Święty Paweł

L'avorton de Dieu : une de Saint Paul
978-83-7391-805-4
historyczna
JasiekN

Święty Paweł. Człowiek nietuzinkowy. Szaleniec w imię Chrystusa. Poruszający swą wiarą. Najpierw bezlitosny prześladowca chrześcijan- jego działania to przedsmak metod policji politycznej w XX wieku- uznaje Syna Bożego, kiedy Jezus zwraca się do niego na drodze do Damaszku: "W końcu ukazał się równie i mnie, poronionemu płodowi. Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów..." Znakomity...

Święty Paweł.
Człowiek nietuzinkowy. Szaleniec w imię Chrystusa. Poruszający swą wiarą. Najpierw bezlitosny prześladowca chrześcijan- jego działania to przedsmak metod policji politycznej w XX wieku- uznaje Syna Bożego, kiedy Jezus zwraca się do niego na drodze do Damaszku: "W końcu ukazał się równie i mnie, poronionemu płodowi. Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów..." Znakomity epistolograf. Mistyk i strateg. Pierwszy zrozumiał, że chrześcijaństwo ma przyszłość pod warunkiem, że zwróci się do pogan.

źródło okładki: wydawnictwo

SIA | 2016-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 lipca 2016

Ogólnie, od zawsze uwielbiam czytać biografię ciekawych ludzi. Z reguły wiem, że praktycznie każdy może mnie czymś zainspirować, a jeśli się czyta uważnie, a czasami nawet między wierszami, można sporo się dowiedzieć… Tak też miałam w przypadku biografii św. Pawła z Tarsu. Z jednej strony, nie obyło się podczas czytania bez komplikacji, z drugiej jednak – „czegoś tam” trochę się dowiedziałam, więc chyba było warto czekać.

Święty Paweł – a wcześniej Szaweł – znany także jako Apostoł Narodów, jest bardzo ciekawą osobą, a jego historia jest dość bogata. Tym bardziej, że Szaweł, wbrew pozorom, nie zawsze był taki „święty” jakim stał się później. Na początku prześladował i zwalczał chrześcijan, i nic nie było wstanie go powstrzymać. Nawrócił się dopiero, gdy w drodze do Damaszku objawił mu się Jezus. Od tego momentu Szaweł się zmienił; dawny faryzeusz przyjął chrzest i od tej pory stał się wiernym chrześcijaninem, głoszącym Ewangelię „aż po krańce ziemi”.

Mam ochotę odetchnąć i...

Anula | 2015-12-26
Przeczytana: 2007 rok