Mam dwie matki

6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dos madres
978-83-934640-1-2
saigon

Książka skierowana jest również do przyszłych ojców i matek, którzy często, decydując się na wychowywanie dzieci, obawiają się, że wprowadzają w ich życie zamęt. Czują się winni, że obarczają je własnymi uwarunkowaniami seksualnymi. Ich obawy są bezpodstawne. „Tym, którzy mówią, żeby pomyśleć o dzieciach w przyszłości, odpowiem: dajcie im prawo, które je ochroni. I powiem więcej: zmieńcie...

„Tym, którzy mówią, żeby pomyśleć o dzieciach w przyszłości, odpowiem: dajcie im prawo, które je ochroni. I powiem więcej: zmieńcie prawo, które je depcze, ignoruje, uciska i izoluje. Te dzieci są. One naprawdę istnieją. Dajcie im godność. Nie odmawiajcie im jej. Nigdy więcej.
Jedna rzecz zawsze była dla mnie jasna: orientacja seksualna osoby, która zdecydowała się wydać mnie na świat nigdy nie uczyniła ze mnie dziwaczki. Za to inne czynniki takie, jak- Kościół, prawo, społeczne wykluczenie – owszem. Sprawiały, że czułam się źle i że jakaś część mnie była zawsze schowana, nieopowiedziana, brudna.”

źródło opisu: http://www.adpublik.pl/2012/12/05/mam-dwie-matki.html

źródło okładki: http://www.adpublik.pl/obrazki/mama-dwie-matki_s.jpg

GrzesiekLepianka | 2017-01-12

Książka z cyklu słusznych, ale niedająca nic więcej. Doświadczenie literackie mizerne (żeby nie powiedzieć ostrzej), co tym bardziej dziwi, że na okładce autorkę chwali się za pracę w Szkole Twórczego Pisania. Śmiało można przeczytać prolog. Reszta niestety do pominięcia i zapomnienia. Na szczęście krótkie to i ma ładną okładkę.

Pretender | 2014-04-03
Przeczytana: 04 kwietnia 2014