Nudzimisie i przyjaciele

Seria: Nudzimisie
Wydawnictwo: Skrzat
koliber

Druga część przygód Szymka i nudzimisiów. Te sympatyczne stworki znowu mają bardzo dużo pracy: wyruszają na pełną przygód wyprawę, pomagają rozwiązywać codzienne problemy zaprzyjaźnionym przedszkolakom, uczestniczą w „Sprzątaniu Świata” i spotykają się z groźnym smokiem Łaskotem, ale przede wszystkim zajmują się odnudzaniem dzieci. Dobra zabawa i wyobraźnia – dzięki nim nudzimisie pokonają...

Dobra zabawa i wyobraźnia – dzięki nim nudzimisie pokonają nawet najnudniejszą nudę. W ich bajkowej krainie nie ma przemocy, każdy problem można jakoś rozwiązać, bo wesołe stworki przyjaźnią się i wzajemnie sobie pomagają. Okazuje się, że świat nudzimisiów ma wiele wspólnego z pewnym przedszkolem i tajemniczymi zdarzeniami…

Książka dotyka ważnych dziecięcych problemów: rywalizacji, braku asertywności, odpowiedzialności i panowania nad emocjami. Lektura obowiązkowa dla każdego nudzącego się przedszkolaka!

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=964

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=964

Agacha | 2017-04-21
Na półkach: 2017
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Z prawdziwą przyjemnością powróciłyśmy z córką do kolorowego świata Nudzimisiów. Te bajkowe stworki bawią, ale i przekazują dzieciom wiele ważnych zasad postępowania. Polecam nie tylko przedszkolakom.

koliber | 2012-08-14
Na półkach: Półka Malucha
Przeczytana: sierpień 2012

Druga część Nudzimisiów niczym nie ustępuje pierwszej. Wręcz przeciwnie, u mojej latorośli coraz bardziej wzmaga się apetyt na kolejną książeczkę z tej serii. Nie ma zmiłuj się, dziś sięgamy po "Nudzimisie i przedszkolaki".

Amarisa | 2013-04-10
Na półkach: Recenzje 2013
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Nie tak dawno temu wraz z moją córeczką miałyśmy okazję poznać przemiłe stworzonka jakimi są nudzimisie. Dzięki lekturze książki "Nudzimisie" autorstwa Rafała Klimczaka miałyśmy okazję przenieść się do niezwykłej krainy zwanej przez jej mieszkańców Nudzimisiowem. Dowiedziałyśmy się, czym na co dzień zajmują się nudzimisie oraz jakie jest ich główne zadanie. A wszystko zaczęło się od pewnego małego przedszkolaka o imieniu Szymek, który pewnego dnia siedział w swoim pokoiku i wołał: NUDZI MI SIĘ!
Pierwsza część przygód nudzimisiów bardzo spodobała się mojemu dziecku. Dlatego też byłam zadowolona wiedząc, że na półce czeka na nas kolejna część pt "Nudzimisie i przyjaciele".

Książeczka została przygotowana w taki sam sposób, co poprzednia część. W środku znajdziemy kilka rozdziałów, które naprzemiennie raz opowiadają o Szymusiu, a raz o krainie nudzimisiów. O czym tym razem będziemy mieli okazję przeczytać? Dowiemy się o burzy, która zawitała do Nudzimisiowa. A było to wydarzenie...

LenaU | 2013-10-16
Na półkach: Dzieci
Przeczytana: 15 października 2013

Kolejny tom z cyklu za nami i ponownie jestem zauroczona tą pozycją. Autor tak ciekawie tworzy historię, w której przemyca tyle ważnych informacji na temat dbania o przyrodę, emocji i ciekawostek ze świata zwierząt (czy wiedzieliście, że dudki wystrzykują na osobnika, który wzbudza w nich strach substancję podobnie jak skunks?) a jednocześnie uwrażliwia że każdy z nas jest inny, ma wady i zalety i pomimo tego powinniśmy sie szanować. Wspaniała pozycja na wieczorne usypianie okraszona dużymi, kolorowymi rysunkami.

anta_a | 2016-03-21
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Tom 2.
Dobra, miła lektura dla dzieci, która nie uśpi dorosłych. Mi sprawiła duża przyjemność zarówno reakcja dziecka jak i sama treść książki. Niestety nie nadawała się do czytania przed spaniem, bo synek z emocji skakał, poddrygiwał. Oczywiście nie obyło się bez okrzyków "NUDZIMISIE" w różnych porach dnia - dziecko pamiętało i przeżywało książkę. (czytałam 4 latkowi, starszy kuzyn też był zachwycony)

korektorka | 2014-10-29
Przeczytana: 16 października 2014

Przeczytaliśmy szybko, bo dziecko nosiło książkę za nami z prośbą "przeczytaj mi jeszcze". Nic dziwnego, bo sami (dorośli) byliśmy ciekawi, jak się potoczą kolejne nieschematyczne historie. Całość napisana piękną polszczyzną, zilustrowana ciepłymi rysunkami. Jedna z najpiękniejszych pod każdym względem książek dla dzieci.

Monika Marcinkiewicz | 2014-08-09

bardzo fajna książka o `niezwykłych stworkach,polecam dla maluchów

Darka_pl | 2012-10-19
Na półkach: Z biblioteki
Przeczytana: 11 października 2012

Fajna książeczka i dużo małych i śmiesznych przyjaciół.

mintaka | 2017-08-04
Przeczytana: listopad 2015