Ewangelia dla nienormalnych

religia
Fundacja Malak
2015-11-12
2011-01-01
literatura polska religia Bóg ewangelia wiara błogosławieństwo

Porządna książka naładowana pozytywnym nastawieniem. Idealna na doła

Porządna książka naładowana pozytywnym nastawieniem. Idealna na doła

,,Jeśli trzymasz w dłoniach tę książkę, to znaczy, że czegoś szukasz, że się zastanawiasz - coś nie daje ci spokoju. I bardzo chciałbym na to twoje poszukiwanie odpowiedzieć poważnie, bez udawania, przymilania się, bez tworzenia fikcyjnego komfortu. Chcę cię od razu zaprosić do spraw najważniejszych, fundamentalnych, które wszystko rozstrzygają. ... Słabość znaczy co innego niż słabość. Bóg, którego szukasz, jest inny niż myślisz. Dlatego właśnie piszę tę książkę. Ta książka będzie miała sens, jeśli po przeczytaniu może nie zmieni się twój porządek świata, ale może zamkniesz ją z myślą, że taki porządek istnieje, i że może warto by go poszukać. ... Piszę tę książkę po to, żebyś uwierzył, że istnieje inny świat. Istnieje świat, w którym ty zwyciężasz swój grzech, w którym ty zwyciężasz swoją słabość. Istnieje świat, w którym ty chodzisz po wodzie."
Autor książki.

Gdyby autor ograniczył się do wyjaśniania i interpretowania wybranych fragmentów Starego Testamentu i Ewangelii to byłaby fantastyczna książka. Robi to w sposób wyjątkowo klarowny, jak sądzę trudno byłoby nie zrozumieć przekazu.

Być może to dlatego, że nie mieszczę się w charakterystyce osób do których kierowana jest ta książka - mnie fragmenty dotyczące przełożenia na moje hipotetyczne życie nie przekonały.

Mimo to: całość na plus.

To jest jedno z największych odkryć w życiu każdego człowieka - zobaczyć, że za najdramatyczniejszymi sytuacjami, wydarzeniami, a nawet grzechami stoi On, Bóg, który walczy o nas. I choć często możemy się czuć pobici i zwyciężeni, to właśnie w tym objawia się Jego niesłychana miłość do nas, która nie pozwala na słabszą, gorszą i byle jaką wersję nas samych.

Ta książka dała mi całkowicie inny obraz Boga w którego ja poznałam na lekcjach religii czy w kościele. Ta lektura dała mi kopa w dupę i czas na rozmyślanie. Dobrze jest czasem poczytać mądrych ludzi. Dobrze jest czasem się nawrócić. Dobrze jest jak jest dobrze, ale nie zawsze jest dobrze. A jak nie jest dobrze to jest nam źle. I to co właśnie napisałam jest bardzo oczywiste. Tak jak i to co jest spisane w książce, ale tak jakoś nigdy nie docierało. Dobrze, że są książki. Lepiej do mnie trafiają niż filmy na YouTube

Ta książka dała...

Krótkie rozważania o miłości Boga do człowieka. W książce widzimy ojca Adama jakiego znamy z konferencji. Teksty w większości znane i trafiające w punkt.

Jest jednym z tych, którzy w jakiś sposób ukształtowali moje życie. Wysychałem większości jego konferencji dostępnych choćby na jego kanale Langusta na Palmie. Postanowiłem zabrać się za jego książki. Ta jest pierwszą. Opowiada o tych co myślą, że Bóg jest wtedy kiedy jest w życiu normalnie, a kiedy dzieją się rzeczy trudne wówczas jesteśmy sami. Nic bardziej mylnego. Ewangelia wywraca nasz sposób myślenia i zaprasza do postępowania niejako pod prąd utartym schematom. Bóg chce być w naszej nienormalności, dzielić każdą przestrzeń naszego życia, nie tylko tą uporządkowaną i poukładaną.

- brak spostrzeżenia iż uczucia nie równają się prawdzie;
- za mocny akcent na mistyczne doświadczenia, nie będące źródłem obiektywnych informacji, a za mało na obiektywny proces logiczny;
- pewna promocja indywidualizmu, choć niestety za słaba;
- w zasadzie nic nowego - masz problem? wsłuchaj się w nieodgadnione - boga;

- brak spostrzeżenia iż uczucia nie równają się prawdzie;
- pewna promocja indywidualizmu, choć niestety za słaba;
- w zasadzie nic nowego - masz problem? wsłuchaj się w nieodgadnione - boga;

Szustak bardzo fajny, lekki i szybki do połknięcia. Mimo to czegoś brakowało, większej ilości mięsa, może też tego, że na końcu powtarzał się i mówił to samo co na swoich konferencjach.

Uwielbiam słuchać o. Adama Szustaka. Zawsze podzieli się takim słowem, które trafia w sedno. „Ewangelia dla nienormalnych” to interpretacja dla wszystkich tych, którzy myślą, że Bóg o nich zapomniał... Długo czekała na mojej półeczce i mimo tego, że jest bardzo cieniutka to ma w sobie piękne przesłanie...💕

Wracam do tej książki w trudnym czasie, ponieważ przypomina mi o tym, że Ewangelia jest żywa a jej przesłanie aktualne ponad 2000 lat później. To komentarz do tekstu Pisma Świętego bez zbędnych dodatków i poetyckich upiększeń, przemawia, dotyka, przemienia.

• Religia
  • Religijne