Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi

Tłumaczenie: Robert Andruszko
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
The anxiety & phobia workbook
lęk, fobia, psychiatria

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś paniki, strachu w niektórych miejscach, czułeś się nieswojo w pewnych sytuacjach, albo jeśli przez długi czas odczuwasz lęk bez wyraźnego powodu – ta książka może ci pomóc. Niniejsze wydanie tego klasycznego, bestsellerowego podręcznika dla osób cierpiących na zaburzenia lękowe zawiera aktualne informacje na temat nowych leków stosowanych w terapii lęku,...

Niniejsze wydanie tego klasycznego, bestsellerowego podręcznika dla osób cierpiących na zaburzenia lękowe zawiera aktualne informacje na temat nowych leków stosowanych w terapii lęku, stanów somatycznych, które mogą potęgować lęk oraz metod medytacji służących opanowaniu lęku.

Lęk i fobia to praktyczny i wszechstronny poradnik dla wszystkich, którzy zmagają się z napadami paniki, agorafobią, lękami społecznymi, lękiem uogólnionym, zachowaniami obsesyjno-kompulsywnymi i innymi zaburzeniami lękowymi. Szczegółowe zalecenia, kwestionariusze i ćwiczenia pomogą w przyswojeniu sobie umiejętności i dokonaniu zmian w stylu życia niezbędnych do osiągnięcia pełnego i trwałego wyleczenia. Podręcznik ten można wykorzystać do opracowania własnego programu samopomocy lub jako dodatkową pomoc w terapii. W miarodajny sposób omawia on szeroki zakres zagadnień
i metod terapeutycznych, w tym takie, których nie można znaleźć w innych książkach poświeconych zaburzeniom lękowym.

Każdy, kto zmaga się z napadami paniki i lękami, znajdzie tu mnóstwo ćwiczeń i wskazówek pomagających w przezwyciężeniu lęku i stresu, od zaleceń dotyczących asertywności do opracowania pozytywnej strategii leczenia. (Midwest Book Review)

Podręcznik ten zawiera praktyczne i wszechstronne wskazówki dla każdego, kto próbuje sobie radzić z wielorakimi przejawami paniki i lęku. (Child and Behavior Therapy)

źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1599,strona,...(?)

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1599,strona,...»

Lisek | 2013-12-24

Zacznę od tego, że jestem sceptykiem, ale gdybym mogła, dałabym temu podręcznikowi 20 gwiazdek, bo dziesięć to za mało.

Rozmiar i grubość książki przeraża. Pisana jest bardzo przystępnym językiem, ale wymaga też wielu ćwiczeń, przemyśleń i pracy nad sobą, więc nie przeczytacie jej w trzy wieczory. Mnie zajęła trzy tygodnie.
Właściwie został mi ostatni, dziewiętnasty rozdział, ale już teraz nie mogę powstrzymać się od wychwalania tej książki pod niebiosa. Wraz z kilkoma innymi psychologicznymi publikacjami, dokonała więcej, niż wszyscy terapeuci, do których przez lata chodziłam razem wzięci i to w niesamowicie krótkim czasie.

Podręcznik jest pozycją wyczerpującą i polecam go każdemu do wykonania głębokiej analizy własnej osoby i poprawy jakości życia.

Każdemu, bo traktuje on owszem o fobiach i lęku, ale w 90% jest to kompendium wiedzy o autoanalizie i zmianie naszych destrukcyjnych sposobów i nawyków w myśleniu i działaniu.

Żadna jeszcze książka nie dała mi tyle siły, szczęścia...

natalia | 2016-10-06
Na półkach: 2016
Przeczytana: 06 października 2016

Genialna, genialna, genialna. Skarbnica wiedzy praktycznej dla wszystkich zmagających się z lękami i fobią, ale nie tylko dla tych - każdy znalazłby tutaj coś dla siebie. Panie Bourne, dziękuję!

