Zaplątani

Cykl: Tangled (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Tangled
Ag2S

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Drew Evans to zwycięzca. Przystojny, arogancki, czarujący. Jednym uśmiechem uwodzi najpiękniejsze kobiety Nowego Jorku. Ma lojalnych przyjaciół i wpływową rodzinę. Dlaczego więc ostatnie siedem dni spędził zamknięty w swoim apartamencie, pogrążony w depresji? On powie Wam, że ma...

Drew Evans to zwycięzca. Przystojny, arogancki, czarujący. Jednym uśmiechem uwodzi najpiękniejsze kobiety Nowego Jorku. Ma lojalnych przyjaciół i wpływową rodzinę. Dlaczego więc ostatnie siedem dni spędził zamknięty w swoim apartamencie, pogrążony w depresji? On powie Wam, że ma grypę.
Ale wszyscy wiemy, że to nieprawda.
Katherine Brooks jest błyskotliwa, piękna i ambitna. Nikomu nie pozwoli stanąć na ścieżce do kariery. Gdy zatrudnia ją ojciec Drew, życie pewnego siebie playboya wywraca się do góry nogami. Kate jest profesjonalna, perfekcyjna i… irytująca.
Drew staje przed wielkim wyzwaniem. Czy połapie się w swoich uczuciach?
"Zaplątani" to nie romans, do którego przyzwyczaiły się Wasze matki. To skandalizująca, pasjonująca i dowcipna opowieść o mężczyźnie, który dużo wie o kobietach. Chociaż nie tyle, ile mu się wydaje.
Powieść "Zaplątani" to międzynarodowy bestseller, została już przetłumaczona na ponad 15 języków.

źródło opisu: Wydawnictwo Filia, 2015

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Oficjalna recenzja
Natalia-Lena książek: 2572

Zaplątani w innej bajce, czyli pieprzny flirt komedii i romansu

Skojarzenia mają potężną moc, a w przypadku „Zaplątanych” Emmy Chase dodatkowo budzą konsternację. Oto tytuł przywodzi na myśl animację Disneya traktującą o perypetiach Roszpunki, a okładka z kolei puszcza oczko do „Pięćdziesięciu twarzy Greya” E.L. James. Jakim cudem taka mieszanka może wystąpić w jednym zdaniu, a co dopiero w jednej książce? Wszystko za sprawą Drew Evansa, który, uzbrojony w najdroższe krawaty i nietuzinkowe spojrzenie na baśnie, zaprasza czytelników na wyprawę po męskim umyśle.

Gdyby ktoś streścił mi początek historii zawartej w „Zaplątanych”, pewnie w ogóle nie sięgnęłabym po powieść. Oto po raz kolejny mamy do czynienia z biurowym romansem pomiędzy przystojnym i bogatym biznesmenem a atrakcyjną i ambitną pracownicą. Erotyczne napięcie wisi w powietrzu, namiętny romans jest tylko kwestią czasu. Zły chłopiec zmienia się pod wpływem dobrej dziewczyny. To już było i nie powinno mi się spodobać. Jednak „Zaplątani” mają w sobie coś, co sprawia, że całość odebrałam pozytywnie i, w przeciwieństwie do innych, podobnych tytułów, teraz mam ochotę na więcej. Nie jestem odosobniona w tym odczuciu, bowiem w 2013 roku „Zaplątani” zdobyli tytuł najlepszego debiutu w plebiscycie Goodreads Choice Awards.

Nieczęsto w romansach narratorem jest mężczyzna, a w tym przypadku dodatkowo jest on świadomy tego, że ktoś go obserwuje. Drew puszcza oczko do czytelniczek, co jakiś czas przerywając swoją historię i zaczepnie zwracając się bezpośrednio do nich. Powiedzmy sobie szczerze - na postać Drew należy spojrzeć przez palce, bo wykreowano go z dużą pomocą stereotypów. Jego sylwetka to zbiór wycinków z artykułów typu: kim jest i o czym myśli typowy/prawdziwy/idealny mężczyzna? Z tej mieszanki otrzymujemy listę: nienagannie ubrany, przystojny, bogaty, wykształcony, myśli o seksie non stop, czuje się niczym dar od Boga, flirciarz, zbyt pewny siebie… Już wiemy, na jaką pulę trafiliśmy. Evans początkowo jest zadufanym w sobie kobieciarzem, ale nigdy nie przekracza granicy, za którą zaczyna się toksyczność. Jego arogancja czasem irytuje, ale byłam w stanie ją znieść dzięki gigantycznej ilości humoru, którym przesycone są jego wypowiedzi. Mężczyzna ma w sobie urok, który łagodzi niektóre z jego wad. Można powiedzieć, że jest niegroźnym, dającym się lubić dupkiem. „Mądrości” Drew zupełnie rozbrajają i dodają mu barw, co pozwala w miarę bezboleśnie przełknąć elementy wtórności i stereotypowości. Z kolei Kate… Kate jest cudowna. W końcu pojawiła się bohaterka z charakterkiem, który nie jest utożsamiany z chamstwem. Jest ambitna i inteligentna; nie są to puste słowa, bo Kate wielokrotnie poprzez słowa i czyny udowadnia swoją wartość na stronicach powieści. Nie stworzono jej tylko po to, by była pustą lalą dla Drew. Panna Brooks jest równorzędną partnerką i nie daje sobą pomiatać.

Powieść kipi od emocji i humoru. Niewątpliwie jest chemia pomiędzy głównymi bohaterami, co sprawia, że z zainteresowaniem obserwuje się ich romansowo-biznesowe potyczki. A jeśli już przy romansie jesteśmy... Nie można zapomnieć o scenach erotycznych. Autorka nie naszpikowała nimi powieści, pojawia się za to kilka dość wymownych zbliżeń. Są one napisane poprawnie, widywałam większe koszmarki, choć zdarza się, że Drew używa określeń, które zupełnie nie pasują do atmosfery zmysłowości. Chase powinna popracować nad stylem, by erotyczny opis w ustach głównego bohatera czasem nie brzmiał aż tak prosto – żeby nie powiedzieć prostacko.

Wspomniałam wcześniej, że Drew ma nietuzinkowe spojrzenie na baśnie. W dużej mierze wiąże się to z jego poglądami na związki damsko-męskie, które po części kształtuje popkultura. Czytelniczka może popłakać się ze śmiechu, gdy mężczyzna zaczyna rozwodzić się nad tym, jak to baśnie i komedie romantyczne piorą mózgi. Z drugiej strony związek Drew i Kate zalicza się w poczet bajek – nowoczesnych, pieprznych, ale zawsze bajek. W samej fabule pojawia się kilka małych, nieszablonowych rozwiązań, co zdecydowanie czyni lekturę bardziej interesującą. W przypadku „Zaplątanych” czytelniczka nie jest po raz kolejny skazana na błędne koło kłótni i przeprosin. Mocno wpisując powieść w konwencję komedii romantycznej, Chase zrezygnowała z wątku traumy, tak uwielbianego przez inne autorki romansów. Nie ma w powieści bohaterów, którzy skrywają mroczne sekrety i czynią z nich trzeciego uczestnika związku. Nie ma problemów psychicznych, nie ma zmagania się z dawnymi krzywdami czy toksycznych relacji. Drew nie jest skrzywdzony, Kate nie jest współuzależnioną ofiarą, która daje sobą pomiatać. Pół biedy, gdy autorki wiedzą, jak sobie radzić z taką tematyką, niestety wiele z nich traktuje to jako pogłębienie erotycznej strony powieści. „Zaplątani” przynoszą czytelniczkom długo wyczekiwaną przerwę od sztucznych, nieudanych dramatów.

„Zaplątani” to zdecydowanie lepsza wersja „Pięknego drania” Christiny Lauren czy „Dotyku Crossa” Sylvii Day. Emma Chase pokonała konkurencję i udowodniła, że biurowy romans, przystojny biznesmen w garniturze i erotyczne napięcie stanowią mieszankę, z której nadal można coś wykrzesać. Chase nie wystrzegła się wtórności, ale miała dość umiejętności, by wiedzieć, kiedy może ją zatuszować, a kiedy wykorzystać na swoją korzyść. Duże dawki humoru, chemia pomiędzy Drew i Kate oraz ich wdzięk sprawiają, że powieść pochłania się błyskawicznie i czeka się na następny tom serii. Jeśli szukacie lekkiego, przyjemnego romansu, który jednocześnie Was rozbawi, rozgrzeje wyobraźnię i pozwoli całkowicie się odprężyć, to dobrze trafiłyście.

Natalia Lena Karolak

Beatrycze | 2015-11-12
Przeczytana: 16 listopada 2015

Co robi mężczyzna kiedy nieszczęśliwie się zakocha?? Udaje, że ma grypę!
Właśnie tak poznajemy Drew - wytrawnego znawcę kobiet. Obiektem jego nieszczęścia jest Kate - skazana na sukces, śliczna kobieta. Kate ma narzeczonego, którym jest bezrobotny rockman - Billy Debil Warren.
Historia jakich wiele: kłótnie, współzawodnictwo, pożądanie...a w tym wszystkim znajduje się miejsce na miłość.
Co wyróżnia tę książkę na tle innych?
Niebanalne dialogi i rewelacyjna męska narracja.
Boże, nie pamiętam kiedy ostatnio uśmiechałam się jak głupi do sera czytając książkę:)

Panie i Panowie mam zaszczyt (choć może w jego przypadku jednak nie do końca) przedstawić Wam naszego bohatera. Oto Drew.

Drew jest przystojny, seksowny, arogancki, wulgarny, pewny siebie. Jest zadufanym w sobie i szczerym do bólu dupkiem i bawidamkiem. Jest (o dziwo!) inteligentny i przekonany o swojej wyjątkowości zresztą jak każdy playboy. Jego ulubionym "sportem" jest podryw i jednorazowe bzykanko. Życie umila sobie również pracą w firmie ojca, gdzie spełnia się jako bankier inwestycyjny i pogaduszkami z kumplami głównie nt. seksu i zgadliście - bzykanka. Wygląda na to, że jego tzw. poukładane i idealne wręcz życie za chwilę się nieoczekiwanie zmieni.

Ooooo już leci, już nadchodzi, uważaj Drew, bo Cię dopadnie! Nie mów potem, że Cię nie ostrzegałam.

...

Oj. To musiało zaboleć. Niestety nie uniknął... strzały Amora. :)

I od pierwszych stron tej oto książeczki poznacie również jego inną, drugą twarz. Tak, tak będziecie zdziwieni i pewnie lekko zaskoczeni jego zmianą. ;)...

szaraczek | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Niestety czasami miłość możemy spotkać za późno… jednak czy narzeczony naprawdę musi być aż tak dużą przeszkodą dla prawdziwej miłości?
Ale chwila. Czy taki temat nie jest już wręcz wyświechtany w literaturze? Tak. Więc dlaczego akurat warto ją przeczytać? Oj długo by opowiadać ;)

Drew Evans ma wszystko, czego chce. Wróć. Ma wszystkie kobiety, które chce. Nie ważne czy ich pragnie czy nie. Ważne, że ma na nie ochotę. Zabójczo przystojny młody biznesman pracujący w firmie swojego ojca nie może narzekać na brak powodzenia.
Niestety.
Jego jedna wizyta w pubie zmienia całe jego życie. Ponieważ tam przy barze dostrzega JĄ. Miłość od pierwszego wejrzenia? Nie do końca. Jej ciała nie da się zapomnieć. Nawiedza go w snach szuka jej kształtów u innych kobiet, lecz żadne ciało po jej nie jest już tak pociągające. Akurat ciało tej, która mu odmówiła.
Co gorsze. Zaczynają teraz ze sobą pracować.
A co może się stać, gdy dwie osoby, które mają baaardzo wysokie ambicje i które nie wiedzą, co to...

Kasiek | 2015-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 marca 2015

Zachęcona zapowiedziami i pozytywnymi opiniami na temat tej książki z wielkim zainteresowaniem się do niej zabrałam. No i niestety dawno się tak nie zawiodłam. Spodziewałam się po niej czegoś więcej. Fabuła jest płytka, praktycznie jednowątkowa i przewidywalna na każdym kroku. Bohaterowie są nakreśleni według typowego schematu: on - bogaty playboy, ona - grzeczna dziewczyna z dobrego domu. Zakończenie jest oczywiste. Jedyną cechą wyróżniającą tę książkę spośród innych jej podobnych jest narracja. Trzeba przyznać, że rzadko się zdarza, aby kobieta tak dobrze przedstawiła męski punkt widzenia. Nie brakuje zabawnych sytuacji i ciętych dialogów, jednak główny wątek nie jest wciągający.

Beata | 2015-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2015

Klasyczny romans z elementami humorystycznymi. Nie powalił mnie na kolana, ale czytał się bardzo dobrze. Bardzo ujęło mnie, że narrację prowadzi mężczyzna - w romansach to rzadkość, jego porady i mądrości życiowe faktycznie są bardzo trafne. No i dwie wspaniałe bohaterki drugiego planu: MacKenzie, siostrzenica Drew i siostra B.

Ranech | 2015-03-12
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, 2015
Przeczytana: 11 marca 2015

ŚWIETNA,FANTASTYCZNA I ZABAWNA, wiedziałam, że taka będzie, no dobrze, miałam przeczucie. Ale przerosła moje oczekiwania. Ta książka jest po prostu BOSKA!

Historia Drew i Kate jest opisana z perspektywy faceta. Czytałam już wcześniej takie książki, ale ta jest wyjątkowa. Drew jest przezabawny, opisuje historie, rzuca śmieszne komentarze, daje rady i poucza.. kobiety, dzięki niemu możemy się dowiedzieć, co się dzieje w głowie mężczyzn :) I tak jest 100% facetem, każda jego myśl i tekst mnie przekonały, uwierzyłam mu.

Śmiało mogę ją polecać!! 11/10 gwiazdek!

To był bardzo miły dzień, bo spędziłam go w towarzystwie Drew i chętnie kiedyś do niego powrócę :)))

Seria "Tangled":
1. Zaplątani
1.5 Holy Frigging Matrimony
2. Zakręceni
3. Zniewoleni
4. Tied

Gabriela P | 2015-03-24
Przeczytana: 18 marca 2015

Wydawać by się mogło, że romans jako gatunek literacki jest jednym z tych prostszych do napisania. Pozornie nie wymaga większej filozofii, zwykle opierając się na jednym z kilku schematów. Świetnie jeśli można trochę popłakać albo się pośmiać. No i, oczywiście, w ostatnim czasie pikantne sceny erotyczne to podstawa. Tak czy inaczej, raczej łatwiej napisać taką powieść, niż wielowątkową sensację czy historię rozgrywającą się w alternatywnym świecie. Niestety, nic bardziej mylnego. Tematyka miłości została już wyeksploatowana w stopniu całkowitym i to wielokrotnie, a ilość autorów skupiających się na wzdychających do siebie bohaterach stale rośnie. Na szczęście są jeszcze tacy pisarze, którzy potrafią uczynić ze schematu coś oryginalnego.

„Tangled/Zaplątani” Emmy Chase to romans jakich wiele. Historia tak prosta, przewidywalna i wałkowana tyle razy, że ciężko uwierzyć na słowo, że jest to coś wyjątkowego, gdy słucha się o fabule. Nic dziwnego skoro - spotykają się w klubie, potem...

Ranech | 2014-05-31
Przeczytana: 30 maja 2014

Śmiało mogę ją polecać!! 11/10 gwiazdek!

Seria "Tangled":
4. Tied

Miriam Fraser | 2015-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2015, E-book
Przeczytana: 28 lutego 2015

Super książka! Najbardziej przykuła moją uwagę narracja. Jest bardzo interesująca ;)
Historia jest opowiadana z punktu widzenia faceta- 100% męskości, egoista, uwielbiający być w centrum uwagi, zwłaszcza kobiecej. I tu pojawia się problem... Drew spotyka olśniewającą kobietę, która mu odmawia.

Jeszcze raz muszę to napisać- cudowna narracja. Jest dowcipna, lekka w odbiorze, bardzo obrazowa. Podobają mi się rozmyślania Drew'a, czasem są naprawdę pouczające ;)

Można powiedzieć, że dzięki tej książce weszłam do mózgu mężczyzny. To było po prostu fascynujące. Polecam!

Kasik | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

O Boże, Boże Boże..... Rewelacja.... Ostatnimi czasy nic do mnie nie przemawiało, wszystko mnie męczyło i w końcu nastał przełom.
w moje łapki trafiło Tangled i jestem zachwycona. Chcecie zgłębić tajniki męskiego umysłu?? Poznać jak i co myślą faceci?? Czy są zdolni do uczuć? Ta książka zawiera wszystkie odpowiedzi!! Genialnie napisana - z pazurem, prześmiewczo, ironicznie i do szpiku kości prawdziwie, aż nie mogłam uwierzyć ze autorem jest kobieta.
Uwielbiam jego złote myśli, jego rady dla kobiet i dla mężczyzn. Jego pełna humoru historia playboya przemieniającego się w faceta, który świata nie widzi poza ukochaną kobietą - wyobraźcie sobie jaki to był dla niego szok :D Książka gwarantuje dobrą zabawę, masę emocji, gorące sceny i całą prawdę o facetach.

Polecam

Wielki finał serii Tangled [KONKURS]

Z okazji premiery ostatniego tomu serii Tangled - „Związani” - wydawnictwo Filia zaprasza do udziału w konkursie. Główni bohaterowie, Drew i Kate, niebawem oficjalnie przypieczętują swój związek. Najwyższy czas zatem zastanowić się, jaki prezent im sprawić.