Sprawa Colliniego

Okładka książki Sprawa Colliniego
Ferdinand von Schirach Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału:
Der Fall Collini
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2013-02-06
Data 1. wyd. pol.:
2013-02-06
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377478172
Tłumacz:
Anna Kierejewska
Tagi:
literatura niemiecka kryminał
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Przeszłość nie jest tylko przeszłością, a prawo to czasem za mało



436 9 63

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
379 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
643
643

Na półkach:

Nie do końca jest dla mnie jasna wizja autora odnośnie tej książki.

Miała to być próba zmierzenia się kolejnego już pokolenia z niezbyt chwalebną historią Niemiec w poprzednim wieku, czy może chodziło o pokazanie mechanizmów, jakie zadziałały już wiele lat po wojnie i doprowadziły do niemożności skazania winnych popełnionych zbrodni? A może o uświadomienie czytelnikowi, że z biegiem czasu odbiór społeczny dokładnie tego samego czynu może się diametralnie zmienić? To, co dziś uznamy za przestępstwo, kilkadziesiąt lat temu postrzegano jako wyższą konieczność, czy co najwyżej za działanie zgodne z prawem więc nie podlegające karze? Czy może celem było zadanie pytania, czy morderca mordercy faktycznie jest mordercą? A może o zastanowienie się, czy i na ile usprawiedliwimy samosąd, jeśli jego sprawca bezskutecznie domagał się sprawiedliwości całkowicie legalnymi drogami? I czemu/ komu właściwie służy obecne prawo, jeśli ofiara musi zmienić się w winnego, aby jej przypadek trafił na wokandę i zainteresował opinię publiczną? Czy może chodzi o ogólnoludzkie rozważania potomków zbrodniarzy, jak to możliwe, że kochający ojciec i dziadek był zdolny do wydawania bezlitosnych rozkazów mordowania niewinnych ludzi? I kim ja właściwie jestem skoro taki właśnie człowiek mnie wychowywał wpajając mi od najmłodszych lat najważniejsze wartości?

Uważam, że jest to doskonała książka na lekturę szkolną, czy obowiązkowa pozycja dla ewentualnych klubów dyskusyjnych, bo choć objętościowo skromna, to może stanowić znakomity punkt wyjściowy dla wielogodzinnych rozmów. Jednakże jak dla mnie, to autor zaczął omawiać za wiele spraw jednocześnie; wyprowadził mnóstwo wątków, ale żadnego nie zamknął. Wszystko jest całkowicie otwartą kwestią i muszę przyznać, że nie jestem tym usatysfakcjonowana. Rozumiem, że temat jest trudny i wielowymiarowy, ale staranie się, aby ukazać każdy możliwy aspekt, z jakim jest związany powoduje niedosyt i mylne przeświadczenie, że najlepiej będzie jak zapomnimy o przeszłości, skoro nie potrafimy się z nią uporać….

Za sam fakt, że pisarz skłania do refleksji daję ocenę dobrą, ale po obiecującym wprowadzeniu na obwolucie liczyłam na coś więcej.

Nie do końca jest dla mnie jasna wizja autora odnośnie tej książki.

Miała to być próba zmierzenia się kolejnego już pokolenia z niezbyt chwalebną historią Niemiec w poprzednim wieku, czy może chodziło o pokazanie mechanizmów, jakie zadziałały już wiele lat po wojnie i doprowadziły do niemożności skazania winnych popełnionych zbrodni? A może o uświadomienie czytelnikowi, że...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    467
  • Chcę przeczytać
    359
  • Posiadam
    150
  • 2013
    17
  • Ulubione
    9
  • 2014
    8
  • 2019
    7
  • Chcę w prezencie
    7
  • 2015
    6
  • E-book
    5

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sprawa Colliniego


Podobne książki

Przeczytaj także