Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi

Edmund J. Bourne Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The anxiety & phobia workbook
Robert Andruszko
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
lęk fobia psychiatria
The anxiety & phobia workbook
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Robert Andruszko
Psychiatria i psychoterapia
lęk fobia psychiatria

Początkowo podeszłam do tej książki z dystansem, ponieważ dużo czytam podobnych poradników i myślałam, że nie dowiem się niczego nowego. Książka jednak przerosła moje oczekiwania. Moim zdaniem całkowicie wyczerpany temat. Książka ma na celu pomóc osobom z zaburzeniami lękowymi, ale uważam, że na wiele innych zaburzeń psychicznych rozwiązania w niej umieszczone będą również...

Pokonałam swoją fobię towarzyszącą mi przez całe życie już w połowie książki. Bardzo wartościowa, wyczerpująca temat z każdej strony, polecam ją każdemu.

Rewelacyjny podręcznik. Bardzo szczegółowo i bardzo przystępnie opisane źródła lęków i sposoby ich pokonywania. Jak dotąd nie spotkałam tak dobrej i tak obszernej pozycji traktującej o tym ( ciągle rosnącym!) problemie. Polecam tym, którzy interesują się tematyką, sami cierpią lub pomagają innym. Bezcenne źródło informacji.

Jestem po 1 przeczytaniu książki w celu poznania całości programu i wybrania tematów do powtórnego przeczytania, by stworzyć plan walki z fobią. Pierwszy raz mam wrażenie, że wiem jak ją zwalczyć i wiem, że jeśli podejmę się walki, to się mi uda.

Merytorycznie 10/10.
Forma tłumaczenia uwzględniająca obie płcie w zdaniach jest beznadziejnym pomysłem. Nie da się czytać....

Książka ta została mi polecona przez psychiatrę. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że każdy, kto ma problemy z lękiem bądź zmaga się z fobiami, powinien sięgnąć po ten poradnik. Zawiera w sobie, obok wyjaśnień odnośnie genezy i samej terminologii lęku, również praktyczne ćwiczenia i przykłady pozwalające stopniową terapię.

Arcydzieło! Poradnik, który rzeczywiście pomaga w pracy nad swoimi lękami. Wyciągnęłam z niego bardzo wiele przydatnych informacji, które stopniowo wprowadzam w życie. Poczyniłam wielkie postępy i dzisiaj troszkę inaczej patrzę na swoje obawy. Polecam każdemu, kto zmaga się z fobiami.

Warta każdej złotówki. Zmagałam się z ciężką nerwicą, fobią społeczną, derealizacją, depersonalizacją, atakami paniki. Ta książka pozwoliła mi stanąć na nogi i odnaleźć siłę i sposób to pokonania moich koszmarów.

Najlepsza pozycja jaką czytałam na ten temat do tej pory. Ogromna wiedza spisana w przystępny sposób. To co mi sie podobało to holistyczne podejcie wobec przyczyn i leczenia owego zagadnienia. Autor kładzie nacisk na praktykę, dlatego jej czytanie jest czasochłonne. Z tego tez wzgledu może stać sie prawdziwą terapią lub wspomóc ją. Zdecydowanie godna polecenia nie tylko dla...

Tak jak ktoś już wcześniej napisał - kompendium. Książka solidna, biorąca pod uwagę wiele obszarów: od neurobiologii, psychiatrii, po terapię behawioralno-poznawczą. Jest to kawał świetnej i solidnej książki, która pokazuje jasno, że do wyzdrowienia ze stanów lękowych, depresji, czy fobii potrzeba pracy. Nie mydli nam oczu magicznymi rozwiązaniami.

Przeczytałem sporo...

Kompendium. Po prostu kawał dobrego poradnika od A do Z - od neurobiologii, przez psychiatrię, psychologię, metody terapeutyczne, farmakologię, do takich rzeczy jak wpływ diety, suplementów, ćwiczeń, czy medytacji. Żeby wykonać wszystkie sugerowane praktyczne ćwiczenia, trzeba się zaopatrzyć w kilogramy papieru i arsenał długopisów. Nie ze wszystkimi prezentowanymi...

Dyskusje

• Psychologia