Okładka książki Gdybym była Tobą

If I Were You
wydawnictwo
Pascal
9788376422022
pamiętnik, sekrety, seks, erotyka, romans
typ
papier
joly_fh
7,52 (141 ocen i 39 opinii)

Opis książki

Sara, nauczycielka języka angielskiego, w opuszczonym magazynie odnajduje pamiętnik nieznajomej kobiety. Nie może oprzeć się intrygującej lekturze i z zapartym tchem śledzi historię romansu tajemniczej Rebeki z anonimowym kochankiem – związku przepełnionego rozkoszą i osnutego mrocznymi tajemnicami. Owładnięta obsesją Sara postanawia odkryć dalszy ciąg historii. Zanurza się w świat Rebeki – galer...

Owładnięta obsesją Sara postanawia odkryć dalszy ciąg historii. Zanurza się w świat Rebeki – galerię sztuki, w której gra toczy się o wysoką stawkę. Poddaje się także magnetycznemu wpływowi dwóch mężczyzn.
Który z nich uwiódł Rebekę swym władczym dotykiem i urzeczywistnił jej fantazje? Idąc śladami tajemniczej kobiety, a tym samym rozpoczynając śmiałą erotyczną eskapadę,nauczycielka chce spełnić własne ukryte pragnienia.

Czy w końcu uda się jej dowiedzieć, co stało się z Rebeką?

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Aurora | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Za każdym razem gdy widziałam tą książkę w księgarni nie zwracałam na nią szczególnej uwagi, choć nie ukrywam intrygowała mnie jej okładka -
naga kobieta przykryta czerwono-krwistą satyną, taki kolor zwraca naszą uwagę i z pewnością wiele może sugerować szczególnie jeśli chodzi o miłość czy seks.
Po jakimś czasie, po przeczytaniu kilku recenzji na temat tej pozycji stwierdziłam, że chciałabym ją mieć w swoich zbiorach by móc przekonać się na własnej skórze czy jest naprawdę taka dobra jak ją oceniają i tak dostałam ją od męża na ostatnie świeta jako prezent :).

Historia od samego początku wydawała mi się mroczna, posiadająca masę tajemnic, które odkrywałam z każdą przeczytaną stroną.
Główna bohaterka - Sara jest nieco dojrzalszą kobietką niż np Ana z Greya, jeśli dobrze pamiętam ma ona około 28lat, jest nauczycielką a jej pasją jest sztuka. Skrywa w sobie pewne sekrety, ale jest wyjątkowo logicznie i mądrze myślącą postacią. Sara ma nieco postrzeloną przyjaciólkę Ellę, która przed wy...

Tina | 2013-11-04
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2013

Na początku książki nudziłam się strasznie, już miałam ją odłożyć gdy siłą przemogłam się do kilku kartek więcej i BUM! Nie mogłam się oderwać... niesamowicie ciekawa historia. Autorka z zamierzeniem budowała emocje, kusiła bohaterkę dwoma charyzmatycznymi mężczyznami i pozostawiła wybór chwili... z której korzysta jeden z rywali i... i nic więcej nie powiem. Poza tym, że książka kończy się w tak zaskakującym miejscu, że po niej od razu poczułam głód do drugiej części. Jest trochę zakręcona, fakt, ale na swój sposób różni się od innych erotyków. Ma dużo zagatkowych wątków, których nie rozgryzie się w 1 cześci... stąd moje zniecierpliwienie :) Polecam.

dmaj | 2013-11-24
Na półkach: Posiadam, Erotyk, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 23 listopada 2013

Bardzo miła pozycja, początek książki nudny, ale jeśli się przetrwa te pierwsze strony zaczyna być ciekawie, wciąga niesamowicie. Oczywiście nie mogę doczekać się kolejnej części :)))

Inside Out series:
0.5 Behind Closed Doors
1. Gdybym była Tobą (If I Were You)
1.1 Rebecca's Lost Journals, Volume 1: The Seduction
4.1 My Control
5. I Belong to You

MagdaLena | 2014-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Powiem jedno - niesamowita. Wciągająca już od pierwszych stron - choć ja na to potrzebowałam trochę więcej. Intrygująca. Niezapomniana. Tajemnicza. A przede wszystkim odpowiednio wyważony romans z erotyką. Zaskakująca. Pikantna, choć na szczęście erotycznych scen jest bardzo mało. Pierwszy tom trylogii jest rozgrzewką przed tym, co czeka nas, czytelników, w kolejnych. Mroczni bohaterowie. Silni i władczy, bogaci mężczyźni. I ona. Wciąż szukająca nie tylko właścicielki pamiętników, ale i własnego miejsca. Szukająca siebie. Udany romans z elementami erotyki. Smakowity i niepowtarzalny. Obowiązkowa lektura dla każdej z nas, która ma ochotę na chwilę zapomnienia.

Więcej na : http://smag-rekomendacje.blogspot.com/2014/06/lisa-renee-jones-gdybym-bya-toba.html

Kasik | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Och umęczyłam się!!! Robiłam do niej dwa podejścia i gdy już nie widziałam dla niej nadziei nastąpił wielki przełom.
Naprawdę wolno się rozkręca i trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale warto, bo to co dostajemy później jest na bardzo wysokim poziomie....
To rewelacyjna, bardzo tajemnicza i piekielnie seksowna historia. I muszę przyznać, że właśnie ta tajemniczość mnie pochłonęła...
Jest całkowicie inna, nieprzewidywalna. Mimo że gdzieś tam czuje się pod skórą, że coś zaraz wybuchnie, coś się wyjaśni to ten tom nie zaspokoił mojej ciekawości.... chcę jeszcze.
Absolutną nowością jest świat tu przedstawiony - świat sztuki, wystaw no i oni...ekscentryczny, wyrachowany właściciel galerii i tajemniczy, outsider, artysta. Książka aż kipi od dominacji i samczego okazywania zainteresowania kobietą. Jest naprawdę gorąca.
Jestem pod wrażeniem stylu autorki. Świetnie przekazuje emocje i napięcie jakie towarzyszy wielkim tajemnicom. Całość trzymała mnie za gardło do ostatnich stron i jeszcze to z...

snll | 2013-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2013

Sara McMillan jest nauczycielką (obecnie ma przerwę wakacyjną), która prowadzi zwykłe i spokojne życie. Wszystko zmienia się w momencie, gdy w jej ręce wpada jeden z dzienników niejakiej Rebeki Mason. Kobieta opisuje w nim swoje erotyczne przeżycia, z pewnym dominującym, władczym i niebezpiecznym mężczyzną, który stał się jej nałogiem, zmienił jej życie i sprawiał, że robiła rzeczy, o które nigdy by się nie posądziła.

Pewnego dnia, przyjaciółka Sary, Ella, postanawia wyjechać z ukochanym do Paryża i powierza w ręce Sary klucz do porzuconej powierzchni magazynowej , w której znajdują się rzeczy tajemniczej nieznajomej. Kobieta odwiedza magazyn i znajduje w nim starannie spakowany rzeczy. W jej głowie pojawia się mnóstwo pytań: „Po co ktoś miałby tak starannie pakować swoje rzeczy, żeby później je porzucić?”, „Gdzie się podziewa Rebeka i czy jest bezpieczna?”. Sara postanawia odnaleźć kobietę i zwrócić jej własność.

Szukając odpowiedzi na dręczące pytania, udaje się do miejsca pracy R...

emi_g | 2014-01-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Skończyłam i byłam w szoku, nie byłam przygotowana na takie zakończenie..nie wiem czemu nie sprawdziłam że to nie jednotomówka...a tu przerzucając strony moje zdziwienie, że koniec i ciąg dalszy nastąpi...A wracając do książki świetna, bardzo intrygująca, przez pierwszą połowę nie wiedziałam jak się sprawy potoczą, było kilka możliwości...tajemnice rewelacyjnie zbudowały napięcie w książce, które uwielbiam...druga połowa książki nadal nie wyjaśniła wszystkiego - a nawet dołożyła nowych sekretów...Poza tym bardzo ciekawa historia, niebanalna, skrywająca jakąś wydawać by się mogło niezwykłą tajemnicę, ...poznajemy świat sztuki, świat artystów, świat wystaw...jest napięcie, jest wyczekiwanie, jest duża chemia między bohaterami..Polecam z tym że pamiętać należy że to cz. 1:)

Betty | 2014-07-27

O co chodzi z tymi potężnymi, bogatymi i nieziemsko przystojnymi facetami??!!! Masakra jakaś dosłownie...odnoszę ostatnio wrażenie, że każdy bohater książek, jakie w minionym czasie wpadły w moje ręce ma nie tylko ukryte szkielety w szafie i to takie, które wiążą się z trudnym dzieciństwem, albo innymi przykrymi wydarzeniami, ale też są na maksa owładnięci potrzebą dominacji, kontroli nad wszystkim i wszystkimi i obsesyjną potrzebą bólu, zwłaszcza jeśli chodzi o seks...zastanawia mnie czy po Greyu wszyscy autorzy erotyków uwolnili swoje ukryte pragnienia i przelali je na papier ( jakoś okazuje się, że każdy skrycie marzy o dominacji ;)), albo faktycznie tematyka związków BDSM jest tak popularna, że nie warto już pisać o niczym innym...seks się sprzedaje, to fakt, ale czy na serio nikt już nie ma pomysłów na nic innego?
Nie twierdzę, że nie czyta się tego nawet fajnie i miło, ale każda kolejna pozycja zmusza mnie do uwagi, że to wszystko już niestety było.
Ta książka nie jest wyjątkiem...

AnnieK | 2014-01-06
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Z literaturą erotyczną nie mam wielkiego doświadczenia. Nie czytam ją za często, lecz zdarza się, że po taką pozycję sięgnę. Do książki ,,Gdybym była Tobą" bardzo mnie skusiły pozytywne recenzje. Pomyślałam sobie, że ta książka jest ciekawa i muszę się na nią skusić. Gdy zaczęłam ją czytać poczułam się rozczarowana. Książka nie była aż tak ciekawa jak sobie wyobrażałam, a nawet momentami nudziła. Jednak, zaraz po tym jak pojawiła się ta negatywna myśl na temat tej książki, nagle zaczęło się robić ciekawie.

Gdy tylko akcja nabrała tempa i zaczęła mnie ciekawić nie potrafiłam się nie skusić na poznanie kolejnych stron i jeszcze kolejnych, póki nie doszłam do końca. W książce nie tylko znajdziemy sceny erotyczne, lecz także ludzkie uczucia, emocje. Trochę może i są one pokręcone, lecz powodują, że od tej książki nie potrafiłam się oderwać. Ani przez chwilę nie spodziewałam się, że książka ,,Gdybym była Tobą" aż tak mi się spodoba. O tym dowiedziałam się dopiero jak skończyłam ją czytać....

Cyrysia | 2013-10-07

Autorka świetnie operuje piórem, ma swój niezaprzeczalnie ujmujący styl, który nie pozwala oderwać się od ekscytujących przygód główniej bohaterki. Umie także znakomicie budować napięcie, tworzyć niezwykle plastyczne opisy i równomiernie dawkować emocje. Prowadzi czytelnika przez życie pełne wrażeń, sekretów, zagadek, trudnych wyborów i wydarzeń, które na pierwszy rzut oka przypominają scenariusz mydlanej opery, lecz tak naprawdę stanowią realną rzeczywistość. Reasumując, dawno nie czytałam tak ciekawej, pasjonującej i podniecającej książki. Nie mogę doczekać się kontynuacji tym bardziej, że intrygujące perypetie Sary zostały nagle przerwane w niezwykle przerażającym momencie.

,,Gdybym była tobą’’ to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników literatury erotycznej, jak również dla fanów niebywale pikantnych, elektryzujących romansów. Jeśli lubisz głęboko namiętne historie miłosne, mrocznych, tajemniczych bohaterów oraz intrygujące tajemnice, to koniecznie powinieneś dać tej książce...

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica