Zwierzęta. Encyklopedia dla dzieci w wieku 7-10 lat

Wydawnictwo: Siedmioróg
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Encyklopedia tematyczna dla dzieci w wieku 7-10 lat. Przystępne, a zarazem wyczerpujące opracowanie pasjonującego dzieci tematu, jakim są zwierzęta, gatunki zwierząt, zachowanie zwierząt czy środowisko zwierząt żyjących na wszystkich kontynentach i w różnych strefach klimatycznych. Atutem książki są niezwykle piękne i poznawcze ilustracje i opracowanie graficzne, a także konkurencyjna cena. Doskonały prezent na urodziny lub na zakończenie roku szkolnego.

źródło opisu: Wydawnictwo Siedmioróg, 2012

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

W dzisiejszych czasach w internecie można znaleźć chyba wszystko. Często więc słyszę, że encyklopedia w domu to przeżytek, bo przecież interesującą nas treść czy ilustracje zawsze można ściągnąć i wydrukować. Ale czy wiedza zdobywana w ten sposób jest rzeczywiście taka interesująca? A poza tym żeby coś odnaleźć w internecie musimy wiedzieć, co chcemy znaleźć, tymczasem przeglądając książkę dowiadujemy się rzeczy, o których nawet nam się nie śniło, więc nawet nie wpadlibyśmy na to, by takie a nie inne słowa wpisać w wyszukiwarce internetowej.

Tak, według nas są to bardzo ważne argumenty by jednak zachęcać dzieciaczki do przeglądania tego typu publikacji, zapoznawać je z ich treścią i uczyć nasze maluchy już od małego ciekawości otaczającego nas świata. Marta już wielokrotnie recenzowała dla Was różnego rodzaju publikacje, które z całą pewnością warto znać i mieć. A ja chciałabym pokazać Wam dziś książeczki, które świetnie nadają się dla bardzo małych dzieci.

I tak w małe rączki...