Oczami Jezusa

2022-01-01
2022-01-01
Przemysław Strugielski
Jezus Bóg człowiek religia objawienia

"...I tym razem otrzymujemy prywatne objawienia o życiu Jezusa, udzielone przez Niego samego Carverovi Alanowi Amesowi.
Potrzeba czasu, nim Kościół potwierdzi autentyczność tych objawień(...) książka ta stanowi lekturę duchową, dzięki której możemy nasze umysły i myśli skierować ku Bogu, a także ukazuje, jak możemy zmieniać nasze życie na drodze do świętości." - "Słowo od wydawcy oryginału" [w:] Carver Alan Ames, "Oczami Jezusa", tłum. Przemysław Strugielski i Aleksandra Brożek, Wydawnictwo Esprit, Kraków, 2012.
Carver Alan Ames to były gangster, który pod wpływem osobistych spotkań z Bogiem, nawrócił się i odmienił swoje źycie.
Ta książka jest opowieścią o wędrówce Jezusa i uczniów do Jerozolimy. Przedstawione historie są opowiedziane z punktu widzenia Jezusa.
Przepiękna powieść, przepełniona miłością Boga do człowieka. Pozwala patrzeć na Chrystusa, jak na kogoś, kto bardzo kocha, cierpi z powodu nieodwzajemnionej miłości i cieszy się z każdego człowieka, który odwzajemnia Jego uczucie. Polecam absolutnie każdemu.

Pięknie napisana książka, chciałoby by się czytać i tak bez końca. Polecam każdemu 🙂

Z książki bije spokój. Tak się czułam za każdym razem siegając po nią, spokojna. Można w niej znaleźć pełno życzliwości, ale przede wszystkim dobrych rad, co do postępowania każdego człowieka. Według mnie są one przedstawione w ciekawy sposób, jako podsumowanie spotkań Pana Jezusa, historii ludzi, których miał na swojej drodze oraz wyciągania z nich wniosków. Aż się chce przy tym zastanowić nad swoim zachowaniem. Podzielam opinie innych, że gdyby choć połowa ludzi starała się naprawdę żyć wg wskazówek Pana Jezusa to świat byłby inny. Osobiście bardzo polecam.

Ciekawa książka pokazująca, jak mógł swoją ziemską podróż widzieć Jezus.
Niestety literacko dość słaba i infantylna, ale mimo to, skłaniająca do refleksji.

Ciekawa książka pokazująca, jak mógł swoją ziemską podróż widzieć Jezus.

Objawienia prywatne, jeszcze nie uznane, ale jest zgoda lokalnego biskupa. Trochę wnosi nowego.

Przepiękna książka. Warto przeczytać i zastanowić się co w życiu tak naprawdę ma wartość. Polecam

Bardzo ciekawa książka i.... przyznam się do jednego. Nie wzruszam się z byle powodu lecz jak to czytam to łzy same napływają do oczu. Świetne spojrzenie na czasy Jezusa oczami Jezusa. Warto przeczytać. Mnie to zmieniło perspektywę patrzenia na życie.

To książka dla każdego, kto chce poznać i pokochać Jezusa. Zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących postępowania w przeróżnych życiowych sytuacjach. Dla mnie to jest rewelacja, po prostu uczta duchowa!

Pięknie. Dzięki tej książce można poznać lepiej Jezusa i się z nim utożsamić, poznać jako faktycznie ciepłą i troskliwą osobę.

Nie skłoniła mnie ta książka do powrotu na łono Kościoła, ale czyta się ją bardzo fajnie. Szkoda jednak, że nie jest bardziej mistyczna.

• Religijne
  • Religia