Aurora | 2015-08-26
Na półkach: Psyche

Czytałam tygodniami. Chociaż terapia behawioralna daleka jest mojemu sercu, to ta książka zaopatrzyła mnie w mnóstwo mądrych wskazówek i wyjaśniła bardzo wiele. Autor rozpatruje różne obszary funkcjonowania człowieka i zapoznając się z nimi, miałam wrażenie jakby kopiował moje myśli i opisywał właśnie mnie. Nie mogłam doczekać się, aż dotrę do rozdziału o wewnętrznym dziecku i nie zawiodłam się.

ravenstag | 2017-01-10
Na półkach: Ambitny Plan (2016)
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Kompendium. Po prostu kawał dobrego poradnika od A do Z - od neurobiologii, przez psychiatrię, psychologię, metody terapeutyczne, farmakologię, do takich rzeczy jak wpływ diety, suplementów, ćwiczeń, czy medytacji. Żeby wykonać wszystkie sugerowane praktyczne ćwiczenia, trzeba się zaopatrzyć w kilogramy papieru i arsenał długopisów. Nie ze wszystkimi prezentowanymi poglądami się zgadzam - dało się zaobserwować kilka nieaktualnych informacji (wybaczam, wiele się dzieje w świecie naukowym w tym temacie) - ale przecież nie muszę. Ponadto: naprawdę jest w czym wybierać. Gdyby komuś jeszcze było mało, to w książce znajdzie porządnie przygotowaną i przemyślaną bibliografię.

Pomocna lektura, polecam.

doensky | 2017-04-21

Tak jak ktoś już wcześniej napisał - kompendium. Książka solidna, biorąca pod uwagę wiele obszarów: od neurobiologii, psychiatrii, po terapię behawioralno-poznawczą. Jest to kawał świetnej i solidnej książki, która pokazuje jasno, że do wyzdrowienia ze stanów lękowych, depresji, czy fobii potrzeba pracy. Nie mydli nam oczu magicznymi rozwiązaniami.

Przeczytałem sporo pozycji z tego tematu, ale ta jest niewątpliwie wyczerpująca.

Czapki z głów, panie Bourne!

gabrielab393 | 2016-05-13
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 13 maja 2016

Porządna książka, nie ma w niej pseudo-psychologicznego bełkotu,którym są przez ostatnie kilka lat zainfekowane księgarnie. Tu wyłożona jest kawa na ławę, że psychoterapia to ciężka harówka i po prostu walka ze sobą, swoimi nawykami, słabościami, błędnymi przekonaniami, niezdrowym stylem życia, toksycznymi relacjami itd. Jeśli ktoś oczekuje szybkiej poprawy stanu psychicznego w tydzień to się głęboko zawiedzie. Jednak polecam ten podręcznik wszystkim osobom, które doświadczają zaburzeń lękowych, napadów paniki i depresji i są w stanie podjąć się trudnego procesu, jakim jest zdrowienie.
W książce zagadnienia są szczegółowo objaśnione teoretycznie i przełożone na praktyczne ćwiczenia. Zazwyczaj w lekturach brakowało mi albo jednego, albo drugiego, tutaj mamy okazję przyjrzeć się całemu przekrojowi. Czytam ten podręcznik 5 miesięcy, myślę, że było to bardzo wartościowe 5 miesięcy.

Ola | 2016-09-12
Na półkach: Chcę!
Przeczytana: 12 września 2016

Najlepsza książka/poradnik psychologiczny, po jaki do tej pory udało mi się sięgnąć. Bardzo potrzebny i warty przeczytania - dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy cierpią na zaburzenia lękowe. Umożliwia wspaniałą pracę nad sobą i swoimi trudnościami.

olivvvvka | 2017-08-07
Na półkach: 2017
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Najlepsza pozycja jaką czytałam na ten temat do tej pory. Ogromna wiedza spisana w przystępny sposób. To co mi sie podobało to holistyczne podejcie wobec przyczyn i leczenia owego zagadnienia. Autor kładzie nacisk na praktykę, dlatego jej czytanie jest czasochłonne. Z tego tez wzgledu może stać sie prawdziwą terapią lub wspomóc ją. Zdecydowanie godna polecenia nie tylko dla osob zmagajacych sie z fobią, lękiem czy napadami paniki ponieważ porusza tematy bliskie wszystkim rózniąc się tylko w różnym stopniu natęzenia. Dobra dla rozwoju osobistego, zrozumienia siebie i innych.

mrooffka | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Warta każdej złotówki. Zmagałam się z ciężką nerwicą, fobią społeczną, derealizacją, depersonalizacją, atakami paniki. Ta książka pozwoliła mi stanąć na nogi i odnaleźć siłę i sposób to pokonania moich koszmarów.

Szymon Ziemak | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Świetna i bardzo pomocna książka do pracy nad sobą. Wymaga przy tym samodyscypliny i wytrwałości, zwłaszcza gdy sami próbujemy mierzyć się z lękiem.

Mózg