Uwolnijcie nas stąd. O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
religia
Mr_BC

Maria Simma (1915-2004) to prosta wieśniaczka z Austrii, która miała łaskę kontaktu z duszami czyśćcowymi. Trzykrotnie usiłowała wstąpić do klasztoru, ale ze względu na stan zdrowia za każdym razem spotykała się z odmową. Od 1940 r. zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. Widzeniom tym towarzyszyły dotkliwe cierpienia fizyczne. Teolodzy i psychiatrzy wielokrotnie badali Marię Simmę i nie...

Teolodzy i psychiatrzy wielokrotnie badali Marię Simmę i nie dopatrzyli się śladów oszustwa czy choroby psychicznej.

W rozmowie z dziennikarzem Nickiem Eltzem opisuje ona swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które usłyszała od dusz w Czyśćcu ciepiących.

źródło opisu: https://www.poczytaj.pl/ksiazka/o-duszach-czysccow...(?)

źródło okładki: google

basiekch | 2019-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 11 sierpnia 2019

Wierzę. Przekażę wieść dalej.

Ewelina_Szłapa | 2019-07-19

Nie przeczytałam, a wysłuchałam wersji audio jednym tchem, zawalając swoje obowiązki. Genialny w swojej prostocie wywiad - rzeka z pobożną Austriaczką, która posiadała dar widzenia i słyszenia dusz czyśćcowych. Opowiada ona o swoich doświadczeniach, a także o sposobach pomocy zmarłym pokutującym i oczekującym na zbawienie.
Poruszające świadectwo wiary oraz zachwycająca skromność starszej pani...
Jeśli ktoś jeszcze nie modli się za te dusze lub robi to rzadko - po wysłuchaniu tej opowieści z pewnością będzie sobie częściej przypominał o czyśćcu i nieszczęśliwych duszach łaknących pomocy.

Monika | 2019-07-09
Przeczytana: 2019 rok

Książka , która umacnia w wierze - dlatego obowiązkowa dla chrześcijan.
Książka przepełniona niewyobrażalną wręcz miłością Boga do człowieka, który szuka w nas tylko i wyłącznie dobra.
Książka także dla ludzi, którzy nie wierzą, dla ludzi którzy siebie uważają za Boga i chcą decydować nie tylko o sobie ale i o innych.
W obecnym świecie większość ludzi chce być Bogiem - a tylko jeden Bóg chciał zostać człowiekiem i to był nasz Pan umiłowany Jezus Chrystus !!!

Polecam wszystkim bez wyjątku tą piękną i pełną Bożego miłosierdzia lekturę
Módlmy się codziennie krótką modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące - one tego bardzo potrzebują i są za takie modlitwy bardzo wdzięczne
Serdeczności
Monika

husa | 2019-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Wiedza o czyśćcu jest ograniczona. Opiera się głównie na wizjach stygmatyków i mistyków. Maria Simma to prosta kobieta, której nie udało się wstąpić do klasztoru a która miała wizje dusz czyśćcowych. To od nich czerpała wiedzę o czyśćcu, nauczaniu kościoła, modlitwie, poście itp. Treści zawarte w tej książce nie zostały zakwestionowane przez kościół katolicki a nawet zalecane do zapoznania się z nimi choćby nawet przez ks. Dominiką Chmielewskiego. Zawierają sporo przykładów a raczej przypadków dusz w tym księży, którzy prosili o pomoc.
Wypowiedzi Marii Simmy niekiedy zadziwiają. Pokazują jak z pozoru niewielkie przewinienia prowadzą nas do czyśćca i jak czasami z pozoru mało warte akty strzeliste mogą uratować duszę od czyścowych mąk.
Z pewnością jest to jedna z ciekawszych pozycji w tej tematyce!

BIETKA | 2019-05-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 maja 2019

"Wszystkie ataki na Nicky'ego i jego rodzinę w tym czasie miały związek z książką". - fragment z książki

Właśnie z tą książką! Publikacja jest arcyciekawym wywiadem przeprowadzonym
z Panią Marią Simmą, austriacką wieśniaczką (1915-2004) przez wspomnianego wyżej dziennikarza, Nicky'ego.
Maria była z Bożego powołania apostołką dusz czyśćcowych. Kobietą bardzo skromną, oddaną Bogu, ludziom i duszom czyśćcowym w wielkiej potrzebie- jest tego tutaj wiele zdumiewających, przejmujących przykładów.
Liczne, szczegółowe pytania jej zadawane i absolutnie szczere wypowiedzi składają się na mistyczny, realny przekaz zależnych od siebie światów: ziemskiego i tamtego, z Drugiego Brzegu na drodze do wieczności- oba przenikają się. Ponadto,krytyczne uwagi Simmy odnoszą się aktualnie do tzw.nowoczesnego współcześnie Kościoła.
Książka jest wiarygodna, dobra, mądra i zgodna z Prawdą, dlatego potencjalne, przerażające Zło przypuściło tak gwałtowne ataki na osoby, domy, rodzinę.
Książka ma imprimatur...

peccator | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

Jedna z najważniejszych książek. Odmieniła moje rozumienie "Kościoła cierpiącego", czyli dusz czyśćcowych i sprawiła, że częściej modlę się w intencji tych dusz (a, jak mówi Maria Simma, są one za to bardzo wdzięczne, czego szybko doświadczyłem - zostałem uratowany od wypadku, który mógłby bardzo źle się skończyć).

birdek | 2018-04-11
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Książka jakby nieskażona treścią a treść jakby nieskażona myślą.

dzerik | 2017-12-20

Od jakiegoś czasu czytam dzieła w podobnym temacie. Być może im człowiek starszy tym bardziej ciekawy jak jest po. Ten świat istnieje obok nas. Warto zaglądnąć do tej pozycji to nieco otworzą się oczy na tym kim się jest i co się robi złego. Nawet rzeczy błache w oczach ludzkich mogą mieć fatalne skutki.

Klara | 2017-08-24

Wspaniała książka. Gorąco zachęcam każdego do jej przeczytania.

Przemysław Zyra | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Książka zrobiła na mnie dużo większe wrażenie niż poprzednia. Zastanawiam się, czy przyczyną był mój wiek (poprzednią czytałem jakieś 10 lat temu), czy też sposób napisania. Książka jest wywiadem, a sam przeprowadzający wywiad wykazał się zmysłem dziennikarskim zadając celne pytania, które niekiedy były odpowiedzią na pytania pojawiające się w głowie czytelnika.
Książkę warto kupić, przekazać dalej i opowiadać o niej. Sama autorka wskazuje, że zaledwie jedna trzecia księży wierzy w przekazy o duszach czyśćcowych. A świadectwo jej jest sprzed kilkunastu lat. Dziś takich księży może być jeszcze mniej. Warto więc przekazywać przesłanie dalej, choć nie zawsze spotka się to, z pozytywnym odbiorem.
Mimo wielu mocnych treści książka daje nadzieję. Nadzieję m.in. taką, że trzeba na prawdę mocno chcieć, by zostać potępionym. A tym, którzy na prawdę chcą nieba też nie będzie tak trudno je osiągnąć.