Okładka książki Teoria kwantowa nie gryzie

Teoria kwantowa nie gryzie

Autor:
Quantum theory cannot hurt you
wydawnictwo
Zysk i S-ka
978-83-7506-338-7
typ
papier
yokopoko
7.58 (98 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Marcus Chown zaprasza nas do świata nowoczesnej fizyki. Prowadzeni przez wykwalifikowanego i zdolnego przewodnika, obserwujemy z bezpiecznej odległości najbardziej niewiarygodne zjawiska wszechświata. W końcu poskromione, zarówno mechanika kwantowa jak i teoria względności stopniowo tracą swoje groźne oblicze i mogą wreszcie stać się zrozumiałe - i w pełni docenione - przez każdego.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
kajon | 2010-08-05
Przeczytana: luty 2010

Świetna książka, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Jak czytałem to wszystko wydawało się takie proste, zrozumiałe i logiczne. Co prawda po tygodniu już nie potrafiłem powtórzyć, ale rozumieć teorie kwantową oraz Einsteina choć przez chwilę -> bezcenne. Zamierzam czytać raz na rok.

Tymomateusz | 2010-08-31
Na półkach: Ścisłe, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2010

Książka napisana maksymalnie prostym językiem, wręcz momentami łopatologicznie. Jak ktoś siedzi mniej więcej w temacie - niczego nowego się nie dowie. Czytając ją odnosiłem wrażenie, że dużą część metafor już skądś znam. Z Hawkinga chociażby. Jako przypomnienie całkiem przyjemna.

Od lat fascynuje mnie fizyka kwantowa i astrofizyka,ale oczywiście na poziomie calkowitego dyletanta,ponieważ umysł mój nie ogarnia niczego co związane jest z liczbami i różnorakimi równaniami.Szukam więc książek traktujących te tematy czysto teoretycznie,tłumaczących te zawiłe i niezwykłe sprawy na "chłopski rozum".Taka właśnie jet ta pozycja,sprawia ,że przybliżam się troszeczkę do ogarnięcia takich pojęć jak bozon ,spin,antymaateria itp.
Książka ta sprawiła,że czuję niedosyt wiedzy ,chcę jeszcze,liznełam trochę czegoś co jest do nie ogrnięcia rozumem,ale muszę choć troszkę pojąć tajemnice mikrokosmosu.

Wg jednej z recenzji - 'teoria kwantowa naprawdę nie gryzie... tylko lekko podszczypuje'. ;D
Bardzo dobra książka, chociaż jak dla fizyka pozostawia pewien niedosyt po przeczytaniu. ;) (za mało i zbyt pobieżnie) Mimo to - polecam! :)

musksav | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Pn

Myślę, że targetem tej książki są przede wszyscy laicy - oczywiście naukowcy z pewnością się nie zanudzą, ale prawdziwą radochę tak naprawdę będzie miał ten ktoś, kto wiedząc bardzo niewiele na trudny temat, po przeczytaniu poczuje, że chociaż trochę go zrozumiał.

Fizyka jako nauka wydaje się niewdzięczna, ba! zapewne większość z nas, mając jeszcze w głowach wspomnienia ze szkoły, najchętniej trzymałaby się od niej z daleka. Tymczasem mechanika kwantowa jest czymś zupełnie innym niż to, czym katowano nas za młodu. TAK, ona naprawdę potrafi interesująca, TAK, trzyma w niepewności; w końcu, TAK - zmusza do zadawania pytań, jednocześnie dając odpowiedzi na inne. Największym problemem jest właściwie tylko przekonanie się do idei czytania o fizyce, bo jeśli chodzi o samą treść - po kilku stronach książka robi swoje i ciężko się od niej oderwać.

Bezstresowo wprowadza w temat i powoli pomaga przejść do 'cięższych' pozycji z tego zakresu. Na moim regale z książkami popularnonaukowy...

Don_Mrozini | 2014-04-19

Bardzo dobra książka popularnonaukowa, która przybliża to co wydaje się być tak zwykłemu śmiertelnikowi odległe. W miarę prostym językiem została napisana. I do tego wciąga. Na pewno do niej wrócę żeby ugruntować wiedzę.

Karolina | 2011-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2011

Książka polecona przez fizyka z wykształcenia i z zamiłowania... Nie sądziłam, że aż tak mnie wciągnie!
Polecam!

swordmaster | 2013-09-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Dla wchodzącego w to zagadnienie pozycja godna polecenia.

Amarcord | 2013-03-04
Przeczytana: 02 marca 2013

Ekspresowa przebieżka po wielkich ideach fizyki i astronomii XX i początku XXI wieku. Sporo rzeczy wyjaśnia umysłom maleńkim jak mój własny, jednocześnie pobudzając apetyt na więcej. Już zapełniam półki kolejnymi pozycjami na temat teorii strun, kwantów, teorii grawitacji, etc.

Babou | 2012-08-11

Świetnie wytłumaczone i porządne. Polecam wszystkim ciekawskim!

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku