Dlaczego jesteśmy. Cud powstania życia na Ziemi

Okładka książki Dlaczego jesteśmy. Cud powstania życia na Ziemi John Gribbin
Okładka książki Dlaczego jesteśmy. Cud powstania życia na Ziemi
John Gribbin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Wiedza i Życie - Orbity Nauki popularnonaukowa
popularnonaukowa
Wiedza i Życie - Orbity Nauki
The Reason Why. The Miracle of Life on Earth
Prószyński i S-ka
2013-01-24
2013-01-24
Adam Tuz

Nieprofesjonalna literatura fachowa

W jaki sposób zrodziło się życie na Ziemi? DLaczego jesteśmy? Wiele osób pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele czynników ma wpływ na idealny klimat naszej planety.
Bardzo dobra książka traktująca o naszej pozycji kosmosie, choć skupiona głównie na układzie słonecznym.

Do tej pory byłe raczej zwolennikiem równania Drake'a - może po prostu przyjmowałem je bezkrytycznie nie rozmyślając nad jego problematyką. Po przeczytaniu "Dlaczego jesteśmy" zdałem sobie jednak sprawę, że do naszego istnienia przyczyniło się tyle nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, że równanie Drake'a należałoby przynajmniej zmodyfikować.
Autor w prostych słowach objaśnia jaki wpływ na zaistnienie życie ma położenie naszej planety w obrębie Drogi Mlecznej, co jest szczególnego w Słońcu i w naszym Układzie Słonecznym i w końcu w samej Ziemi... Jak wszystkie szczególne cechy tych składowych umożliwiły powstanie cywilizacji technologicznej.
Teraz chyba pora na "Czy jest tam ktoś?" Franka Drake'a - aby wrobić sobie własne zdanie bo pewnie "prawda leży po środku".

Autor w prostych słowach...

Wyjątkowa książka. Dużo ciekawych spostrzeżeń Autora. Zaskakujące jak wiele życie na ziemi zawdzięcza niesamowitym zbiegom kosmicznych okoliczności...

Kubełek zimnej wody dla entuzjastów programów typu SETI.

Kubełek zimnej wody dla entuzjastów programów typu SETI.

• Popularnonaukowe
  • Orbity Nauki