Matka Boża z Kibeho

Wydawnictwo: Duc In Altum
8,69 (13 ocen i 3 opinie)
978-83-607-1012-8
religia
Ursa

Trzynaście lat przed krwawym ludobójstwem, które przetoczyło się przez Ruandę w roku 1994, przyprawiając o śmierć prawie milion osób, Najświętsza Maryja Panna i Jezus Chrystus objawili się ośmiorgu młodym w dalekiej wiosce: Kibeho. Podobnie jak w Fatimie i Lourdes, również w Kibeho widzący spotkali się początkowo z niedowierzaniem i drwinami. Jednak, gdy w maleńkiej wiosce cuda następowały...

Podobnie jak w Fatimie i Lourdes, również w Kibeho widzący spotkali się początkowo z niedowierzaniem i drwinami. Jednak, gdy w maleńkiej wiosce cuda następowały jeden po drugim, dziesiątki tysięcy Ruandyjczyków zaczęły przybywać do Kibeho, aby być świadkami objawień. Przez kilka lat niezliczeni przybysze obserwowali, jak Maryja i Jezus mówili za pośrednictwem widzących o Bożej miłości i przekazywali przesłanie przeznaczone nie tylko dla Ruandy, ale dla całego świata.

Maryja skierowała także przesłania do władz rządowych oraz do przywódców Kościoła. Wskazywała, w jaki sposób położyć kres tlącej się w kraju nienawiści etnicznej. Ostrzegała, że Ruanda może zamienić się w „rzekę krwi”, że stanie się ziemią niesłychanej rzezi, jeśli tylko nienawiść panująca między jej mieszkańcami nie ustąpi miejsca miłości. Niektórzy z przywódców słuchali tych słów, lecz bardzo niewielu uwierzyło ostrzeżeniom. Te prorockie, apokaliptyczne przestrogi doczekały się tragicznego spełnienia w czasie 100 straszliwych dni dzikiego mordu.

Obecnie, po dwudziestu latach szczegółowych badań, objawienia Matki Bożej w Kibeho stały się pierwszymi w historii i jedynymi uznanymi przez Watykan objawieniami maryjnymi w Afryce. Jednak ich historia wciąż pozostaje właściwie nieznana.

Immaculée Ilibagiza pragnie, by się to zmieniło. Sama uczestniczyła w wielu pielgrzymkach do Kibeho – zarówno przed, jak i po holokauście. Była naocznym świadkiem prawdziwych cudów i rozmawiała z widzącymi. To, co odkryła, głęboko poruszy Wasze serca.

źródło opisu: Wydawnictwa Duc In Altum

• Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Bieg po życie
  • Z jednym wyjątkiem
  • Czarny świt
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Oko Boga
  • U2. Zdemaskowani
  • Odlotowa Czternastka
  • Głuchy telefon
  • Pogromca lwów
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

8,06 (53 ocen i opinii)
Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,71 (7 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,6 (897 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
BIETKA | 2013-11-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 listopada 2013

"Matka Boża z Kibeho" obok " Ocalona, aby mówić" i "Chłopaka, który spotkał Jezusa" jest kolejną książką o tematyce ruandyjskiej.
Skromnie,ale bardzo ładnie wydana, z przedmową słynnego Jima Caviezela, aktora, który grał Jeusa w filmie Mela Gibsona " Pasja".
Ponadto wzbogacona licznymi, pięknymi, kolorowymi zdjęciami.
Na narrację Immaculee składają się osobiste wątki emocjonalne i te, mówiące o objawieniach Matki Bożej w Kibeho, zabitej deskami wiosce.

Autorka wychowywała się w pobożnej, katolickiej rodzinie. Od najmłodszych lat miała upodobanie do wszystkiego, co z Bogiem było związane. Dużo czasu spędzała na modlitwie, kochała Najświętszą Marię
Pannę. Kryzys duchowy dopadł ją, gdy osiągnęła 11 rok życia, a dręczące rozterki minęły, kiedy poznała historię Matki Bożej Fatimskiej.
UŚmiech czytelnika wzbudza scena, w której Immaculee w szkole- od Odette- dowiaduje się o Fatimie. Ogromnie przejęta, nie może uwierzyć, że Matka Boża naprawdę objawiła się dzieciom w Fatimie (1917).
To...

chotana | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Wielka szkoda, że wcześniej nie miałam pojęcia o objawieniach w Kibeho. Interesująca książka, powiedziane tyle co trzeba, w przystępny sposób i bez zbędnych, suchych faktów. Warto przeczytać i dowiedzieć się więcej o Maryi z Kibeho.

alina | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Jest to przesłanie Matki Boskiej Słowa z serca Afryki do całego świata.

Gosienka165 | 2015-07-08
Beata | 2015-02-12