Nawrócona wiedźma

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
magia, czary, horoskop, świadectwo, wiara, Bóg
religia
ziarenkooo

Patrycja Hurlak, aktorka znana m.in. z seriali „Klan”, „Blondynka” w książce „Nawrócona wiedźma” opowiada o życiu aktora, reżysera; opowiada o swoim życiu przypominającym piekło; opowiada w końcu o swoim nawróceniu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-unitas.pl/node/94

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-unitas.pl/node/94

veinylover | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

To taki rodzaj książki, której oceniać się nie da, bo ma charakter osobistego wyznania. Spisując szkic swojego życia można spisać tylko to, co się wydarzyło, subiektywnie lub obiektywnie.
Przeczytałem to jako człowiek niewierzący, któremu nigdy nie było dane doświadczać żadnych „ponadnaturalnych rzeczy”. Bez względu na to, jak głęboko obiektywne czy subiektywne były wydarzenia opisane w książce, warto poznać historię życia Patrycji i zastanowić się przy okazji nad własnym.
Jeśli chodzi o rzeczy szokujące, to podawana na końcu książki liczba ludzi uprawiających wróżbiarstwo i inne podobne magiczne dziwactwa oraz ilość kasy, którą zgarniają rocznie od dętych frajerów.

MonikaOrłowska | 2014-08-08
Przeczytana: 30 lipca 2014

Kiedy się człowiek naczyta Tekielego i Posackiego, pewne rzeczy już go nie dziwią. Bez zdziwienia zatem połknęłam tę cienką książeczkę, a teraz ją polecam. Komu? Wszystkim. Tym głęboko wierzącym, braciom syna marnotrawnego, którym się zdaje, że są tacy fajni i bezpiecznie okopani w swojej wierze. "Wierzącym, ale..." też. Patrycja Hurlak rzeczowo opisuje drogę od i do Boga, bez popadania w kaznodziejski ton. Nie poucza, nie nawraca na siłę. Dzieląc się bardzo intymnymi przeżyciami, po prostu daje świadectwo. A gdyby przypadkiem* książka trafiła w ręce ateisty, też mogłaby go zaintrygować. Jako horror i thriller w jednym.

* Nie wierzę w tzw. przypadki. ;)

Przeczytana: 11 lipca 2016

Książkę bardzo trudno mi ocenić, może dlatego ze jestem zbyt otwarta na inne religie, idee oraz bardzo ciekawa świata. Myśle że sama autorka ma bardzo wybujałą fantazje, jest reżyserem filmu i prawdopodobnie polowe tych zdarzeń (żeby nie było nudno) sobie zmyśliła, w końcu książka musiała być ciekawa. Dużo w niej cytatów z biblii, krytyki nie konwencjonalnej metody uzdrawiania i wiele innych które nie są w zgodzie z moimi ideami. Jak sama powiedziała moje życie można porównać do horroru albo thrillera może i tak ale bardzo ponaciąganego. Wierzę w Boga i wiem że miłość do niego jest piękna i może być spełnieniem, dlatego sięgnęłam po tą książkę krótko mówiąc ZAWIODŁAM SIĘ ..

ziarenkooo | 2013-09-26
Przeczytana: 04 września 2013

Jak wielki jest Bóg!
Historia Patrycji pokazuje, że Bóg naprawdę daje szanse każdemu i nie ma dla niego ograniczeń, niemożliwych spraw. Jego miłość zachwyca! :)

Szarlota | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

"Nawrócona wiedźma" to swoiste świadectwo wiary i trudnej drogi nawrócenia. Pani Patrycja, znana m.in. z serialu "Klan", opowiada czytelnikom o swoim życiu, błędach młodości i obecnym życiu w wierze.

Książkę zakupiłam z autografem w mojej parafii gdzie Pani Patrycja dawała swoje świadectwo. Książka mnie bardzo poruszyła a nieraz i przerażała.Bóg jest wielki i przebacza i kocha każdego nawet takiego co w życiu zabłądził i zszedł na złą drogę, że Jezus każdemu poda rękę by zaczął wszystko od nowa, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze sława. Polecam tą książkę każdemu a zwłaszcza tym co odeszli od Boga i się pogubili. Polecam gorąco.

zorza | 2014-02-06
Na półkach: Przeczytane, Mam To !
Przeczytana: 06 lutego 2014

Ta książka nie wymaga komentarzu. Polecam ja bardzo gorąco bo co można napisać o życiu nawróconego człowieka tylko można zastanowić się nad własnym zachowaniem i gdzie my jesteśmy bliżej Boga cz szatana :)

Kwocia | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Dużo by opowiadać polecam każdemu i wierzącemu i nie wierzącemu mimo, że momentami może się wydawać iż jakiś "kosmita" to mówi. ;)

Renata Zub | 2016-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2016

Szczerze mówiąc patrzę na okładkę tej książki, patrzę na mrugający kursor i sama nie wiem jak zacząć ten tekst. Nie mam pojęcia od której strony podejść, od czego zacząć... Dziwne to uczucie, ponieważ zarówno książka ta, jak i postać pani Patrycji Hurlak, wzbudziły we mnie ogromne emocje i na temat żadnej innej pozycji nie miałam chyba tak jednoznacznych odczuć.

Zacznę więc od początku. Jak to się stało, że w ogóle sięgnęłam po tę książkę? Nie jestem zagorzałą katoliczką. Co prawda zostałam wychowana w takiej wierze i z moim mężem i dziećmi również obchodzę święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy, lecz nie chodzę co tydzień do kościoła, nie modlę się codziennie, a nawet założyłam tę rodzinę bez ślubu kościelnego. I jest mi z tym dobrze. Lubię poczytać horoskopy, lubię "poczarować" z "Sekretem"... mam nawet w domu kilka talii kart Tarota. Mam też sporo książek o magii i kota :) ale nie gotuję codziennie w moim kociołku magicznych mikstur z łusek węża i skrzydełek nietoperza :)...

rumun_żuraf | 2018-06-28

To mój ulubiony rodzaj literatury: literatura po nic, literatura dla nikogo, nie- literatura. Literatura stworzona specjalnie dla mnie i z myślą o mnie. Tak to sobie tłumaczę. Żeby nie było tak prosto i z górki dodam, że „Nawrócona wiedźma” to gorący podarunek od przyjaciół, który wywołał mój szczery zachwyt. Zapoznanie się z gorąco wam polecam. Książka osobliwa i prawdziwie symptomatyczna, łapiąca ducha naszych czasów za jaja.

Do rzeczy! Jeszcze kilka lat temu sprawy wiary lub jej braku były traktowane jak wrażliwa intymna tkanka o której nie wypadało wypowiadać się publicznie. Na chwilę obecną temat uległ całkowitemu wybebeszeniu i liczba celebrytów przeżywających na lewo i prawo swoje uniesienia religijne rośnie jak grzyby po deszczu. O krok dalej, zastawiając koleżanki i kolegów z branży daleko w tyle już w przedbiegach, postanowiła wybrać się trzecioligowa aktorka i uczestniczka tak zwanego show- biznesu Patrycja Hurlak. Wywiad- strumyk z wyżej wymienioną przeprowadził i...