Pierwsze 2 lata życia dziecka

Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna
dziecko, poradnik, rozwój dziecka
poradniki
Weronika

„Pierwsze 2 lata życia dziecka” – to coś więcej niż tylko tytuł nowego poradnika dla rodziców. To okres dynamicznego rozwoju dziecka, a dla jego rodziców czas podejmowania wielu ważnych dla tego rozwoju decyzji. Nasz przewodnik pozwoli im przygotować się do opieki nad dzieckiem już w czasie ciąży i ułatwi podejmowanie optymalnych decyzji. Na setki pytań, które nurtują każdą mamę i każdego...

i ułatwi podejmowanie optymalnych decyzji. Na setki pytań, które nurtują każdą mamę i każdego tatę, przystępnie i rzeczowo odpowiadają polscy eksperci - bez straszenia i bagatelizowania.

Co daje Przewodnik lekarzom, pielęgniarkom i położnym?

- ułatwi komunikację z rodzicami
- odpowie na wiele pytań rodziców i ułatwi Państwa pracę
- przygotuje rodziców do rzeczowej rozmowy podczas wizyty
- oszczędzi Państwa czas
- wzmocni zaufanie rodziców i upewni ich, że zdrowie dziecka powierzyli w dobre ręce

Co daje Przewodnik rodzicom?

- kompleksowo przygotuje do opieki nad małym dzieckiem
- wskaże jak zadbać o jego zdrowie, aby uniknąć kłopotów i chorób
- odpowie na wiele pytań, na które nie zawsze ma czas odpowiedzieć lekarz
- obali mity i fałszywe poglądy
- przygotuje do rozmowy z lekarzem, podpowie o co pytać
- ułatwi ocenę, czy dziecko rozwija się prawidłowo
- podpowie jakie formalności należy załatwić po urodzeniu się dziecka (i jak to zrobić)

źródło opisu: http://www.mp.pl/przewodnikdlarodzicow/index.php?a...(?)

źródło okładki: http://www.mp.pl/przewodnikdlarodzicow/index.php?a...»

Anna | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Zbiór rzetelnych informacji na podstawowe tematy związane z pielęgnacją i rozwojem dziecka w pierwszych dwóch latach jego życia. Książka nie przeraża objętością, więc w kilka godzin można poznać najważniejsze informacje w temacie. Zdecydowanie polecam!

Aghama | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: wrzesień 2013

Rzeczowa i konkretna. Polecona przez pediatrę mojego synka, jako jedyna sensowna książka (i miał rację). Wydania są aktualizowane (ja mam 3) i w mojej książce temat szczepień jest bardzo dokładnie omówiony.

Izanagi | 2013-09-29

Bardzo dobre kompendium wiedzy o dzieciakach. Dostosowana do polskich realiów. Dużo przydatnych informacji dla świeżo upieczonych rodziców, którzy nie wiedzą np. jak się zabrać za wybór położnej, co to jest kolka, jak można interpretować różne zachowania dziecka itp. Poza tym niedroga, jak na tego typu poradnik; a praca jest zbiorowa, czyli opinie są obiektywne.Jest jeden minus: za dużo miejsca poświęcono szczepieniom. Wystarczyłyby podstawowe informacje. Generalnie bardzo polecam.