Dziedzictwo królów

Celia Friedman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Trylogia Magistrów (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Legacy of Kings
Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski
Prószyński i S-ka
fantastyka fantasy science fiction
Legacy of Kings
Trylogia Magistrów (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski
fantastyka fantasy science fiction

Finał to raczej jednej wojny a koniec serii:) Historia skończyła się tak, jak zaczęła, czyli bez wielkich zaskoczeń. Przyznaje, że czytało się całkiem gładko a akcja była zadowalająca. Wyraźnie jednak czuć tu brak dopracowania charakterystyczny raczej dla krótkich noweli a nie serii fantasy. Postacie z zamierzenia wyraźnie i z długaśnymi przemyśleniami, w wielu momentach...

Zakończenie tej trylogii jest dobre. Przyjemnie czytało się tę książkę. Zastrzeżenia mam jedynie do tego, że niektóre wątki nie zostały dokończone i niektóre interesujące mnie sprawy nie zostały wyjaśnione.

I w ten oto sposób kończy się moja przygoda z Trylogią Magistrów. Najważniejsze: warto było po nią sięgnąć i zdecydowanie nie żałuje czasu nad nią spędzonego.

Ostatni i najdłuższy tom serii zgrabnie kończy wszystkie wątki i wyprowadza wszystkie tajemnice na światło dzienne. A więc z podstawowego zadania ostatnich tomów spokojnie się wywiązuje. Robi to jednak dużo gorzej...

Wbrew moim nadziejom trzeci tom trylogii opowiadającej o Magistrach nie okazał się interesujący. Liniowa, schematyczna i przewidywalna akcja, w której wszystko się bohaterom udaje i nie ma żadnych komplikacji była zwyczajnie nudna i zmuszała mnie do okresowego przerzucania kartek. Tajemnice z przeszłości znalazły trywialne rozwiązania, potworne potwory spotkał jedynie...

Pani Friedman stworzyła świat pełen mniejszej i większej hipokryzji, o dziwo spodobała mi się ta kraina, mimo, że na hipokryzję reaguję alergicznie.

Całą trylogię bardzo dobrze mi się czytało. Wielowątkowość i wielobarwność postaci sprawiło, że wskazówki zegara pędziły jak szalone. Podróże do pracy skracały się, a czytanie przed snem sprawiało, że nagle tego snu jakby...

Uwielbiam tę trylogię.
Autorka czerpała inspirację z Jeźdźców smoków z Pern.
Ale wszystko tutaj jest mroczne. Fajnie się czyta

Wielki finał wspaniałej trylogii. Czyta się z zapartym tchem do ostatniej linijki, a na koniec jeszcze oszałamiająca bitwa. Ach, jak szkoda, że to już ostatni tom!

Świetna, świetna, świetna! Budowanie napięcia autorka opanowała do perfekcji!!!
Polecam!

Polecam całą trylogię. Bardzo dobrze się czyta - bez dłużyzn, bez zbędnych opisów. Dobrze skonstruowana fabuła.

Niesamowite zwieńczenie trylogii Magistrów! Świetna kontynuacja Skrzydeł Gniewu.
Prócz walki z Duszożercami, mamy w trzecim tomie (jak i w całej trylogii) sporo polityki, spisków, knowań, tajemnych sojuszy oraz zdrady, których nikt się nie spodziewał. Jest też sporo nawiązań do religii i wiary, która jest głównym źródłem mocy lyr i Strażników oraz Pokutników.
Autorka...

Dyskusje