Mecz o mistrzostwo świata w szachach Kasparow - Karpow. Sewilla - 87

Tłumaczenie: Stanisław Kacprzak
Wydawnictwo: Raduga, Sport i Turystyka
83-217-2767-0
sport

Komentatorem poszczególnych partii meczu jest arcymistrz Dawid Bronstein - wybitny praktyk, jeden z pretendentów do światowego prymatu w latach 1940-1960, uczestnik finałowego remisowego meczu ze znakomitym wówczas obrońcą tytułu Michaiłem Botwinnikiem. W ostatnich latach rzadko uczestniczy w zawodach turniejowych, za to dał się poznać jako niezrównany publicysta szachowy, autor wielu oryginalnych książek.
Komentarz Dawida Bronsteina nacechowany jest wnikliwą oceną strategicznych planów obu stron, przejrzystym stylem literackim i zrozumiałym językiem, dostępnym dla szachistów o różnym stopniu wtajemniczenia, w tym również adeptów sztuki szachowej.

źródło opisu: Wydawnictwo "Raduga", Wydawnictwo "Sport i Turystyka", 1988

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl