Serce w gorsecie

Wydawnictwo: Salwator
9788388119248
poradniki

Autorka książki zmuszona jest spędzić swoje życie na wózku inwalidzkim, ponieważ cierpi na zanik mięśni. Prezentuje czytelnikowi swój dziennik. Opowiada w nim o problemach, które wynikają z jej upośledzenia oraz ze współżycia z normalnymi . Mówi o tym w uczciwy, rozsądny i daleki od sentymentalizmu sposób.

Książkowo_czyta | 2011-10-14
Przeczytana: 19 listopada 2010

Dziennik kobiety cierpiącej na zanik mięśni. Opisuje ona swoje codzienne życie, kłopoty nierozerwalnie związane z wywołanym przez w/w chorobę kalectwem cielesnym oraz rozterki uczuciowe.
Książka porusza interesujące tematy, o których powinno się mówić lecz jak dla mnie jest zbyt ciężko napisana...

Sabrina | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Ta książka porusza bardzo ważne tematy dotyczące także osób niepełnosprawnych. Pokazuje że osoby niepełnosprawne mają prawo się, zakochać i potrafią kochać a także pokazuje tą kwestie życia która wg niektórych pełnosprawnych ludzi nie dotyczy osób niepełnosprawnych, nie ma prawa istnieć w ich życiu, mowa tu o potrzebach seksualnych, sferze seksualnej osób niepełnosprawnych. Otóż wcale nie jest tak że osoby niepełnosprawne to bezpłciowe istoty jak czasami są oni nazywani, osoby które wg ludzi żyjących stereotypami nie odczuwają żadnych potrzeb seksualnych. Otóż to nieprawda osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak każdy zdrowy człowiek, również potrzeby seksualne bo są oni takimi samymi ludźmi jak każda istota ludzka. To, że widzimy w osobie niepełnosprawnej jakieś ograniczenia ogranicza to tylko tych ich obserwujących a nas niepełnosprawnych tylko jeszcze bardziej motywuje do jak najbardziej zwyczajnego życia, życia jak osoba pełnosprawna.

szaba85 | 2015-05-24
Sonja | 2013-02-01