Okładka książki Teoria kwantowa nie gryzie

Teoria kwantowa nie gryzie

Autor:
Quantum theory cannot hurt you
wydawnictwo
Zysk i S-ka
978-83-7506-338-7
typ
papier
yokopoko
7.58 (100 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Marcus Chown zaprasza nas do świata nowoczesnej fizyki. Prowadzeni przez wykwalifikowanego i zdolnego przewodnika, obserwujemy z bezpiecznej odległości najbardziej niewiarygodne zjawiska wszechświata. W końcu poskromione, zarówno mechanika kwantowa jak i teoria względności stopniowo tracą swoje groźne oblicze i mogą wreszcie stać się zrozumiałe - i w pełni docenione - przez każdego.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
kajon | 2010-08-05
Przeczytana: luty 2010

Świetna książka, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Jak czytałem to wszystko wydawało się takie proste, zrozumiałe i logiczne. Co prawda po tygodniu już nie potrafiłem powtórzyć, ale rozumieć teorie kwantową oraz Einsteina choć przez chwilę -> bezcenne. Zamierzam czytać raz na rok.

Tymomateusz | 2010-08-31
Na półkach: Ścisłe, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2010

Książka napisana maksymalnie prostym językiem, wręcz momentami łopatologicznie. Jak ktoś siedzi mniej więcej w temacie - niczego nowego się nie dowie. Czytając ją odnosiłem wrażenie, że dużą część metafor już skądś znam. Z Hawkinga chociażby. Jako przypomnienie całkiem przyjemna.

Od lat fascynuje mnie fizyka kwantowa i astrofizyka,ale oczywiście na poziomie calkowitego dyletanta,ponieważ umysł mój nie ogarnia niczego co związane jest z liczbami i różnorakimi równaniami.Szukam więc książek traktujących te tematy czysto teoretycznie,tłumaczących te zawiłe i niezwykłe sprawy na "chłopski rozum".Taka właśnie jet ta pozycja,sprawia ,że przybliżam się troszeczkę do ogarnięcia takich pojęć jak bozon ,spin,antymaateria itp.
Książka ta sprawiła,że czuję niedosyt wiedzy ,chcę jeszcze,liznełam trochę czegoś co jest do nie ogrnięcia rozumem,ale muszę choć troszkę pojąć tajemnice mikrokosmosu.

Wg jednej z recenzji - 'teoria kwantowa naprawdę nie gryzie... tylko lekko podszczypuje'. ;D
Bardzo dobra książka, chociaż jak dla fizyka pozostawia pewien niedosyt po przeczytaniu. ;) (za mało i zbyt pobieżnie) Mimo to - polecam! :)

musksav | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Pn

Myślę, że targetem tej książki są przede wszyscy laicy - oczywiście naukowcy z pewnością się nie zanudzą, ale prawdziwą radochę tak naprawdę będzie miał ten ktoś, kto wiedząc bardzo niewiele na trudny temat, po przeczytaniu poczuje, że chociaż trochę go zrozumiał.

Fizyka jako nauka wydaje się niewdzięczna, ba! zapewne większość z nas, mając jeszcze w głowach wspomnienia ze szkoły, najchętniej trzymałaby się od niej z daleka. Tymczasem mechanika kwantowa jest czymś zupełnie innym niż to, czym katowano nas za młodu. TAK, ona naprawdę potrafi interesująca, TAK, trzyma w niepewności; w końcu, TAK - zmusza do zadawania pytań, jednocześnie dając odpowiedzi na inne. Największym problemem jest właściwie tylko przekonanie się do idei czytania o fizyce, bo jeśli chodzi o samą treść - po kilku stronach książka robi swoje i ciężko się od niej oderwać.

Bezstresowo wprowadza w temat i powoli pomaga przejść do 'cięższych' pozycji z tego zakresu. Na moim regale z książkami popularnonaukowy...

Don_Mrozini | 2014-04-19

Bardzo dobra książka popularnonaukowa, która przybliża to co wydaje się być tak zwykłemu śmiertelnikowi odległe. W miarę prostym językiem została napisana. I do tego wciąga. Na pewno do niej wrócę żeby ugruntować wiedzę.

Karolina | 2011-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2011

Książka polecona przez fizyka z wykształcenia i z zamiłowania... Nie sądziłam, że aż tak mnie wciągnie!
Polecam!

swordmaster | 2013-09-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Dla wchodzącego w to zagadnienie pozycja godna polecenia.

Amarcord | 2013-03-04
Przeczytana: 02 marca 2013

Ekspresowa przebieżka po wielkich ideach fizyki i astronomii XX i początku XXI wieku. Sporo rzeczy wyjaśnia umysłom maleńkim jak mój własny, jednocześnie pobudzając apetyt na więcej. Już zapełniam półki kolejnymi pozycjami na temat teorii strun, kwantów, teorii grawitacji, etc.

Babou | 2012-08-11

Świetnie wytłumaczone i porządne. Polecam wszystkim ciekawskim!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku