Seduced In The Dark

Cykl: The Dark Duet (tom 2)
Wydawnictwo: Neurotica Books
angielski
bookworm_babe

BOOK TWO OF THE DARK DUET The exciting, titillating, and action-filled conclusion to Captive in the Dark. What is the price of redemption? Rescued from sexual slavery by a mysterious Pakistani officer, Caleb carries the weight of a debt that must be paid in blood. The road has been long and fraught with uncertainty, but for Caleb and Livvie, it’s all coming to an end. Can he surrender the...

BOOK TWO OF THE DARK DUET
The exciting, titillating, and action-filled conclusion to Captive in the Dark.

What is the price of redemption?

Can he surrender the woman he loves for the sake of vengeance?

Or will he make the ultimate sacrifice?

Quote:
It seemed to Caleb, the nature of human beings revolved around one empirical truth: we want what we cannot have. For Eve, it was the fruit of the forbidden tree. For Caleb, it was Livvie.

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

Książniczka | 2016-08-14

"Naiwne dziewczę, którym byłam wcześniej, wkroczyło w kobiecość w okrutny sposób. Ukształtował mnie ból, żal, poczucie straty, a dzieła dopełniło pożądanie, gniew i rozpaczliwa chęć pozostania przy życiu."

Poprzedni tom nie zachwycił mnie aż tak, jak tego oczekiwałam. Nie potrafiłam zagłębić się w tę historię do końca, poczuć jej emocji i dramatyzmu. Dopiero teraz w pełni mi się to udało. Dopiero teraz doceniłam jej oryginalność i siłę, z jaką poprzez swoją brutalność wywołuje skrajne emocje.

Ta opowieść jest naprawdę brutalna, drastyczna, szokuje, budzi obrzydzenie, a jednocześnie jakąś chorą fascynację. Tak, chorą - ból i poniżenie powinny wyłącznie odstręczać, prawda? A jednak, zagłębiając się w historię Livvie, oprócz niechęci i wstrętu czujemy także nadzieję, że Caleb nie do końca jest potworem... I że ta okrutna bajka skończy się tak, jak powinny kończyć się wszystkie bajki - żyli długo i szczęśliwie...

Może mroczne erotyki nie staną się moją ulubioną lekturą, ale ten...

mclena | 2015-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2015 ✔
Przeczytana: 15 listopada 2015

"...potwory się nie rodzą, potwory ktoś stwarza."

Ten cytat wyraża chyba wszystko co najistotniejsze w całym cyklu. Na prawdę trudno mi ocenic tę książkę. Z wielu powodów. O ile rozumiem zamysł autorki, która próbuje pokazać, że nikt nie rodzi się zły do szpiku kości, tylko to ludzie i okoliczności w jakich się wychowujemy kształtują to kim sie stajemy, to jednak nie potrafię w spokoju czytać o tym do czego była zmuszana Olivia. Caleb mimo iż robił rzeczy niewybaczalne został stworzony, tym kim jest, ale czy odpowiedzialność za jego uczynki powinna spaść na niego, czy też na "stwórcę"?
Temat bardzo kontrowersyjny przez który mam wrażenie, że jeśli dam wysoką ocenę, lub Caleb wzbudzi moją sympatię, to tak jakbym powiedziała "Tak! Gwałt jest cool!". Takie książki nie powinny mieć miejsca. Gdyby ktokolwiek z nas postawił na miejscu Olivi swoją córkę/siostrę/przyjaciółkę, to czy jej oprawca spotkałby się z pobłażliwością i wyrozumiałością, taką, jak wsród czytelników otrzymał Caleb?...

