Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi

Okładka książki Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi Edmund J. Bourne
Edmund J. Bourne Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The anxiety & phobia workbook
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2011-01-01
2011-01-01
Robert Andruszko
lęk fobia psychiatria

Okładka książki Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia Dennis Greenberger, Christine Padesky
Umysł ponad na... Dennis Greenberger,...
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...
Okładka książki Szantaż emocjonalny. Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem Susan Forward, Donna Frazier
Szantaż emocjo... Susan Forward, Donn...

Lęk jest spiralą dla wszelkich cięższych zaburzeń. Tytuły rozdziałów prowadzą przez kompleksowy holistyczny program naprawy, wiedza jest kompleksowa.

W wydaniu drugim autor pisze, że "nasze środowisko i porządek społeczny zmieniły się w ciągu ostatnich 30 lat bardziej niż przez poprzednie 300 lat. Technologia cyfrowa radykalnie przeobraziła nasze życie w ciągu mniej niż 20 lat".

Dla kogoś kto nie ma objawów patologicznego lęku albo jeszcze nie żyje w ciągłym stresie i ma wysokie poczucie wartości, książka może nie być potrzebna. Nikt ne jest wyjątkowy.

Jestem zachwycona książką. Jest nie tylko dla osób zmagającymi się z różnymi zaburzeniami lękowymi. Można w niej znaleźć wiele cennych wskazówek jak zwyczajnie żyć lepiej, spokojniej. Jak wprowadzić odpoczynek do swojego życia, ćwiczenia fizyczne, jak nauczyć się asertywności, jak dbać o relacje z innymi ludźmi itd. Fantastyczny poradnik.

Dzień dobry,

Szukam owej pozycji, ale trudno znaleźć. Jakby ktoś coś wiedział, proszę poinformować.

Dziękuję

Dzień dobry,

Dziękuję

Zdecydowanie polecam. Niemniej jednak nie zawsze jesteśmy na siłach sobie w stanie sami poradzić z problemami, dlatego gdy nie pomoże radzę korzystać ze specjalistów :)

Rzeczywiście książka wyczerpuje temat, dla nie-specjalisty może być wręcz przytłaczająca, ale jest niesamowicie wartościowa i jest prawdziwa skarbnica wiedzy. Dowiemy sie o najlepszych sposobach na pozbycie sie lęku. Minusem książki jest to, że niektóre metody są opisane jako „te najważniejsze”. Przynajmniej mam takie wrażenie. Technika relaksacji jacobsona została opisana jako najbardziej słuszna, a przecież komuś może duzo lepiej pomagać jakaś inna technika. Dopiero w połowie książki zostaje wspomniane, że można sobie wybrać dane metody pod siebie. Niby oczywiste, ale narracja z początku sugerowała inaczej.
Poza tym mankamentem książka jest rewelacyjna i wyczerpująca w swojej dziedzinie.

Ta książka potrafi uratować życie. Polecam.

Ta książka potrafi uratować życie. Polecam.

Nie jest to monografia na temat zaburzeń lękowych. Jest to książka z programem autoterapii i informacji o leczeniu takich zaburzeń. Polecam bardzo, ale jedynie osobą, które mają problemy z lękiem i chcą się ich pozbyć. Książka nie nadaje się dla osób, które chcą po prostu poznać temat z punktu widzenia nauki.

PS: książka może być ciekawa dla konserwatystów i ludzi prawicy. W książce są uwagi jak wiele problemów z lękiem jest związanych z obecnymi przemianami społecznymi. Kwestia samotności, medytacja, wiara w Boga to zaskakujące tematy w książce.

PS: książka może być ciekawa dla konserwatystów i ludzi...

Nareszcie znalazłam książkę dokładnie wyjaśniającą lęk i związane z tym blokady. Dodatkowo nie są to suche słowa tylko masa jest ćwiczeń, tabelek. Jeśli ktoś chce poprawić jakość swojego życia, to ta książka w tym na pewno pomoże. Przeczytałam masę książek o rozwoju, równowadze, ale w żadnej nie znalazłam tak praktycznego zastosowania. Gorąco polecam

Początkowo podeszłam do tej książki z dystansem, ponieważ dużo czytam podobnych poradników i myślałam, że nie dowiem się niczego nowego. Książka jednak przerosła moje oczekiwania. Moim zdaniem całkowicie wyczerpany temat. Książka ma na celu pomóc osobom z zaburzeniami lękowymi, ale uważam, że na wiele innych zaburzeń psychicznych rozwiązania w niej umieszczone będą również pomocne. Czytając tę pozycję dowiadujemy się zarówno czym są poszczególne zaburzenia lękowe, jak działają i na nas wpływają, jak możemy temu zaradzić sami lub z pomocą terapeuty, wykorzystując "naturalne" środki i techniki lub wybierając farmakoterapię (bądź włączając wszystko w jeden proces leczenia). Książka niczego nie narzuca jedynie daje wskazówki. Wszystko jest bardzo dokładnie wyjaśnione, czytelnik jest niemal prowadzony za rękę, może razem z podręcznikiem opracować wszystko krok po kroku. Znajduje się tam bardzo dużo tabelek, pytań pomocniczych, instrukcji, ale i tytułów innych ciekawych książek. Jest dobrym rozwiązaniem jeżeli ktoś nie ma możliwości korzystania z psychoterapii (a jego zaburzenie jest lekkie do umiarkowanego). Dla mnie szczególnie pomocne były rozdziały o mowie wewnętrznej, błędnych przekonaniach i wyznaczaniu osobistego sensu.
Jedyny rozdział do którego mogłabym się przyczepić to rozdział o odżywianiu się. Autor proponuje, że można stosować np. suplementację poszczególnymi witaminami. Wydaję mi się, że bez wyraźnych oznak niedoborów tych witamin w organizmie oraz bez konsultacji z lekarze nie powinno się przyjmować żadnych witamin oprócz witaminy D.
Książka na pewno będzie dla mnie narzędziem do głębokiej pracy nad sobą, zmienienia nawyków i sposobów myślenia. Bardzo polecam!

Pokonałam swoją fobię towarzyszącą mi przez całe życie już w połowie książki. Bardzo wartościowa, wyczerpująca temat z każdej strony, polecam ją każdemu.

• Psychologia
  • Do kupienia
  • Lęk
  • Psychoterapia

Dodaj cytat z książki Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi