Dla twojego dobra

Cykl: Haker (tom 2)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Hardpressed
karollllllla

W "Dla twojego dobra", drugiej części serii "Haker", Blake i Erica muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwem, które grozi nie tylko ich miłości, ale i życiu. Pomimo swojej obsesji na punkcie kontroli, młody i bogaty haker w końcu zdobył zaufanie kobiety, którą kocha. Erica Hathaway, właścicielka portalu internetowego, otworzyła przed Blake'iem serce i swoją firmę. Gotowa zacząć nowy rozdział w...

Gotowa zacząć nowy rozdział w życiu, Erica jest zdecydowana utrzymać ten związek, nawet gdyby to miało oznaczać oddanie Blake'owi części kontroli, której ten pragnie i w życiu zawodowym, i w sypialni.
Kiedy jednak demony przeszłości stają się zagrożeniem dla ich wspólnej przyszłości, Erica podejmuje decyzję, która może na zawsze zmienić ich życie.

źródło opisu: www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: www.burdaksiazki.pl

Katherine | 2019-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

No cóż... muszę przyznać, że w drugiej części znalazłam to czego zabrakło mi w pierwszej: rozstanie, intryga, ciutkę emocji. Odnoszę jednak wrażenie, że głównych bohaterów łączy jedynie pociąg seksualny, zazdrość i nieustająca chęć niesienia sobie pomocy. Trochę przesadzone jak dla mnie.
Myślę, że sięgnę po kolejną część z czystej ciekawości

Anielka | 2019-01-17

Muszę się przyznać, że ta seria leżała już jakiś czas na mojej półce i grzecznie czekała aż zdecyduje się po nią sięgnąć. Mówiąc „jakiś czas” mam na myśli rok! I to równy. Te książki dostałam pod choinkę w 2017 roku, a zaczęłam je czytać po świętach 2018. Powiem Wam szczerze, że cieszę się, iż w końcu po nie sięgnęłam, ponieważ spędziłam przy nich miło czas. Mam kilka zastrzeżeń, ale ogólnie mi się podobała.

Już na okładce widnieje blurb, iż książka jest idealna dla fanek „Pięćdziesiąt twarzy Greya". Osobiście uważam, że dla niektórych może być to odstraszająca informacja. Gdyby nie polecenie pewnej osoby możliwe, że i ja bym ją zostawiła. Takie dopiski mnie nie zachęcają i żałuję, że takie coś zostaje dopisywane do książek. Ja nie czytałam serii z „Greyem” jedynie oglądałam filmy, więc pewnie nie dla mnie to oceniać, ale mimo wszystko uważam, że takie dopiski są kompletnie niepotrzebne.

Seria „Haker” okazała się nieco tajemniczym i mrocznym erotykiem. Absolutnie nie mówię, że...

red_riddle | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

No dobra, w tej części ujawnia się podobieństwo Blake do Greya.... nie jestem przekonana czy to mi się akurat podoba, ale na razie nie było tak źle, nie poszło to na tyle daleko aby mnie to raziło... przyznaje, że Greya nie przeczytałam, bo nie przepadam za "łamaniem" kobiety i relacją Pan-Uległa. W tej części na szczęście mieliśmy tylko zalążek tego.
No i w końcu coś co lubię w tych książkach, czyli rozstanie, cierpienie, odchodzenie od zmysłów i zazdrość, czyli standardowe emocje towarzyszące rozstaniom w tego typu książkach. To są fragmenty, które najbardziej mnie poruszają, czytam je z ręką przyciśniętą do klatki, łzami w oczach i czasami nie mogę oddychać.
Dodatkowo ciekawe wątki poboczne, chociaż uważam, że wątek z Risą mógł byś lepiej rozwiązany, a on tak na prawdę zajął pół strony....no chyba że pojawi się jego kontynuacja w kolejnym tomie. Mam taką nadzieje, że bo czuje niedosyt logiki w tej całej sprawie.
Wątek Davida również taki trochę dziurawy, niezłe z niego ziółko...

Justyna Nowak | 2018-06-25

Uwielbiam tą serię ❤

Angiee | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Druga część jeszcze lepsza od pierwszej. Jestem zachwycona jak autorka rozwinęła akcję. Oprócz gorącego romansu, przeplata się wątek morderstwa, tajemnic, intryg. Po prostu rewelacja! Książka wciągnęła mnie tak mocno, że nie oderwałam się od niej, dopóki całej nie skończyłam i mam zamiar zaraz brać się za trzecią część!