Kasiek | 2015-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 listopada 2015

Sięgając po drugą część tej erotycznej serii, wiedziałam czego się spodziewać. Jednak, tak jak głosi opis na okładce, ta książka wywołuje jeszcze więcej emocji, i tych pozytywnych, i tych negatywnych, niż pierwsza część. Raz pochłaniała mnie bez opamiętania, a raz miałam ochotę ją, ze złości i bezradności, odłożyć. Targały mną zmienne odczucia. Już zakończenie pierwszej części było intrygujące i sprawiło, że z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy. I jak się okazało było warto.
Fabuła kontynuacji, podobnie jak wcześniej, jest bardzo dobrze obmyślona, perfekcyjnie dopracowana i świetnie opowiedziana. To właśnie sprawia, że uważam tę książkę za naprawdę dobrą. Zarówno wątek trudnego związku, jak i cała historia głównego bohatera są interesujące i w wielu aspektach zaskakujące. Co do "oprawy erotycznej", to czasami może wydawać się zbyt odważna lub niesmaczna, jednak w ten sposób autorka dobitnie ukazuje relacje panujące w układzie pan - niewolnica.
Jeśli chodzi o zakończenie, to...

kaktusowaona71 | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

"Dotyk ciemności" - część pierwsza cyklu - stanowił coś w rodzaju bramy do piekła, którą szeroko przed nami otworzyła pani Roberts.

"Zapach ciemności" Wciąga nas głębiej w swój mrok, złowieszczo zapraszając:
Wejdź głębiej
Rozgość się
Poczuj to.. poczuj to NAPRAWDĘ.

Mimo, że teoretycznie minął szok wywołany przez pierwsze zetknięcie z tym "Swiatem ciemności"- drugi tom wcale nie obchodzi się z nami delikatniej. Teraz obrazy już nie tną szkłem naszej skóry.
Teraz chodzimy gołymi stopami po tym szkle.
Wszystko jest jeszcze bardziej intensywne, jeszcze bardziej bolesne, jeszcze bardziej przerażające w swojej prawdziwości.
Może się człowiekowi przyśnić ( co nie daj Boże ) w charakterze koszmaru.

Książka porażająca, której czytanie fizycznie boli, a opowiadana historia bohaterki jest tak realna, że czasem ciężko jest złapać haust powietrza i pamiętać, iż to tylko koszmarna wizja autorki. Fikcja. Dla czytającego, wszystko staje się takie prawdziwe.. Upokorzenie, ból, ale też i...

Katarzyna | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

MOCNA kontynuacja, momentami przerażająca, drastyczna, obrzydliwa i smutna. Ale mimo tego człowiek nie może się od niej oderwać? Dlaczego? Chyba każda z nas czuje jakieś przyciąganie do... Mistrza. Świetnie wykreowane wydarzenia TERAZ oraz z przeszłości w formie wspomnień Kociaka.
WOW>

snll | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

"Once upon a time, Caleb held me captive in the dark, now he used it to seduce me" (str. 239, eBook)

Jezu Chryste!

To powinno być zabronione, żeby książka wywoływała tyle silnych i sprzecznych emocji! Nie pamiętam kiedy ostatnio z nerwów tak często strzelałam palcami u rąk i ze świstem wypuszczałam oddech.

Przerażający i szokujący ciąg dalszy losów Livvie i Caleb'a z "Captive In The Dark", w którym nie brakuje przemocy, bólu, poniżenia i strachu, doprowadza czytelnika do granic... no właśnie, czego? Chyba wytrzymałości. Z jednej strony chciałam krzyczeć "Livvie, jak można! No jak można czuć coś do człowieka, który zgotował Ci taki los!?", z drugiej strony trochę mięknę po przeczytaniu tego, co w przeszłości spotkało Caleba i ukształtowało go na takiego człowieka, a później znowu odzywa się mój głos rozsądku, który woła "Przecież to nie jest żadne usprawiedliwienie!" i tak na okrągło.

Ta książka to mega emocjonalny rollercoaster, który na bardzo, bardzo długo zostaje w pamięci....

Matko Jedyna! Co to za książka?!
Przez 80% książki czułam się emocjonalnym wrakiem, co jakiś czas miałam załamania i leciały mi ciurkiem łzy, musiałam odchodzić od niej bo ta książka mnie aż bolała!

O ile pierwsza książka mnie przejęła i mnie wciągnęła i uważam, że jest po prostu dobra, to kontynuacja mnie pochłonęła i zrujnowała.

