Cuda księdza Jerzego. W oczekiwaniu na kanonizację

Wydawnictwo: Znak
Ag2S

Cud jest znakiem, który trzeba rozpoznać. Szczęśliwy człowiek, któremu się to uda. François Audelan umierał na wyjątkowo złośliwą odmianę białaczki. Lekarze nie dawali mu już nawet cienia szansy. Katarzyna Soborak wraz z mężem wpadła w samochodowy poślizg. Z auta została tylko sterta złomu. Maria Gilewicz z dnia na dzień dowiedziała się, że jest chora na raka. Operację trzeba było...

Maria Gilewicz z dnia na dzień dowiedziała się, że jest chora na raka. Operację trzeba było przeprowadzić natychmiast, ale stan zdrowia chorej na to nie pozwalał.

"Cuda księdza Jerzego" odkrywają niezwykłe i poruszające losy wielu ludzi, którzy zostali uratowani za przyczyną błogosławionego księdza Popiełuszki, człowieka, który dla Polaków już od lat jest świętym.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Klaudia | 2016-12-05
Na półkach: ♥Wyjątkowe, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Autorka w bardzo przystępny sposób zarysowuje sylwetkę księdza Jerzego Popiełuszki, przywołuje też wiele szczegółów, dotąd nieznanych, z jego życia, a także opisuje historie pochodzące z ogromnej księgi udokumentowanych już i spisanych cudów dokonanych za jego wstawiennictwem. Sama poznała osobiście matkę księdza Jerzego (książka pt."Matka świętego"). Ale to w jej najnowszym dziele pojawia się tak wiele zaskakujących, nowych informacji i ludzkich, wydawać by się mogło z pozoru beznadziejnych przypadków, że czytałam ją z nieukrywanym zdumieniem i z każdą kartą tej książki bł. ksiądz Jerzy stawał mi się bliższy, niczym dobry przyjaciel, choć przecież nie dane mi było poznać go za życia, a urodziłam się już kilka lat po jego porwaniu i okrutnym zamordowaniu przez SB. Jednak to, co uświadomiłam sobie po przeczytaniu książki Mileny Kindziuk, że chyba z księdzem Jerzym już tak jest, że im bardziej go poznajemy, tym bardziej czujemy się, jakby był on od dawna nam bliski i znany. Myślę,...

kuzo | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Tytul troche mylacy, bo autorka nie ogranicza sie tylko do wyliczenia i opisu cudow (jest ich zbyt wiele, ponad 4 tys., autorka opisuje tylko kilkanascie), ale przypomina zycie ks. Popieluszko, jego klopoty zdrowotne, jego dzialalnosc kaplanska, uprowadzenie i smierc, definicje cudu, jak nalezy rozumiec wstawiennictwo swietych i dlaczego nie wszyscy zostaja uzdrowieni. Czytajac ksiazke, wrocilam do atmosfery tamtych dni, kiedy po uprowadzeniu dyskutowalismy w pracy, czy ks. Popieluszko w ogole zostanie odnaleziony czy zniknie bez sladu. Po kilku dniach bylismy juz pewni, ze zywy sie nie odnajdzie. Zgroza, jaka nas ogarnela, kiedy wiadomo bylo, ze nie tylko zginal, ale w jaki sposob zostal zamordowany - trzeba naprawde duzej dozy sadyzmu, zeby tak zwiazac czlowieka, zeby przy poruszaniu nogami czy rekoma zaciagal sam sobie petle na szyi. Nigdy nie bylam na jego Mszach za Ojczyzne, mielismy wlasne takie Msze w Lodzi i wspanialego, juz niezyjacego o. Miecznikowskiego z plomiennymi...

Piotr | 2017-04-09

Marianna Popiełuszko mówiła na kartach tej książki że modliła się o to aby zostać matką kapłana i sprawdziło się. Ważne jest też że od początku do końca wierzyła że jej syn podejmie bardzo właściwe wybory i starała się nie osądzać zabójców syna ale głęboka wiara i ufność w Boże Miłosierdzie pozwoliły przebaczyć winowajcom,podobnie jak Eleni kiedy jej córka została zabita przez drugą osobę. Msza księdza betyfikacyjna odbyła się w 2010 roku,brakuje mi jeszcze przeczytania książki pt Matka Świętego. Szczerze polecam dwie wyżej wymienione książki.

GranatowaZakładka | 2016-10-27

Książka opisuje historie osób uzdrowionych dzięki wstawiennictwu ks. Jerzego Popiełuszki, ale (!) zawiera także wątek biograficzny. Można więc dowiedzieć się, jakim dzieckiem, uczniem, klerykiem i wreszcie księdzem był ks. Popiełuszko. Warta uwagi.

Basiątko | 2017-10-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017