Włochy. Przewodnik kulinarny

Wydawnictwo: Pascal
83-7304-727-1
Ewa

Włosi bardzo lubią ucztować, a to co akurat pojawia się na ich stole, zależy od regionu, pory roku i gamy lokalnych produktów, których różnorodność jest legendarna. Przewodnik kulinarny to nie tylko zbiór najlepszych przepisów na włoskie dania, ale również podróż po konkretnych regionach, opatrzona najbardziej charakterystycznymi recepturami. Można tu znaleźć mnóstwo prostych, tradycyjnych potraw, ale też wiele nowatorskich dań, a wszystko opatrzone wspaniałymi zdjęciami.
Przewodnik kulinarny przy minimalnej ilości składników i odrobinie czasu pozwoli zamienić zwykły obiad w prawdziwą ucztę dla podniebienia.

Ewa | 2012-12-06

Ta książka to kpina z kuchni włoskiej i wszelkich książek kucharskich! Wstyd, że takie wydawnictwo (Pascal) wypuściło na rynek coś takiego.

A oto moje spostrzeżenia:
* Przewodnik kulinarny nie zawiera w sobie przepisów na podstawę włoskich dań - makaron i ciasto do pizzy;
* Zamieszczenie przepisu na polentę i risotto w rozdziale "Pasta" to chyba jakaś pomyłka;
* Mimo najszczerszych chęci nie udało mi się znaleźć tych rzekomo "wspaniałych zdjęć" - w książce nie ma fotografii potraw! Są jedynie pojedyncze zdjęcia składników - tu cebula, tam orzech, jeszcze gdzieś pomidor na gałązce... Osoba, która planuje coś ugotować, chciałaby raczej wiedzieć i widzieć, jak danie powinno wyglądać... Brak zdjęć gotowych potraw sugeruje, że żadna z nich nie została przygotowana;
* Opisy przygotowania potraw są lakoniczne i krótkie - tyle samo miejsca zajmuje opis przygotowania polenty (który sprowadza się do zalania wodą i mieszania), co głównych dań mięsnych i zaawansowanych deserów;
* Desery... No...