rozwiń zwiń

Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi

Okładka książki Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi
Edmund J. Bourne Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychiatria i psychoterapia
The anxiety & phobia workbook
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2011-01-01
2011-01-01
Robert Andruszko
lęk fobia psychiatria

Okładka książki Twój psychologiczny autoportret: Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, działasz właśnie tak? Lois B. Morris, John M. Oldham
Ocena 7,6
Twój psycholog... Lois B. Morris, Joh...
Okładka książki Program zmiany sposobu życia. Uwalnianie się z pułapek psychologicznych Janet S. Klosko, Jeffrey Young
Ocena 8,0
Program zmiany... Janet S. Klosko, Je...
Okładka książki W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem Steven C. Hayes, Spencer Smith
Ocena 6,6
W pułapce myśl... Steven C. Hayes, Sp...
Okładka książki Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia Dennis Greenberger, Christine Padesky
Ocena 7,8
Umysł ponad na... Dennis Greenberger,...

Ta książka potrafi uratować życie. Polecam.

Ta książka potrafi uratować życie. Polecam.

Nie jest to monografia na temat zaburzeń lękowych. Jest to książka z programem autoterapii i informacji o leczeniu takich zaburzeń. Polecam bardzo, ale jedynie osobą, które mają problemy z lękiem i chcą się ich pozbyć. Książka nie nadaje się dla osób, które chcą po prostu poznać temat z punktu widzenia nauki.

PS: książka może być ciekawa dla konserwatystów i ludzi prawicy. W książce są uwagi jak wiele problemów z lękiem jest związanych z obecnymi przemianami społecznymi. Kwestia samotności, medytacja, wiara w Boga to zaskakujące tematy w książce.

PS: książka może być ciekawa dla konserwatystów i ludzi...

Nareszcie znalazłam książkę dokładnie wyjaśniającą lęk i związane z tym blokady. Dodatkowo nie są to suche słowa tylko masa jest ćwiczeń, tabelek. Jeśli ktoś chce poprawić jakość swojego życia, to ta książka w tym na pewno pomoże. Przeczytałam masę książek o rozwoju, równowadze, ale w żadnej nie znalazłam tak praktycznego zastosowania. Gorąco polecam

Początkowo podeszłam do tej książki z dystansem, ponieważ dużo czytam podobnych poradników i myślałam, że nie dowiem się niczego nowego. Książka jednak przerosła moje oczekiwania. Moim zdaniem całkowicie wyczerpany temat. Książka ma na celu pomóc osobom z zaburzeniami lękowymi, ale uważam, że na wiele innych zaburzeń psychicznych rozwiązania w niej umieszczone będą również pomocne. Czytając tę pozycję dowiadujemy się zarówno czym są poszczególne zaburzenia lękowe, jak działają i na nas wpływają, jak możemy temu zaradzić sami lub z pomocą terapeuty, wykorzystując "naturalne" środki i techniki lub wybierając farmakoterapię (bądź włączając wszystko w jeden proces leczenia). Książka niczego nie narzuca jedynie daje wskazówki. Wszystko jest bardzo dokładnie wyjaśnione, czytelnik jest niemal prowadzony za rękę, może razem z podręcznikiem opracować wszystko krok po kroku. Znajduje się tam bardzo dużo tabelek, pytań pomocniczych, instrukcji, ale i tytułów innych ciekawych książek. Jest dobrym rozwiązaniem jeżeli ktoś nie ma możliwości korzystania z psychoterapii (a jego zaburzenie jest lekkie do umiarkowanego). Dla mnie szczególnie pomocne były rozdziały o mowie wewnętrznej, błędnych przekonaniach i wyznaczaniu osobistego sensu.
Jedyny rozdział do którego mogłabym się przyczepić to rozdział o odżywianiu się. Autor proponuje, że można stosować np. suplementację poszczególnymi witaminami. Wydaję mi się, że bez wyraźnych oznak niedoborów tych witamin w organizmie oraz bez konsultacji z lekarze nie powinno się przyjmować żadnych witamin oprócz witaminy D.
Książka na pewno będzie dla mnie narzędziem do głębokiej pracy nad sobą, zmienienia nawyków i sposobów myślenia. Bardzo polecam!

Pokonałam swoją fobię towarzyszącą mi przez całe życie już w połowie książki. Bardzo wartościowa, wyczerpująca temat z każdej strony, polecam ją każdemu.

Rewelacyjny podręcznik. Bardzo szczegółowo i bardzo przystępnie opisane źródła lęków i sposoby ich pokonywania. Jak dotąd nie spotkałam tak dobrej i tak obszernej pozycji traktującej o tym ( ciągle rosnącym!) problemie. Polecam tym, którzy interesują się tematyką, sami cierpią lub pomagają innym. Bezcenne źródło informacji.

Jestem po 1 przeczytaniu książki w celu poznania całości programu i wybrania tematów do powtórnego przeczytania, by stworzyć plan walki z fobią. Pierwszy raz mam wrażenie, że wiem jak ją zwalczyć i wiem, że jeśli podejmę się walki, to się mi uda.

Merytorycznie 10/10.
Forma tłumaczenia uwzględniająca obie płcie w zdaniach jest beznadziejnym pomysłem. Nie da się czytać. Musiałem zakupić korektor i zamazywałem każdą drugą formę.
Przykład zdania:
"Powinienem/powinnam zawsze być najlepszy/a w tym co robię"

Merytorycznie 10/10.

Książka ta została mi polecona przez psychiatrę. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że każdy, kto ma problemy z lękiem bądź zmaga się z fobiami, powinien sięgnąć po ten poradnik. Zawiera w sobie, obok wyjaśnień odnośnie genezy i samej terminologii lęku, również praktyczne ćwiczenia i przykłady pozwalające stopniową terapię.

Arcydzieło! Poradnik, który rzeczywiście pomaga w pracy nad swoimi lękami. Wyciągnęłam z niego bardzo wiele przydatnych informacji, które stopniowo wprowadzam w życie. Poczyniłam wielkie postępy i dzisiaj troszkę inaczej patrzę na swoje obawy. Polecam każdemu, kto zmaga się z fobiami.

Warta każdej złotówki. Zmagałam się z ciężką nerwicą, fobią społeczną, derealizacją, depersonalizacją, atakami paniki. Ta książka pozwoliła mi stanąć na nogi i odnaleźć siłę i sposób to pokonania moich koszmarów.

Dodaj cytat z książki Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi