Oczami Jezusa

Through the Eyes of Jesus
9788361989929
religia
Oliwia

Doskonała opowieść o życiu Jezusa napisana na podstawie mistycznych objawień Autora, przypominających wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich czy św. Brygidy Szwedzkiej. To opowieści wyjątkowe ponieważ narratorem jest sam Jezus, a wszystkie wydarzenia obserwujemy Jego oczami. O zgodności książki z nauką Kościoła świadczy imprimatur udzielone przez katolickiego biskupa Percivala Fernandeza. Książkę polecamy każdemu, kto chce lepiej poznać Jezusa, po to by go kochać i naśladować.

źródło opisu: http://www.fnp.pl/main_joomla/index.php?page=shop....(?)

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?q=oczami+jezusa&um=1&h...»

picasso83 | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

Wybitna książka, która pozwala na bardziej intymne spotkanie z Jezusem, która niezwykle obrazowo pokazuje jak dobry jest Bóg. Polecam z całego serca.

Katarzyna | 2019-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Książka ma trzy niewątpliwe zalety.
Pierwszą jest przedstawienie nieznanych powszechnie wydarzeń z życia Pana Jezusa i apostołów. Ewangelie (choć niewątpliwie są genialne) trochę mi się już "oczytały" z powodu wielokrotnego kontaktu z konkretnymi fragmentami. Niekiedy do tego stopnia, że znam całe wersety na pamięć. "Oczami Jezusa" pokazało mi inne zdarzenia i nauczania Jezusa, zgodne jednak z duchem Ewangelii. Do tego język jest współczesny i prosty, co nie dość że sprawiało, że książkę czytało się płynnie i z przyjemnością, to jeszcze w połączeniu z opisem prywatnych scen skracało dystans czytelnika do Jezusa. Bardzo było to dla mnie odświeżające i angażujące emocjonalnie. W ogóle czasem miałam wrażenie, że Jezus mówi coś komuś w jakiejś scenie, ale jednocześnie Pan przemawia w tym momencie bezpośrednio do mnie.
Drugą zaletą jest udostępnienie nam wglądu w myśli Jezusa, jego stany duchowe, psychiczne i cielesne. Gdy czytam, że Pan był smutny, zmęczony, głodny lub szczęśliwy to...

BARTOSZ GEISLER | 2019-06-28

Wzruszająca, powalająca na kolana. Nie dziwię się, że po tej lekturze nawracają się muzułmanie. To tak jakbym czytał znów Ewangelię, ale zbeletryzowaną. Czułem się jednym z apostołów, siedzących obok Jezusa. Czułem to samo co uczniowie w drodze do Emaus. Ciepło, a serce biło mi szybciej. Piękna powieść dla każdego. Pierwszy raz w życiu przeczytałem około 500 stron w ciągu kilku dni.

Monika | 2019-01-22
Przeczytana: styczeń 2019

Jan Paweł II powiedział, że naszym przyjacielem jest ten kto sprawia, że chcemy być lepszym człowiekiem i taka jest ta książka - sprawia, że chcemy się zatrzymać, wyciszyć, zastanowić nad sensem życia, uczy pokory, zawstydza naszą pychę i sprawia, że człowiek chce żyć w prawdzie głoszonej przez Jezusa, chce być lepszy dla innych i świata. Ta książka to wielki przyjaciel na dobre i na złe.
Serdeczności
Monika

ylun | 2018-12-04
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Ciężko było mi się przekonać do tej lektury, bo nie jestem w stanie uwierzyć w autentyczność objawień autora. Książka posiada jednak imprimatur, więc można ją czytać bez obaw o jakieś zagrożenia duchowe. Niełatwo było przebrnąć przez początek, bo potrzebowałem przyzwyczaić się do pierwszoosobowego stylu narracji prowadzonego przez Jezusa, a w dodatku pierwsze historie można byłoby streścić następująco: Jezus przyszedł, uczynił cud, wszyscy się popłakali. Jednakże, z każdą kolejną kartą książki, zaczynałem się do niej przekonywać, aż w końcu sięgałem po nią bardzo chętnie.
Przytoczone historie dotyczą dialogów Jezusa z uczniami oraz osobami napotykanymi po drodze, a także jego wewnętrznych przemyśleń. Dostajemy też charakterystykę niektórych apostołów, ale dosyć powierzchniową, wręcz stereotypową, jak np. w przypadku św. Tomasza. Brak jest opisów fizjografii i tła historycznego, szczegółowego opisu wykonywania poszczególnych czynności czy wyglądu postaci. Wydaje mi się, że autor z...

Agape | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

To moja podróż z Jezusem, ukazująca drogę i każdy dzień w towarzystwie JEGO i apostołów. Odczuwałam emocje a nawet pychę o której tak często wspominał. Poznawałam GO bliżej, autor książki przybliżył mi JEGO życie i działalność wraz ze swoimi przyjaciółmi. Byłam tam z nimi i czerpałam nauki, by móc z nich skorzystać. Dotknęłam życia Boga

Piekna ksiazka.
Czyta sie bardzo milo. Tyle ciekawych informacji ktore mozna wdrazyc do wlasne go zycia ze az robilam notatki. Bardzo polecam. Pan Bog mowi do serca

justi | 2018-06-10
Na półkach: Przeczytane, Religia, Posiadam
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Drugie podejście - widać każda książka ma swój czas. Początkowy sceptycyzm ustąpił miejsca ciekawości.
Aż się chce tam być i uczestniczyć w tych wydarzeniach. Człowiek czuje się lepszy, pełen pokoju i miłości, które otrzymuje, chociaż sobie nie zdaje z tego sprawy.

BIETKA | 2018-05-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 maja 2018

C.A.Ames jest byłym gangsterem i nawróconym mistykiem z Australii.
Nie ma wykształcenia teologicznego, ale jego dzieło, które stało się
bestsellerem, jest zgodne z nauką KK i dowodem jego nawrócenia.
"Oczami Jezusa" kojarzy mi się z Ewangelią, jest jej pogłębieniem i poszerzeniem. To opowieść o ziemskim życiu Jezusa spisana na kanwie prywatnych objawień Amesa.
Publikacja, której narratorem jest sam Jezus, została podzielona na 3 części i obejmuje czas od lutego 1996 do listopada 1997.
Jezus ukazywał mu liczne sceny ze swojej wędrówki wraz z uczniami przez wsie i miasta Ziemi Świętej.
My, ludzie XXI wieku, rezydenci współczesnego świata, dzięki temu nadzwyczajnemu przekazowi mamy dostęp i wgląd do Jego myśli, uczuć, wizji, często dramatycznych spotkań z postaciami z tamtego, biblijnego czasu i Jego szczególną więż z Bogiem Ojcem.
Trzecia, ostatnia część tej uduchowionej,mistycznej lektury przedstawia Jezusa zdążającego z uczniami konkretnie, do Jerozolimy.
Z Amesem oglądamy sceny z...

Paulina | 2018-03-04

Piękna książka. Nic dodać, nic ująć. Polecam!