Dziedzictwo królów

Cykl: Trylogia Magistrów (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Legacy of Kings
Ag2S

Finał magicznej trylogii! Kamala, młoda dziewczyna, która rzuciła wyzwanie magom, osiągnęła swój cel – opanowała sztukę czarnoksięstwa i jej moc dorównuje teraz najpotężniejszym spośród Magistrów. Choć ci nigdy nie wybaczą jej zachwiania starego porządku rzeczy i zabicia jednego z nich, widmo nadchodzącej wojny każe odsunąć na bok wewnętrzne spory. W „Dziedzictwie królów” ludzkość czeka...

Finał magicznej trylogii!

W „Dziedzictwie królów” ludzkość czeka ostateczna bitwa z Duszożercami – podobnymi do smoków krwiożerczymi stworami, jeszcze do niedawna odgrodzonymi od południowych krain magiczną barierą, Gniewem Bogów. Mur jednak upadł i na świat ludzi padła groźba totalnego wyniszczenia.
Oto kluczowe starcie Drugiej Ery Królów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziedzictwo_krolow-p-30741-1-30-.html

Krysztyna | 2017-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Świetna, świetna, świetna! Budowanie napięcia autorka opanowała do perfekcji!!!
Polecam!

Fantasy-Bestiarium | 2015-11-21

"Dziedzictwo królów" to trzeci i ostatni tom trylogii Magistrów, autorka zakończyła porywającą historię w sposób emocjonujący i zaskakujący. Ważne wątki zostają rozwiązane, a nasi dobrze już znani bohaterowie staną przed ważnymi wyborami i wyzwaniami. Duszożercy powracają budząc strach i zgrozę mieszkańców południowych krain. Przed, którymi nawet sami Magistrowie czują niepokój zmieszany z lękiem. Aby pokonać tak potężnego wroga sami zostają zmuszeni zjednoczyć siły, w innym razie czeka ich klęska. Czy jednak duma i wyniosłość nie wezmą góry nad rozsądkiem?

Duszożercy podobne do smoków stwory przedarły się przez magiczną barierę zwaną Gniewem Bogów. Po upadku potężnej zapory ludzi czeka koszmar i pożoga ze strony tych nikczemnych i bezlitosnych stworzeń. Druga Ery Królów stoi przed ogromną próbą, jeżeli jej nie podoła ludzkość czeka rychła zguba. W tym chaosie znajduje się Kamala, młodziutka dziewczyna, która stanęła w szranki z najpotężniejszymi Magistrami i wygrała. Zdobyła...

Niesamowite zwieńczenie trylogii Magistrów! Świetna kontynuacja Skrzydeł Gniewu.
Prócz walki z Duszożercami, mamy w trzecim tomie (jak i w całej trylogii) sporo polityki, spisków, knowań, tajemnych sojuszy oraz zdrady, których nikt się nie spodziewał. Jest też sporo nawiązań do religii i wiary, która jest głównym źródłem mocy lyr i Strażników oraz Pokutników.
Autorka zaskakuje czytelnika wieloma ciekawymi zwrotami akcji. Wreszcie dowiadujemy się skąd się wzięli Magistrowie, czym w rzeczywistości jest ich Prawo oraz co to jest Gniew.
W sposób malowniczy autorka ukazywała czytelnikowi magię, którą posługiwali się Magistrowie i czarownicy/czarownice.
Świat, który stworzyła jest barwny, ciekawy i zróżnicowany.
Wszystkie wątki rozpoczęte w poprzednich tomach są wyjaśnione i zakończone.
Zakończenie bardzo mnie usatysfakcjonowało. Nie spodziewałam się go w takiej formie, ale podoba mi się i sprawiło, że szeroko się uśmiechałam czytając ostatnie zdania powieści.

Dziedzictwo Królów –...

Gosia_6 | 2013-11-05

"Dziedzictwo królów" to ostatni tom trylogii Magistrów Celii Friedman. Przyznaję, że czekałam na zakończenie tej historii i miałam sporo oczekiwań w stosunku do niej.

W tym tomie po raz ostatni spotykamy się z dobrze znanymi nam już bohaterami. Wraz z nimi staramy się rozwiązać niecierpiący zwłoki problem - powrót Duszożerców. Ta sytuacja powoduje napięcie wśród rodu lyr, mieszkańców południowych krain, a nawet Magistrów. Nastały niebezpieczne czasy i nastawieni do siebie negatywnie Magistrowie muszą zjednoczyć swoje siły i pomóc śmiertelnikom. Czy im się to uda? Czy będą w stanie schować swoją dumę i zacząć współpracę? Czy pokonają Duszożerców?

