Consequences
karollllllla

Czy można zakochać się w swoim oprawcy? Obserwował ją od dawna. Intrygowała go. Zaprosił ją na randkę. Z tego spotkania już nie wróciła… Claire Nichols budzi się w luksusowej sypialni. Przypomina sobie, że została porwana. Zdenerwowana i przestraszona zaczyna walkę o przetrwanie… Od teraz jej życie zależy od zamożnego, czarującego, wspierającego organizacje charytatywne, biznesmena, Anthony’ego Rawlingsa. Jednocześnie, jak się okazuje – groźnego, uwielbiającego sprawować nad wszystkim kontrolę, porywacza. Anthony jednak nie przewidział siły miłości i namiętności, które potrafią połączyć ludzi w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Jak potoczą się losy porywacza i ofiary połączonych pożądaniem?

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2016

źródło okładki: http://pascal.pl

Tyle się naczytałam pozytywnych opinii przed sięgnięciem po tę książkę. Tak się bałam, że nie będę mogła jej czytać, bo będzie taka straszna, szokująca, tak będzie dobitnie wulgarnie i obrzydliwie opisywała co on jej robi itp. Ale wiecie co? Tak fatalnie i mrocznie wcale nie było. Mamy tu więzienie młodej kobiety wbrew jej woli, która jest wykorzystywana jako seksualna niewolnica i oczywiście pojawia się tu syndrom sztokholmski, a gdyby porównać takich kontrolujących miliarderów to Grey przy Rawlingsie to zdecydowanie łagodny i czuły romantyk.

Niestety ja chyba przeczytałam zupełnie inną książkę niż użytkownicy LC, taką trochę ocenzurowaną wersję chyba albo mój egzemplarz był nieco wybrakowany, ponieważ strasznie się przy jej czytaniu męczyłam, pełno w niej sztucznych i drętwych dialogów, a na dodatek miałam ochotę ziewać z nudów nad nią i z niecierpliwością oczekiwałam zakończenia obliczając ile mi jeszcze stron czy rozdziałów zostało do końca. Oj niedobrze. Toż to katorga dla...

Kasiek | 2016-04-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Ta książka jest dla mnie przede wszystkim zaskoczeniem i to pod wieloma względami. Nie tego się spodziewałam, co nie oznacza, że się rozczarowałam. Wręcz przeciwnie - jestem mile usatysfakcjonowana taką odmianą.
Już sam tytuł jest powodem pierwszego zaskoczenia, a mianowicie sugeruje, że będzie to erotyk. Jednak o ile mowy o seksie jest dużo i stanowi on ważny element fabuły, o tyle samych opisów scen erotycznych jest niewiele, a te, które są, nie obfitują w szczegóły, są zwięzłe i na pewno nie świadczą o tym, że można tę książkę zaliczyć do erotyków.
Fabuła nie należy do sztampowych. Związek, który tworzą główni bohaterowie, jest nietypowy - porywacz i uprowadzona. Wszelkie sytuacje, które są ich udziałem, wywołują skrajne emocje, jednak w większości te negatywne. Irytacja, złość i potępienie towarzyszyły mi przez większość lektury. Nie zabrakło też łez.
Zarówno Tony, jak i Claire irytowali mnie swoim zachowaniem. Ona - swoją głupotą, naiwnością i dobrodusznością. On - swoją...

Jestem niezwykle zadowolona, że nie dałam się zasugerować tytułem, że ta powieść to erotyk - w przeciwnym razie nigdy bym po nią nie sięgnęła. I rzeczywiście erotyki jest tutaj jak na lekarstwo, jeśli liczycie na podniecające opisy, to nic z tego;). Jest tutaj natomiast całkiem sporo zaskakujących zwrotów akcji.

