Moja misja wojenna

Wydawnictwo: Kopia
Katarzyna

Publikacja stanowi zapis doświadczeń wojennych Klementyny Mańkowskiej, agentki wywiadu aliantów w walce z faszyzmem. Wszystko, co autorka napisała, jest jej osobistym doświad­czeniem, fragmentem wojennej biografii. Klementyna Mańkowska spełniła swą misję, więcej niż wy­wiadowczą, a po lekturze Jej książki nie mamy wątpliwości, że czyniła to bez trwogi l nienawiści, choć niekiedy z duszą na ramieniu. Nie są to tylko losy pewnej agentki, lecz po prostu niezwykłej kobiety, którą wojenna zawierucha zagarnęła i wciągnęła w swoje tryby, doświadczyła, ale nie złamała. Dla Francuzów czy Niemców, którzy już książkę Klementyny Mańkowskiej czytali, na tym zapierająącym dech autentyzmie jej przeżyć wszystko się kończy. Dla nas tutaj wszystko dopiero się zaczyna.

źródło opisu: Kopia, 2003

źródło okładki: http://www.matras.pl/moja-misja-wojenna,p,27925