Okładka książki Matka Boża z Kibeho

papier
Ursa
9 (8 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Trzynaście lat przed krwawym ludobójstwem, które przetoczyło się przez Ruandę w roku 1994, przyprawiając o śmierć prawie milion osób, Najświętsza Maryja Panna i Jezus Chrystus objawili się ośmiorgu młodym w dalekiej wiosce: Kibeho. Podobnie jak w Fatimie i Lourdes, również w Kibeho widzący spotkali się początkowo z niedowierzaniem i drwinami. Jednak, gdy w maleńkiej wiosce cuda następowały jeden...

Podobnie jak w Fatimie i Lourdes, również w Kibeho widzący spotkali się początkowo z niedowierzaniem i drwinami. Jednak, gdy w maleńkiej wiosce cuda następowały jeden po drugim, dziesiątki tysięcy Ruandyjczyków zaczęły przybywać do Kibeho, aby być świadkami objawień. Przez kilka lat niezliczeni przybysze obserwowali, jak Maryja i Jezus mówili za pośrednictwem widzących o Bożej miłości i przekazywali przesłanie przeznaczone nie tylko dla Ruandy, ale dla całego świata.

Maryja skierowała także przesłania do władz rządowych oraz do przywódców Kościoła. Wskazywała, w jaki sposób położyć kres tlącej się w kraju nienawiści etnicznej. Ostrzegała, że Ruanda może zamienić się w „rzekę krwi”, że stanie się ziemią niesłychanej rzezi, jeśli tylko nienawiść panująca między jej mieszkańcami nie ustąpi miejsca miłości. Niektórzy z przywódców słuchali tych słów, lecz bardzo niewielu uwierzyło ostrzeżeniom. Te prorockie, apokaliptyczne przestrogi doczekały się tragicznego spełnienia w czasie 100 straszliwych dni dzikiego mordu.

Obecnie, po dwudziestu latach szczegółowych badań, objawienia Matki Bożej w Kibeho stały się pierwszymi w historii i jedynymi uznanymi przez Watykan objawieniami maryjnymi w Afryce. Jednak ich historia wciąż pozostaje właściwie nieznana.

Immaculée Ilibagiza pragnie, by się to zmieniło. Sama uczestniczyła w wielu pielgrzymkach do Kibeho – zarówno przed, jak i po holokauście. Była naocznym świadkiem prawdziwych cudów i rozmawiała z widzącymi. To, co odkryła, głęboko poruszy Wasze serca.

źródło opisu: Wydawnictwa Duc In Altum

Opinie czytelników
BIETKA | 2013-11-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 listopada 2013

"Matka Boża z Kibeho" obok " Ocalona, aby mówić" i "Chłopaka, który spotkał Jezusa" jest kolejną książką o tematyce ruandyjskiej.
Skromnie,ale bardzo ładnie wydana, z przedmową słynnego Jima Caviezela, aktora, który grał Jeusa w filmie Mela Gibsona " Pasja".
Ponadto wzbogacona licznymi, pięknymi, kolorowymi zdjęciami.
Na narrację Immaculee składają się osobiste wątki emocjonalne i te, mówiące o objawieniach Matki Bożej w Kibeho, zabitej deskami wiosce.

Autorka wychowywała się w pobożnej, katolickiej rodzinie. Od najmłodszych lat miała upodobanie do wszystkiego, co z Bogiem było związane. Dużo czasu spędzała na modlitwie, kochała Najświętszą Marię
Pannę. Kryzys duchowy dopadł ją, gdy osiągnęła 11 rok życia, a dręczące rozterki minęły, kiedy poznała historię Matki Bożej Fatimskiej.
UŚmiech czytelnika wzbudza scena, w której Immaculee w szkole- od Odette- dowiaduje się o Fatimie. Ogromnie przejęta, nie może uwierzyć, że Matka Boża naprawdę objawiła się dzieciom w Fatimie (1917).
To jest...

alina | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Jest to przesłanie Matki Boskiej Słowa z serca Afryki do całego świata.

Anna | 2014-02-22

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku