magistrów. Nastały niebezpieczne czasy i nastawieni do siebie negatywnie Magistrowie muszą zjednoczyć swoje siły i pomóc śmiertelnikom. Czy im się to uda? Czy będą w stanie schować swoją dumę i zacząć współpracę? Czy pokonają Duszożerców?

Styl autorki jest bardzo przyjemny do czytania. Chociaż jest lekki, wpływa na wyobraźnię i pozwala wczuć się w wydarzenia, wyobrazić je sobie w głowie i przeżyć je. Przyznaję, że lektura książki była dzięki temu jeszcze lepsza. Wraz z biegiem akcji przed moimi oczami przesuwały się obrazy, nie miałam najmniejszej trudności z wyobrażeniem...

Nahya | 2013-04-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Ach, cóż to była za podróż! Już mi żal, że się skończyła.. Ostatnio rzadko spotykam książki, których zakończenie tak mnie fascynuje, ze wolę je odkładać w nieskończoność byle tylko delektować się minutę dłużej...Niesamowita trylogia - polecam wszystkim!

Mel | 2014-07-05
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Trochę mi się styl tej pisarki kojarzy z Trudi Canavan. Lekko i przyjemnie się czyta. Tyle, że jest lepiej i ciekawiej napisane oraz nie tak rozwlekle.

Marta | 2014-07-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Cała trylogia to bardzo dobry zestaw książek.

Historia rozwijana w poprzednich tomach osiągnęła punkt kulminacyjny i zakończyła się godnie.
Z pewną dozą niedomówień, które bardzo cenię sobie w powieściach.
Nie lubię jak mam wszystko podane na tacy. Lubię ten moment, gdzie w sumie jest jakieś zakończenie i zapewne można spodziewać się, w którym kierunku się ono rozwinie, natomiast nie jest podane na tacy.

Wcześniejsza trylogia autorki jest na półce z ulubionymi książkami.
Ta trylogia, choć inna i napisana w dość odmiennym stylu, zajmuje w pełni zasłużone miejsce obok.