Okładka książki Matka Boża z Kibeho

papier
Ursa
9 (8 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Trzynaście lat przed krwawym ludobójstwem, które przetoczyło się przez Ruandę w roku 1994, przyprawiając o śmierć prawie milion osób, Najświętsza Maryja Panna i Jezus Chrystus objawili się ośmiorgu młodym w dalekiej wiosce: Kibeho. Podobnie jak w Fatimie i Lourdes, również w Kibeho widzący spotkali się początkowo z niedowierzaniem i drwinami. Jednak, gdy w maleńkiej wiosce cuda następowały jeden...

Podobnie jak w Fatimie i Lourdes, również w Kibeho widzący spotkali się początkowo z niedowierzaniem i drwinami. Jednak, gdy w maleńkiej wiosce cuda następowały jeden po drugim, dziesiątki tysięcy Ruandyjczyków zaczęły przybywać do Kibeho, aby być świadkami objawień. Przez kilka lat niezliczeni przybysze obserwowali, jak Maryja i Jezus mówili za pośrednictwem widzących o Bożej miłości i przekazywali przesłanie przeznaczone nie tylko dla Ruandy, ale dla całego świata.

Maryja skierowała także przesłania do władz rządowych oraz do przywódców Kościoła. Wskazywała, w jaki sposób położyć kres tlącej się w kraju nienawiści etnicznej. Ostrzegała, że Ruanda może zamienić się w „rzekę krwi”, że stanie się ziemią niesłychanej rzezi, jeśli tylko nienawiść panująca między jej mieszkańcami nie ustąpi miejsca miłości. Niektórzy z przywódców słuchali tych słów, lecz bardzo niewielu uwierzyło ostrzeżeniom. Te prorockie, apokaliptyczne przestrogi doczekały się tragicznego spełnienia w czasie 100 straszliwych dni dzikiego mordu.

Obecnie, po dwudziestu latach szczegółowych badań, objawienia Matki Bożej w Kibeho stały się pierwszymi w historii i jedynymi uznanymi przez Watykan objawieniami maryjnymi w Afryce. Jednak ich historia wciąż pozostaje właściwie nieznana.

Immaculée Ilibagiza pragnie, by się to zmieniło. Sama uczestniczyła w wielu pielgrzymkach do Kibeho – zarówno przed, jak i po holokauście. Była naocznym świadkiem prawdziwych cudów i rozmawiała z widzącymi. To, co odkryła, głęboko poruszy Wasze serca.

źródło opisu: Wydawnictwa Duc In Altum

Opinie czytelników
BIETKA | 2013-11-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 listopada 2013

"Matka Boża z Kibeho" obok " Ocalona, aby mówić" i "Chłopaka, który spotkał Jezusa" jest kolejną książką o tematyce ruandyjskiej.
Skromnie,ale bardzo ładnie wydana, z przedmową słynnego Jima Caviezela, aktora, który grał Jeusa w filmie Mela Gibsona " Pasja".
Ponadto wzbogacona licznymi, pięknymi, kolorowymi zdjęciami.
Na narrację Immaculee składają się osobiste wątki emocjonalne i te, mówiące o objawieniach Matki Bożej w Kibeho, zabitej deskami wiosce.

Autorka wychowywała się w pobożnej, katolickiej rodzinie. Od najmłodszych lat miała upodobanie do wszystkiego, co z Bogiem było związane. Dużo czasu spędzała na modlitwie, kochała Najświętszą Marię
Pannę. Kryzys duchowy dopadł ją, gdy osiągnęła 11 rok życia, a dręczące rozterki minęły, kiedy poznała historię Matki Bożej Fatimskiej.
UŚmiech czytelnika wzbudza scena, w której Immaculee w szkole- od Odette- dowiaduje się o Fatimie. Ogromnie przejęta, nie może uwierzyć, że Matka Boża naprawdę objawiła się dzieciom w Fatimie (1917).
To jest...

alina | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Jest to przesłanie Matki Boskiej Słowa z serca Afryki do całego świata.

Anna | 2014-02-22

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku