Zgłosuj na książki roku 2017

Chłopak, który spotkał Jezusa

Wydawnictwo: Duc In Altum
religia
Abigail

Nowa książka Imamculee Ilibagizy to wspaniała, nigdy dotąd nieopowiedziana historia chłopca, który spotkał Jezusa i ośmielił się zadać Mu pytania, z jakimi ludzie borykali się od ponad 2000 lat. Miał na imię Segatashaya. Był pasterzem urodzonym w ubogiej rodzinie niepiśmiennych pogan w zapadłym zakątku Ruandy. Nigdy wcześniej nie chodził do szkoły, nie czytał Biblii, ani jego noga nie...

Miał na imię Segatashaya. Był pasterzem urodzonym w ubogiej rodzinie niepiśmiennych pogan w zapadłym zakątku Ruandy. Nigdy wcześniej nie chodził do szkoły, nie czytał Biblii, ani jego noga nie postała w kościele. Pewnego letniego dnia w roku 1982, gdy Segatashaya odpoczywał w cieniu drzewa, odwiedził go Jezus Chrystus...

źródło opisu: http://ducinaltum.ovh.org/ducinaltum/

źródło okładki: http://ducinaltum.ovh.org/ducinaltum/

BIETKA | 2013-11-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 października 2013

Niezwykła, piękna w swej wymowie i przekazie książka - perełka literatury religijnej. Ładna, skromna, ale wymowna okładka pociągnęła mnie do tego stopnia, że wykrzyknęłam: ja ją muszę mieć! I mam.
Narracja nie jest żadną fantasmagorią, lecz historyczną, bolesną prawdą.
Na 12 lat przed tragedią, która zdarzyła się w pięknej geograficznie, afrykańskiej Rwandzie, w Kibeho, małej, nikomu na świecie nieznanej wiosce, nie zaznaczonej nawet na mapie, trzem uczennicom zaczęła się ukazywać Matka Boska. Wkrótce potem, do wizjonerek dołączył chłopak imieniem Sagatashya, który spotkał Jezusa. Gdzie? Kiedy?
Pewnego, gorącego dnia lata, dokładnie 2 lipca 1982 roku, gdy miał 14 lat. Scena jak z Biblii! Bóg woła go po imieniu, powołuje do swojej misji wprost z pola, gdzie odpoczywał pod cienistym, rozłożystym drzewem.

Sagatashya jest nadzwyczajnym przykładem-dowodem na to, jak Bóg miłuje maluczkich. Chłopak do czasu spotkania z Jezusem był poganinem. Nie chodził do kościoła, nie był ochrzczony,...

Kahhs | 2016-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2016

Książka mówi o nastoletnim Segatashya - zwykłym, niepiśmiennym poganinie, który na co dzień pomaga biednym rodzicom w uprawie fasoli i wypasie kóz. Lecz pewnego dnia ten młody człowiek słyszy głos Jezusa. Chłopak dostaje od niego polecenie głoszenia nauk Chrystusa. Głównie o Końcu Czasów, choć również o innych tematach. Daje nam wskazówki, jak żyć, aby dostać się do Królestwa Niebieskiego.
Naprawdę świetna opowieść, w dodatku prawdziwa, zawiera wiele fragmentów wywiadów, w których sam Segatashya wypowiada się o swoich objawieniach.
Kocham książki Immaculee Ilibagizy. One naprawdę zbliżają nas do Boga. Polecam z całego serca!!!

alina | 2014-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Wydarzenia miały miejsce na w latach osiemdziesiątych XX wieku, w sercu Afryki, ale dotyczą one całego świata i dlatego warto je znać i przekazywać dalej.

Agnieszka | 2014-01-15
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Przepiękna książka o chłopaku któremu objawiał się Jezus. polecam z całego serca!

Norawithraven | 2017-04-19
Jola_St | 2016-12-14