Kobieta z męskim sercem

Wydawnictwo: Octo Studio
Ag2S

„Kobieta z męskim sercem” to nie tylko prawdziwa historia niesamowitej wygranej walki z chorobą. To kompendium wiedzy na temat transplantacji i dawstwa narządów, pomagające podjąć decyzję w ważnym społecznie temacie. Słowa Marzeny Chełminak są kwintesencją książki. ” Wzruszające. Mocne. Prawdziwe.” To lektura, którą powinni przeczytać Ci którzy walczą z chorobami, nierównymi przeciwnikami, a...

” Wzruszające. Mocne. Prawdziwe.”

To lektura, którą powinni przeczytać Ci którzy walczą z chorobami, nierównymi przeciwnikami, a także rodziny osób chorych.

Dzięki tej książce jak powiedziała psycholog Maria Rotkiel: "... zyskasz przyjaciela, który wesprze Cię w stawianiu czoła wyzwaniom, poznaj zwycięzcę , który da Ci wiarę, nadzieję i siłę!

źródło opisu: http://projekt.adrianaszklarz.pl/

źródło okładki: http://projekt.adrianaszklarz.pl/

Hania | 2018-08-01
Przeczytana: lipiec 2018

KOCHAM CIĘ JAK STĄD DO NIEBA I DALEJ JAK TRZEBA...!

To zdanie już utkwiło we mnie na zawsze. Co ważniejsze? Ono ma tak niesamowitą moc, że jeśli tylko pojawia się smutek, słabość, niemoc, zwykły zły dzień...to powtarzam sobie to właśnie stwierdzenie na okrągło. Obowiązkowo przed snem! Adriano - przepraszam, ale już je podkradłam :)
Dlaczego akurat to zdanie? Ponieważ ono powodowało w tej historii siłę i motywację walki o własne życie. Było kluczem wszystkich przeżyć od momentu choroby do czasu przeszczepu. Adriana ciągle powtarzała je swojemu malutkiemu synkowi, żeby wiedział, że cokolwiek by się nie wydarzyło jest przy nim jego mama, zawsze będzie i z całych sił do nieba i dalej jak trzeba będzie go kochać najczystrzą miłością.

Adriana Szklarz, piękna, młoda, utalentowana kobieta, dowiaduje się, że ma chore serce i potrzebny będzie przeszczep. Nagle jej świat stanął do góry nogami. Szczęśliwa córka, żona i przede wszystkim świeża mama chłopczyka, rozpoczyna walkę z...

Marta Świć | 2018-06-23

Książka niewielkiej objętości, a tyle w niej treści. Czytałam z zapartym tchem losy młodej mamy, która oczekuje na przeszczep serca i zastanawia się na ile jeszcze dni wystarczy jej sił i czy będzie uczestniczyć w dalszym wychowaniu maleńkiego synka. Bohaterka udowadnia, że warto walczyć. Uświadamia jak proste dla zwykłego człowieka rzeczy wejście po schodach , zabawa z dzieckiem mogą być w okresie choroby nieosiągalne. Przy tej okazji oczywiście nieodzownym tematem jest zgoda na bycie dawcą . Pozwolić odejść czy jednak dać komuś kawałek bliskiej osoby, by ktoś inny mógł żyć. To co mi się podobało to krótkie opisy jak bohaterka wykorzystuje ponowną szansę na życie. Obym nie musiała korzystać ale... kartę dawcy załączoną do książki podpisałam

olciak86 | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Byłam na wykładzie Pani Ady,i postanowiłam sięgnąć po książkę. Niesamowita kobieta! i niesamowita historia. Moją najbliższą osobę będzie czekał przeszczep wątroby i dzięki książce wiem więcej jak rozmawiać i pomóc. Polecam serdecznie książkę jak i wykłady.

kamila | 2017-01-10

Emocjonalna walka o każdy dzień życia na kolejnych etapach oczekiwania na przeszczep serca. Pamiętnik, który czyta się jednym tchem płacząc i śmiejąc się wraz z autorką. Pozycja promująca transplantację - niezwykle potrzebna dla zrozumienia i dalszego rozwoju tego działu medycyny.

Elli | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016