Zaczarowana Książka | 2017-09-10

Niewiele jest takich książek, do których chce się wracać po raz kolejny. Nie każda książka może dać nam to, co od niej oczekujemy. Jeśli chcecie dostać od powieści coś pikantnego lub historię o niezależnej kobiecie i milionerze w roli głównej to ta książka jest dla ciebie. Drugi tom Hakera „Dla Twojego Dobra” Mereditch Wild jest kontynuacją powieści pierwszej części. Jeśli chcecie wiedzieć, co wydarzyło się dalej to zapraszam na recenzję.

Erica i Blake znów są razem po mimo obsesji na punkcie kontroli kobieta zaufała hakerowi, którego kocha. Obydwoje spełniają się zawodowo a Erica właścicielka portalu internetowego coraz lepiej sobie radzi, lecz hakerzy z M98 tak szybko nie odpuszczają i non stop im uprzykrzają życie. Właścicielka postanawia coś z tym zrobić. Kiedy wszystko wydaje się dobrze układać na jej drodze pojawia się znów koszmar z przed czterech lat. Erica wie, że ma oparcie w Blaku i Danielu, ale czy zaufała odpowiedniej osobie? Co zrobi Erica, kiedy zostanie zmuszona do...

AuroraBorealis | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Dalsze losy głównych bohaterów: Eriki i Blake’a. W drugim tomie znajdziemy przeszłość, która nie tak łatwo będzie chciała się odczepić, kiedy już pojawi się w ich życiu. Hakerzy atakują stronę internetową Eriki, a pan przystojny biznesmen stara się kontrolować swoje zapędy w dziedzinie ostrzejszego seksu, seksu, który sprawia mu największą przyjemność. Ale to i tak tylko czubek góry lodowej.

Kim okaże się być Risa nowo przyjęta pracownica firmy, której właścicielką jest Erica? Jakie tajemnice ukrywa Daniel - ojciec naszej bohaterki? Co się stanie, kiedy Erica spotka się ponownie ze swoim oprawcą z przeszłości - Markiem? Jak poradzi sobie z emocjami, które nią zawładną?

Tytuł jak najbardziej odzwierciedla to co dzieje się w tej drugiej już części serii "Haker". Chyba nie będę zbyt obiektywna, (a przynajmniej jak na razie), ponieważ styl autorki póki co podoba mi się – książkę nadal czyta się lekko, bez przestojów zresztą tak jak powinno typowy romans z erotyką.

Owszem pozycja...

Część druga romansu Blaka i Eryki, tym razem mamy troszkę pod górkę, kryzys wkrada się w związek tych dwojga, dodatkowo nieciekawy, zaborczy tatusiek Eryki, który zmusza dziewczynę do pracy dla siebie i rozluźnienia kontaktów z ukochanym...Mam wrażenie, że Eryka to taka chorągiewka na wietrze, robi co jej każą to tu to tam...a ja strasznie nie lubię uległych bohaterek...bez własnego zdania i zdecydowania...niby decyzje dla wspólnego dobra...mnie nie przekonują...

Drugi tom cyklu HAKER moge uznać za ciekawą iż czyta sie w piorującym tempie. Wiele sie dzieje owszem, ale nie zadowala mnie rozwiozanie tych problemów. Jest zbyt banalne zbyt przewidywalne, sądziłam ze bedzie wiecej zaskakujących obrotów sprawy jednak niestety zawiodlam się. Skoro cykl ma tak wiele kontynuacji to czy nie warto bylo uciąć te wątki, zostawiając je małą tajemnica i tematem do nastepnych części ?? Myślę. Że tak - wzrosła by w moich oczach na jakości .
No ale juz ogólnie mowiac książka trzyma poziom poprzedniczki. Takze polecam kontynuację

Betty | 2016-11-02

Długo zastanawiałam się jaką wystawić ocenę tej części...chciałam dać więcej gwiazdek, ponieważ wartka akcja, nawiązanie do przeżyć Eriki i kilka skomplikowanych sytuacji, rodem z dobrego kryminału jakoś tak sprawiły, że bardziej emocjonalnie czytało mi się o perypetiach dwójki głównych bohaterów, ale.........no właśnie...i tu jednak wstrzymam się z wystawieniem wyższej oceny, ponieważ wartka akcja i różnego rodzaju zawiłości życiowe są mile widziane, a nawet konieczne dla podniesienia jakości książki, ale pomimo tego odniosłam dziwne wrażenie jakby niektóre, wydawałoby się istotne dla rozwoju akcji sytuacje były troszkę przekoloryzowane, a nawet nierealne.
Oczywiście wiadome jest, że to tylko fikcja i autor ma prawo popuścić wodze fantazji, ale jednak lepiej się czyta, kiedy w jakiś, nawet najdrobniejszy sposób można utożsamić się z głównym bohaterem, a w tym przypadku miałam z tym problem niestety.
Kolejnym powodem, dla którego ilość punktów nie poszybowała gwałtownie w górę są...