Jezus naszym przeznaczeniem

Tłumaczenie: Wanda Malicka
Wydawnictwo: Fundacja Szkoła Biblijna „Hosanna”
Jesus Unser Schicksal
religia
Robert

Jezus naszym przeznaczeniem - oto był wybrany przez pastora Buscha temat wiodący wielkiej ewangelizacji, którą przeprowadził w Essen, w 1938 roku. Z wielką radością pełnił służbę duszpasterską wśród młodzieży w Essen, ale jako zapalony kaznodzieja wiele podróżował, głosząc wszędzie Ewangelię. W niezliczonych odczytach wzywał do Jezusa - w miastach i po wsiach, na Wschodzie i Zachodzie, w...

Z wielką radością pełnił służbę duszpasterską wśród młodzieży w Essen, ale jako zapalony kaznodzieja wiele podróżował, głosząc wszędzie Ewangelię. W niezliczonych odczytach wzywał do Jezusa - w miastach i po wsiach, na Wschodzie i Zachodzie, w Europie i na całym świecie.
Jakże był uradowany, gdy ludzie spieszyli, aby usłyszeć jego zwiastowanie! Był przekonany, że Ewangelia o Jezusie jest najwspanialszą, zapierającą dech w piersiach Nowiną wszechczasów.
Tysiące przychodziły, aby go posłuchać. A jednak prawdziwym duszpasterzem był tylko w osobistej rozmowie w cztery oczy. Była to szczególna właściwość jego zwiastowania. Niech w tej książce, słowami, które zostały utrwalone na taśmie magnetofonowej, nadal rozmawia z każdym z osobna - jako posłaniec Jezusa Chrystusa, Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
Jezus naszym przeznaczeniem, to główny temat całego jego zwiastowania. Czy chcecie usłyszeć to poselstwo? Możecie to zrobić! Usiądźcie w wyobraźni pod kazalnicą, a szybko się przekonacie, że temat: Jezus naszym przeznaczeniem jest głównym tematem dla świata i dla naszego życia.

źródło opisu: http://jack.pl/Jezus-naszym-przeznaczeniem;s,karta,id,K00202

źródło okładki: http://jack.pl/Jezus-naszym-przeznaczeniem;s,karta,id,K00202

apache_server | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Pastor Busch w tą książkę wlał entuzjazm swojej wiary. Energicznie, momentami ostro wlewa do głowy czytelnikowi jaka powinna być wiara w Boga. Jak ułożyć sobie relacje z Jezusem. Daje wykładnię wiary, jej fundamenty i cel. Ciekawa byłaby dyskusja Buscha z Dawkinsem. Nie będzie to już możliwe.
Oprócz treści typowo religijnej, lekko zahacza o opis społeczeństwa niemieckiego lat 60-tych, czasami wcześniej. Można między wierszami dużo dowiedzieć się o kondycji moralnej Niemców ale chyba także innych społeczeństw tzw. Zachodu. Przeraża to, że już wtedy była szeroka znieczulica religijna. Duże rzesze tamtejszego społeczeństwa lżyło i szyderczo odnosiło się do chrześcijaństwa. Nie wyniknie z tego nic dobrego. Takich Buschów potrzeba tam teraz.

Jadwiga | 2018-04-19

Jakże wspaniale się czyta słowa kogoś zakochanego w Jezusie!
Słowa pełne Ducha Świętego!
Słowa proste a z ogromnym potencjałem Dobrej Nowiny!
Słowa pełne historii "z życia wziętych"!
Słowa Ś.P. Pastora luterańskiego trafiają celnie do serca mojego,zaiste katolickiego.

sulek2712 | 2013-12-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Recepta dla ludzi zagubionych, którzy nie mogą przebić się przez mur oddzielający ich od prawdy. Autor przytacza bardzo dobre historie, w mojej opinii jest to książka, która ma wszelkie atuty do tego, aby przekonać nawet ateistów do zastanowienia się nad rzeczami fundamentalnymi, które znajdują się na peryferiach naszego życia duchowego. "Viva Cristo Rey! ¡Viva la Virgen!".

AgaT | 2015-04-17

Kolejna podwalina mojej wiary. Prosto i przystępnie przedstawia podstawowe prawdy chrześcijaństwa. Od ponad 20 lat wracam do niej w trudnych chwilach życia.

TeaBooksLover | 2015-10-13
Przeczytana: 30 września 2015