Styl autorki jest bardzo przyjemny do czytania. Chociaż jest lekki, wpływa na wyobraźnię i pozwala wczuć się w wydarzenia, wyobrazić je sobie w głowie i przeżyć je. Przyznaję, że lektura książki była dzięki temu jeszcze lepsza. Wraz z biegiem akcji przed moimi oczami przesuwały się obrazy, nie miałam najmniejszej trudności z wyobrażeniem...

Nahya | 2013-04-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Ach, cóż to była za podróż! Już mi żal, że się skończyła.. Ostatnio rzadko spotykam książki, których zakończenie tak mnie fascynuje, ze wolę je odkładać w nieskończoność byle tylko delektować się minutę dłużej...Niesamowita trylogia - polecam wszystkim!

Mel | 2014-07-05
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Trochę mi się styl tej pisarki kojarzy z Trudi Canavan. Lekko i przyjemnie się czyta. Tyle, że jest lepiej i ciekawiej napisane oraz nie tak rozwlekle.

Marta | 2014-07-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Cała trylogia to bardzo dobry zestaw książek.

Historia rozwijana w poprzednich tomach osiągnęła punkt kulminacyjny i zakończyła się godnie.
Z pewną dozą niedomówień, które bardzo cenię sobie w powieściach.
Nie lubię jak mam wszystko podane na tacy. Lubię ten moment, gdzie w sumie jest jakieś zakończenie i zapewne można spodziewać się, w którym kierunku się ono rozwinie, natomiast nie jest podane na tacy.

Wcześniejsza trylogia autorki jest na półce z ulubionymi książkami.
Ta trylogia, choć inna i napisana w dość odmiennym stylu, zajmuje w pełni zasłużone miejsce obok.

Róża | 2015-07-08

Niesamowita trylogia ! Genialny finał .. Czuje niedosyt i jakże nie chciałam by ta szybko mknąca historia sie kończyła. Cała trylogia jest zgrabnie napisana, styl oczarowuje, a narracja i kreacja postaci ciekawych i niebanalnych wykonana po mistrzowsku. Coś dajesz czytelnikowi, ale nie do końca, ale nie za wiele, tak by sam jeszcze mogl popodrozowac i fantazjować. Tyle niedopowiedzen i wszystkie pięknie rozwiązane. I ten finał ... Ach ten finał !

Krzysztof | 2015-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015

Bardzo dobre zwieńczenie bardzo dobrej trylogii. Akcja już od początku toczy się bardzo szybko, kolejne strony mijają w szaleńczym tempie. Dzięki dobremu warsztatowi autorki książkę czyta się bardzo przyjemnie. Nie pozostaje mi nic jak tylko polecić gorąco całą trylogię.

Duży plus za pozostawienie dosyć otwartego zakończenia, które jeszcze długo po zakończeniu czytania intryguje i zachęca do tworzenia własnych wersji dalszych losów bohaterów.

madeleine345 | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: marzec 2015

Matko Boska, ta książka jest genialna. Chociaż minęło trochę czasu, odkąd ją ukończyłam, to wciąż pamiętam jakie wielkie zrobiła na mnie wrażenie. Wszystkie wątki (a przynajmniej te główne) znalazły swoje w pewnym sensie zakończenie, lub zostały przeniesione na dalszy tor wydarzeń. Tajemnice, które nie dawały mi spokoju, w końcu się wyjaśniły. A przedstawiony w trylogii świat nabrał jeszcze więcej kolorów i stał się dla mnie tak wyrazisty, że niemal namacalny. Miałam wrażenie, że tam jestem i na długo pozostawałam w czasach przerwy między lekturą.
Kamala okazała się świetnie wykreowaną postacią, a kilka innych, które od samego początku mnie intrygowały, zostały moimi ulubionymi!

Uważam ją za znakomite zwieńczenie całej trylogii i moim skromnym zdaniem, za najlepszą część. Do dziś w mojej głowie pozostało kilka obrazów, które zostaną tam na długo. Po takim czasie mogę nawet powiedzieć, ze stęskniłam się za bohaterami Trylogii Magistrów.

Polecam, polecam! Przed wami wiele...