rozwiń zwiń

Zapach ciemności

Okładka książki Zapach ciemności
C.J. Roberts Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: The Dark Duet (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
The Dark Duet (tom 2)
Seduced In The Dark
Czwarta Strona
2015-11-04
2015-11-04
Data 1. wydania:
2012-01-01
miłość ból poniżenie perwersja ofiara erotyka przeszłość oprawca zemsta niewolnica uczucie przemoc emocje

Pierwsza część trylogii na pewno wbija w fotel, szokuje i zniesmacza. I jeżeli ktoś myśli, że brutalność, przemoc i mocny seks ma swoje apogeum w tej książce, to się mocno myli. Druga część cyklu przebija swoją treścią wszystko co się działo w Dotyku Ciemności. Na pewno nie jest to książka dla wszystkich. Ten kto jest bardzo wrażliwy na cierpienie drugiej osoby, niewolnictwo, odrażające praktyki seksualne i przemoc, raczej nie odnajdzie się w tej książce. Mnie osobiście mimo treści, podobało się. Mało tego, czytając czwarty raz, nie mogłam się wręcz rozstać z książką. Czytałam dosłownie wszędzie. Aż trudno uwierzyć, że tak piękne uczucie jakim jest miłość, mogło się rozwinąć w takim syfie. To co mi się podobało najbardziej, to to, że emocje i uczucia grały tu mimo wszystko pierwszą rolę. Owszem jest to bardzo mocny dark erotyk i często jest tak, że w tym gatunku fabuła nie jest mocno rozbudowana, a bardziej akcja skupia się na doznaniach cielesnych, ale tutaj jest na szczęście inaczej. Bardzo, ale to bardzo polecam.

Po pierwszej części, którą uwielbiam, druga przy pierwszym czytaniu mnie rozczarowała, ponieważ oczekiwałam czegoś zupełnie innego. Nie przepadam za mieszaniem teraźniejszości z przeszłością, nie podoba mi się przedstawianie wydarzeń z perspektyw poszczególnych bohaterów. Ale postanowiłam dać tej książce jeszcze jedną szansę. Za drugim razem odebrałam ją zupełnie inaczej i muszę zrewidować moją opinię. Początki były trudne, ale polubiłyśmy się

Ciutek gorsza od pierwszej cześci. Nie lubię przeskoków czasowych- Przeszłość, teraźniejszość. Jednak było to potrzebne by zrozumieć bohaterów. Zdecydowanie nie jest to seria dla wszystkich. Dalej jest mroczno i brutalnie. Chyba nawet bardziej niż w 1 części.

1927

Autorce ponownie udało się mnie zszokować, zarówno emocjonalnie jak i psychicznie.
Początkowo nie wiedziałam, dlaczego Livvie jest w szpitalu psychiatrycznym, bo w poprzednim tomie nic nie było na ten temat wspomniane. Ale autorka zrobiła to celowo, żeby Livvie mogła opowiedzieć swoją historię agentowi FBI, i w zasadzie cofa się w swoich wspomnieniach aż do wydarzeń z poprzedniej części. Teraz opłakuje Caleba, bo gdy ona przekraczała granicę Meksyku, on był prawie umierający.
To co przeżyła w willi hiszpańskiego bogacza jest równie okrutne i przerażające. Poniżenie, ból, przemoc a również chwile czułości ze strony Caleba, który nie może poradzić sobie ze swoimi uczuciami.
Poznajemy również to co się z nim działo gdy był dzieckiem, a także kto był jego prawdziwym ojcem a to z kolei wyzwala w nim morderczą chęć zemsty na osobie, która zrobiła z niego człowieka pozbawionego uczuć.
Powieść wyzwala wiele emocji najczęściej tych skrajnych. Pokazuje jak wyglądało życie niewolnic seksualnych, które musiały służyć nie tylko swojemu panu ale również na jego polecenie innym osobom i to nieraz publicznie.
Mimo a może właśnie dlatego powieść czyta się z wielkim zainteresowaniem, chociaż niektóre sceny budzą niesmak i zażenowanie.
Ja lubię takie mroczne erotyki, gdzie pokazane są te mroczne strony ludzkiej psychiki.
Nie ma sensu czytać tej powieści, bez znajomości poprzedniej części, bo są ze sobą ściśle powiązane.
Mnie obie części bardzo się podobały i szkoda, że to już koniec historii, chociaż kolejny tom niby dotyczy tych samych osób, ale to już historia opowiedziana z punktu widzenia Caleba i dotyczy raczej tego, co dzieje się współcześnie.

Całość obu cz oceniam na 6/10
Książki są o porwanej niewinnej nastolatce i jej porywaczu.
Livvy, zostaje porwana przez tresera niewolnic seksualnych aby on , Caleb mógł się zemścić na człowieku, który rzekomo go również sprzedał .
Może jak by było mniej opisów seksu, zniewalania, i torturowania to książki by się lepiej czytało.

Całość obu cz oceniam na 6/10
Książki są o porwanej niewinnej nastolatce i jej porywaczu.

56/2021

Seria The Dark Duet.
Mam mieszane uczucia. Caleb, Livvie i ich dalsze losy. Trochę przeszłości i trochę teraźniejszości.

56/2021

Seria The Dark Duet.

dla mnie ta książka to spowiedź Livvie, jej spowiedź wobec FBI, jej pamiętnik .. jej spostrzeżenia przeplecione historią agentów jej towarzyszących. Czytając wspomnienia Livvie można się zastanowić jak cieńka jest ta granica między miłością a bólem, nienawiścią. Pomimo całego zła ona miała Caleba za kogoś kto ją chronił przed złem. Livvie może ułożyc sobie życie, tylko czy ta ciemność ja pochłonęła tak czy będzie umiała żyć normalnie, czy będzie gonić za tym czego doświadczyła.. historia miłości, uległości, historia wykorzystania ludzi..

Super książka szybko sie czyta i tresci jest ciekawa siegnełam po nia druki raz i nadal wywoluje ciekawe uczucia .

Drugi tom zmysłowej i brutalnej serii „The dark duet”. To nie jest książka dla wszystkich. Chociaż nie lubię takich tematów, preferuje mniej brutalne sceny erotyczne to historia napisana przez autorkę pochłania bez reszty. Walka z przeciwnościami losu oraz ukryta miłość to jest to! Jeżeli chcecie przekonać się jak potoczyły się losy głównych bohaterów to lećcie do księgarni i czytajcie!!!

Pierwsza część trylogii jest naprawdę dobra i oryginalna, jednak drugą część przeczytałam w takim tempie, że nie zauważyłam kiedy skończyłam. Historia bohaterów została powiedziana w taki sposób, że ciężko wyrazić wobec nich swoje uczucia. Prawdą jest, że między miłością i nienawiścią jest cienka linia. Ta książka tego dowodzi. Mogę z czystym sumieniem polecić ją osobom, którym zbudziły się banalne romanse.

C.J. Roberts Zapach ciemności Zobacz więcej
C.J. Roberts Seduced In The Dark Zobacz więcej