Ślę wielkie pokłony w stronę pani C.J. Roberts, że potrafiła napisać taką książkę - tyle emocji, uczuć, bólu, walki i...jest w niej wszystko co potrzebne i niezbędne. Wątki poprowadzone są genialnie.

Nie poleciłabym może tej książki osobom bardzo wrażliwym, bo jak to ktoś napisał - przez to co w niej się dzieje sprawia chwilami niemal fizyczny ból, ale jeśli ktoś nie boi się szokujących obrazów i nietuzinkowych historii to zdecydowanie powinien (musi?) przeczytać tą serię.

Dziękuję, że mogłam przeczytać serię The Dark Duet, bo mimo tak ciężkiego tematu była dla mnie...oczyszczająca.

Przebudzona | 2017-01-29
Przeczytana: 17 listopada 2016

Nadrabianie zaległości z listopada 2016r w styczniu 2017r :).

Ujmę to tak:
Ta książka ZAŁAZI za skórkę, CIĘŻKO się je pozbyć z umysłu i aż WSTYD się przyznać przed kimkolwiek, że się PODOBAŁA i to BARDZO!

Literatura typu DARK ma to do siebie, że MIESZA w GŁOWIE, bo jak komu przy zdrowych zmysłach może podobać się historia uprowadzonej dziewczyny, trzymanej w niewoli, by stała się seksualną niewolnicą?! No komu?! A jednak nieśmiało łapki pójdą w górę! A to dlatego, że to jest FIKCJA! Gdyby to była prawdziwa historia to BULWERSÓW byłoby znacznie więcej, a tak od czasu do czasu i "grzeczna" dziewczynka chce poczytać o "niegrzecznych", wręcz nieprzyzwoitych rzeczach, bo co kto mi zabroni, prawda?!

I te niezdrowe, wręcz chore napięcie seksualne, które nosimy ze sobą, dopóki nie dobrniemy do końca książki. Coś niezwykłego co może z nami zrobić literatura typu DARK ;)

Pierwszy tom mnie zszokował, a drugi ho ho może ujmę to tak: poprzestawiał klepki - wszystko się pomieszało/zamazało...

,,Potwory się nie rodzą. Potwory ktoś stwarza"
Myśl która tłukła mi się w głowie przez prawie całą tą książkę to to jak u diabła można kochać takiego potwora? Ciągle miałam wrażenie że główna bohaterka po prostu oszalała na skutek tego co ją spotkało. Dopiero pod koniec zaczęłam rozumieć. Aczkolwiek nigdy nie pałałam nienawiścią do Caleba. Nie mogłam czytać o tym co jej robił ale jego nigdy nie nienawidziłam. Może dlatego że czułam że miał popaprane życie. Cieszę się że miałam możliwość poznawania także tego co siedziało w głowie głównego bohatera. Były takie momenty kiedy myślałam że nie dam rady. Pierwszy raz bałam sie że nie uda mi sie dobrnąć do końca. Nie dlatego że była słaba. Ale dlatego że była tak wstrząsajaco prawdziwa. Po prostu coś niesamowitego. Jeżeli macie odwagę, zmierzcie sie z historią Liv i Caleba. Ale po niej już nigdy nie będziecie tacy sami

Kasik | 2013-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Jeżeli szuka ktoś kolejnej historii o kopciuszku i milionerze to od razu uprzedzam - ta pozycja do takich nie należy. Ta historia jest mroczna, tajemnicza,pełna sprzecznych odczuć, aż w końcu przełamująca tabu. Autorka poza historią głównych bohaterów opisuje świat mafijny gdzie handel żywym towarem to tylko wierzchołek góry lodowej. Przemoc jest tu na porządku dziennym, a niewolnice znaczą mniej od zwierząt - jednak w środku tego wszystkiego rodzi się miłość i to jaka?! Książka napisana jest bardzo dobrze, bohaterowie są plastyczni, a cała historia świetnie wymyślona! Zdecydowanie pozycja dla starszych czytelników.
Polecam -naprawdę warto ;)