Porwanie, przemoc, lęk, próba przetrwania w takiej sytuacji, gdzie całe dotychczasowe życie po prostu znika, a bohaterka pozostaje na łasce i niełasce człowieka, z którym miała nieszczęście umówić się na randkę... Potem - rodzące się przywiązanie. Syndrom sztokholmski? Do pewnego stopnia tak. Natomiast to, czego dowiadujemy się na koniec, kiedy okazuje się, czym naprawdę była cała ta sytuacja od strony porywacza - jest czymś, czego zupełnie nie przewidziałam.

Lubię, kiedy książka prowadzi mnie w jakimś kierunku, by potem niespodziewanie i gwałtownie skręcić w stronę, której się nie spodziewamy. Lubię takie mylne tropy, manipulowanie moim umysłem, by na koniec wbiło mnie w...

mclena | 2016-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔
Przeczytana: 31 lipca 2016

"Zaufanie niewinnych jest najużyteczniejszym narzędziem kłamców. - Stephen King"

Ufff... mam poważny, ale to naprawdę poważny problem z tą książką. Mega długa... nużąca... tyle niepotrzebnych detali, rozwodzenia się nad markami ubrań, retauracjami, jedzeniem, że naprawdę trudno jest zachować pełną świadomość podczas czytania. Były momenty gdzie wzrokiem przeskakiwałam mało istotne rzeczy i skupiałam się na sensie fabuły.
Początek nie zapowiadał się zachęcająco. Pierwszą myśl miałam: "No nie! Następna książka o naiwnej babie z syndromem sztokholmskim i facecie z chęcią dominacji i pełnej kontroli."
Z biegiem czasu jednak okazało się, że tytuł nie do końca wskazuje na to czego można się spodziewać. To nie jest niesmaczny erotyk, to powieść o perfidnej manipulacji, o zemście, naiwności... i owszem o miłości, ale takiej okropnie kulawej. Brak mi słow do Claire... tyle możliwości, aby się uwolnić... gdzie jej cholerny instynkt przetrwania? A Tony... musiałabym zastosować mnóstwo...

ardnaskela | 2017-07-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mam podobne wrażenie jak większość czytelników, trudno jest mi ocenić tę książkę.

Bez wątpienia jest dobrze napisana ale też przydługa oraz zawierająca sporo nudnawych opisów przyrody i tego co bohaterka kupiła.

Myślę, że mieszane uczucia co do tej lektury wynikają z tego, że książka jest podana jako erotyka o zabarwieniu obyczajowym, taki romans z ciemniejszym twistem.

Nie jest to romans, nie jest to erotyka, seks jest to opisany zdawkowo, raczej wspomniany, jest to thriller o przysłowiowym skończonym draniu, który bije i gwałci swoją "ukochaną", więzi ją, bije do tego stopnia, że dziewczyna ląduje w szpitalu. Niepojęte było dlaczego Claire nie kopnęła go w tyłek kiedy mogła. Na koniec nasz bohater robi z niej wariatkę i wsadza do więzienia.

To pierwsza część tej sagi, jest jeszcze pięć. Z ciekawości, zerknęłam na goodreads aby zobaczyć o czym są dalsze części. Bardzo się zdziwiłam się, że para jest szczęśliwa w następnych tomach i nawet mają dzieci! Bohater bił i znęcał...

Ranech | 2015-06-21
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, 2015, Not mine
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Początek dobry, ciekawy i intrygujący. Pomyślałam, czegoś takiego jeszcze nie czytałam. Niestety później tylko nuda, odkładałam ją 3 razy, w międzyczasie przeczytałam 3 inne książki, a że nie lubię zostawiać niedokończonej lektury to wracałam do niej z myślą, że może będzie lepiej.. Niestety nie, mnóstwo niepotrzebnych opisów przyrody, architektury, miałam wrażenie, że autorka celowo chce zniechęcić czytelnika.
Ale brawa dla mnie, bo przebrnęłam przez to! A na końcu bomba, taka całkowicie niespodziewana, za co plus, bo ewidentnie ani przez sekundę nie przeszło mi przez głowę takie zakończenie książki.
Kontynuację przeczytam, bo zapowiada się nieźle, tylko niech autorka daruje nam niepotrzebnych opisów, błagam!

Seria "Consequences":

2.5 Behind his eyes Truth
3. Convicted
4. The missing year

Ligeria | 2016-02-29

Brutalna nauka posłuszeństwa pod płaszczykiem pseudo-miłości?

Czekałam na premierę, gdyż liczyłam na kolejną genialną książkę podobną do ,,Dotyku ciemności". A co otrzymałam? Sama do końca tego nie wiem. Nie doszłam jeszcze do siebie po lekturze tej powieści. Ale od początku.
Claire to młoda, 26 -letnia barmanka, uprowadza przez tajemniczego milionera Anthonego i przetrzymywana w jego wilii.
Poznajemy wydarzenia tak jakby z dwóch perspektyw czasowych: przeszłość - okres przed porwaniem i sytuacja jaka do niego doprowadziła oraz teraźniejszość - obecność Claire w wilii. To bardzo ciekawy zabieg, który umożliwia czytelnikom pełny wgląd w przedstawioną historię. Zżyłam się z bohaterką i bardzo współczułam jej sytuacji w jakiej się znalazła. Nie raz uroniłam łzę.
Anthony natomiast to postać, która wyzwoliła we mnie cały szereg negatywnych emocji. Złość, wściekłość, nienawiść, oburzenie, obrzydzenie kumulowały się we mnie do tego stopnia że bałam się że w końcu eksploduję. Dla...

Przebudzona | 2016-06-08
Przeczytana: 20 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Aż chciałoby się krzyczeć z całej tej FRUSTRACJI i IRYTACJI podczas czytania tejże książki. Dawno nie byłam tak zirytowana na obojga głównych bohaterów. No może jednak bardziej na Tony'ego. Oj jemu to nie wiem co bym zrobiła gdybym dostała go w swoje rączki. Może najlepszym wyjściem na takiego POTWORA byłoby skosztowanie własnego okrucieństwa. To co zrobił Claire przeszło wszelkie pojęcie - zmanipulował, zdominował, zastraszył do tego stopnia, że biedna nie uniknęła syndromu sztokholmskiego, bo jak inaczej to nazwać, gdy...

UWAGA SPOLIERY I TO DUŻE!!!
- była z początku gwałcona i to kilkanaście razy (nie było detali, dzięki Bogu, ALE wiadomo co się działo za jej drzwiami)
- była zamknięta w złotej klatce (jego rezydencji) i podporządkowana do takiego stopnia, że miała przygotowaną garderobę na każdy dzień (potem to się lekko zmieniło) i później także musiała zafarbować włosy na taki kolor jaki Tony'emu się podoba (zasrany Pan i Władca)
- Oo później małymi kroczkami spuszczał ją ze...

Marika | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Claire pracuje jako barmanka. Podczas jej zmiany do baru przychodzi biznesman Anthony – przystojny, z nienagannymi manierami, wręcz idealny gentelman. Po krótkiej rozmowie proponuje Claire pracę.
Jedna pozornie niewinna umowa i Claire znajdzie się w sytuacji praktycznie bez wyjścia. Kilka dni później budzi się w obcej sypialni. Okazuje się, że znajduje się w domu Anthony’ego. Ten nie zamierza jej wypuścić w najbliższej przyszłości, a sam z uroczego gentelmana zmienia się w sadystycznego mężczyznę z obsesją na punkcie kontroli.

Hm. Sądząc po opiniach, spodziewałam się czegoś trochę mocniejszego. Choć do pewnego momentu faktycznie tak było, Tony był brutalny, nieprzewidywalny i czasem po prostu okrutny. Później jednak trochę się pozmieniało i akcja utraciła nieco na ciekawości. Ale mimo to byłam ciekawa, co wydarzy się dalej. Mimo przydługich opisów – bo jest ich sporo, a trochę brakowało mi dialogów, mogłoby ich być więcej – to książka wcale nie była nużąca, choć czytałam ją dość...