Romantyczni kochankowie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
83-210-0825-9
literatura polska,
satyneta

Korzystając z bogatych materiałów źródłowych, przede wszystkim z listów, Autor tej książki przedstawił dzieje słynnych romansów z epoki romantyzmu, m.in. miłości Zygmunta Krasińskiego do Delfiny Potockiej, Fryderyka Chopina do George Sand, a także mniej może znaną lecz niezwykle przejmującą historię Autora Grottgera i Wandy Monne. Obraz miłości romantycznej przedstawiony w książce często...

Obraz miłości romantycznej przedstawiony w książce często odbiega od stereotypów, do jakich przywykliśmy, ukazuje bowiem ludzi z krwi i kości, z ich wszystkimi słabostkami i przywarami.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

blackcat78 | 2015-06-20

Ciekawa pozycja, która powinna zainteresować miłośników szeroko pojętej historii ;) Co więcej ... wydaje mi się, że książka powinna również trafić w gusta osób lubiących poznawać kulisy życia znanych postaci.
Autor dość wnikliwie opisuje związki kilku znamienitych osobistości, m.in. miłości Zygmunta Krasińskiego do Delfiny Potockiej, Fryderyka Chopina do George Sand, a także mniej może znaną lecz niezwykle przejmującą historię narzeczeństwa Artura Grottgera i Wandy Monne.

mariola | 2016-09-30
Tanya | 2015-11-08