Ponad wszelką wątpliwość

Wydawnictwo: W.A.B.
Ragionevoli dubbi
Bari
Ag2S

Piękne miasto Bari, wciągająca intryga, wyśmienite dialogi i niezapomniany mecenas Guerrieri! Oryginalny kryminał, w którym pojawią się wątki społeczne oraz historia miłosna. Centralnym elementem intrygi nie jest tym razem krwawa zagadka ani poszukiwanie złoczyńcy – fabuła powieści koncentruje się bowiem na... procedurze prawnej. To ona stanowi motor akcji, źródło rozterek Guida Guerriergo,...

Oryginalny kryminał, w którym pojawią się wątki społeczne oraz historia miłosna. Centralnym elementem intrygi nie jest tym razem krwawa zagadka ani poszukiwanie złoczyńcy – fabuła powieści koncentruje się bowiem na... procedurze prawnej. To ona stanowi motor akcji, źródło rozterek Guida Guerriergo, nieustraszonego adwokata z Bari – i w pewnym sensie właśnie procedura jest głównym przeciwnikiem bohatera.
A wydarzenia rozgrywają się w gąszczu słynącej z absurdów, skomplikowanej włoskiej biurokracji sądowej.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Magda | 2019-04-24

Czasem sama siebie zadziwiam własnym, częstokroć dość szalonym doborem lektur. Sporo czasu poświęcam wyszukując nowe tytuły, które mogłyby mnie jakoś czytelniczo zaskoczyć i gromadzę je na moim czytniku. Jako, że nie miałam pod ręką żadnego wydania papierowego postanowiłam poczytać e-booka. Przeszukując swoją wirtualną biblioteczkę natrafiłam na na książkę autorstwa włoskiego pisarza Gianrico Carofiglio . Tytuł powieści skojarzył mi się z głośnym filmem Peter'a Hyams'a, gdzie główne role odegrali Michael Douglas i Jesse Metclaf, na całe szczęście włoski thriller nie miał nic wspólnego ze wspomnianą hollywoodzką produkcją. Ponad wszelką wątpliwość stanowi trzeci tom cyklu z adwokatem Guido Guerrierim w roli głównej i stanowi perfekcyjną mieszankę tego co najlepsze w klasycznych kryminałach i thrillerach prawniczych.

"Przyznanie się, nawet przed samym sobą, do swoich marzeń - tych prawdziwych - jest niebezpieczne. Jeżeli dadzą się zrealizować, a często tak,...

yoda79 | 2018-10-16

W 43

Anna | 2018-08-14
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Zaczęła się ciekawie, lecz skończyła dosyć przewidywalnie, liczyłam na rozwiniecie akcji miłosnej. Dobrze się czyta. Ogólnie polecam.

Mary | 2017-05-27
Przeczytana: 26 maja 2017

Świetna książka, oryginalny motyw, bardzo dobrze się czyta.

czytamcałyczas | 2017-03-25

Przyznam,że nie poruszyła mnie.Nudnawa książka,taka w kilku procentach kryminalna./
Większość to prawnicze wypowiedzi,których nie bardzo rozumiałem.
Książka nie jest tym,co chciałem.
Nudziła mnie.

Volumen | 2016-08-15

Polecam

Lily76 | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Kolejny tom perypetii adwokata z Bari Guido Guerreriego. Tym razem Guido broni człowieka skazanego za przemyt dużej ilości narkotyków, a jednocześnie nawiązuje krótkotrwały, powodowany mniej lub bardziej określoną tęsknota romans z jego żoną, piękną Natsu.
Klimatycznie, smutno, melancholijnie i pięknie.

Martyna Kunath | 2016-05-15

Całą serię przeczytałam dosłownie w trzy dni. Gorąco polecam wszystkim, którzy lubują się w powieściach prawniczych. Przepełniona humorem takim jakim lubię i ironią, która zawsze sprawa mi radość. Poza tym autor przedstawił historie zwykłych ludzi w bardzo ciekawy sposób. Szczerze polecam !!!

Ewelina | 2016-01-06

Kolejna genialna książka włoskiego pisarza, serdecznie polecam!

Macgregor | 2015-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 września 2015

Niespecjalnie wartka akcja. Nie porywa, jak również nie odrzuca. Na wakacje, w celu zabicia czasu - jak najbardziej.