Szymek w krainie nudzimisiów

Okładka książki Szymek w krainie nudzimisiów Rafał Klimczak
Okładka książki Szymek w krainie nudzimisiów
Rafał Klimczak Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Nudzimisie (tom 4) Seria: Nudzimisie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nudzimisie (tom 4)
Nudzimisie
Skrzat
2012-09-01
2012-09-01
dla dzieci opowiadania nudzimisie

Kolejny raz potwierdza się, że seria o nudzimisiach jest fantastyczna. Akcja, radość, charakterystyczni, mili bohaterowie, piekny język i przepiękne, staranne ilustracje. Sama z chęcią zasiadałam wieczorem z książką i przechodziłam wraz z Córką w ten magiczny i serdeczny świat. Bardzo polecam wszystkim dzieciom i ich rodzicom, albowiem jest w tej książce tyle ważnych dla dziecka informacji, przedstawiony w bardzo dostępny, wyważony i pozytywny sposób. Cenię ładny język przede wszystkim w książkach dla dzieci i to go znalazłam. Duży plus za piękne rysunki.

Czy wasze dzieci czasem się nudzą? Głupie pytanie prawda? Ja już od mojego trzylatka słyszę: Mama, nudzi mi się, albo mama tu jest nudno.
Na szczęście znalazłam już genialny sposób na nudę! Siadamy wygodnie na kanapie i przenosimy się w świat…nudzimisiów. Radosnych stworzonek, które znajdą sposób na każdego małego marudera.
Szymek, bohater serii książeczek o Nudzimisiach też któregoś dnia strasznie się nudził i zaczął głośno wołać: Nudziiiiiiimiiiisieeeeeeeee!!! Wtedy z Nudzimisiowa wyruszyli mu na pomoc Hubek, Mutek i Gusia. Od tej pory są już częstymi gośćmi w naszym świecie. W poprzednich częściach możecie przeczytać o tym jak te rozkoszne stworzonka pomagały Szymkowi w przedszkolu, ratowały swoją krainę przed burzą, a nawet o tym, jak odwiedziły domy Szymkowych kolegów oraz ich przedszkole.
W moje ręce trafiła już czwarta część serii, zatytułowana Szymek w krainie Nudzimisiów. Od razu napiszę, że dzięki obszernemu wstępowi nie odczułam jakiegoś dyskomfortu z powodu tego, że nie czytałam poprzednich części. Dodatkowo, na końcu książki zamieszczono słowniczek krainy nudzimisiów, który wyjaśnił wszystkie nieznane mi pojęcia i odkrył tajemnicę magicznych miejsc.
Tym razem to Szymek trafia do krainy nudzimisiów i wraz z grupą przyjaciół wyrusza do lasu marzeń na poszukiwanie Czarusia, najbardziej leniwego nudzimisia. Po drodze spotyka ich wiele ciekawych przygód, które nie zawsze są bezpieczne. W lesie marzeń bowiem, spełniają się marzenia każdego przybysza. Marzysz o byciu królem – proszę bardzo. Chcesz codziennie dostawać wymarzone jedzonko – nie ma sprawy. Tutaj nie ma rzeczy niemożliwych. Kuszące? I to jak! Szymkowi, Gusi, Hubkowi i Mutkowi, naprawdę trudno jest się oprzeć tym wszystkim wspaniałościom. W rezultacie ostatnią część podróży Szymek pokonuje już sam. Kiedy odnajduje Czarusia, ten mimo że przebywa w miejscu, gdzie może leniuchować do woli, od razu pragnie wrócić do domu. Cóż to bowiem za radość z leniuchowania, kiedy można to robić ciągle? Czaruś skarży się chłopcu, że w lesie marzeń nawet nie może sobie o niczym pomarzyć, bo wszystko zaraz się spełnia. Czyż może być coś gorszego dla prawdziwego marzyciela?
Droga powrotna mija już bardzo szybko. Szymek z Czarusiem zabierają resztę przyjaciół, którzy na szczęście tylko na chwilę zapomnieli o rzeczywistości. Wszyscy zgodnie stwierdzają, że wcale nie tak fajnie jest mieć wszystko, o czym się tylko zamarzy na wyciągnięcie ręki. W marzeniach ważne jest bowiem samo dążenie do ich spełnienia, trud i wysiłek jaki wkładamy, by dosięgnąć celu. Czasem nawet szczęście daje samo marzenie o czymś.

Moje dziecko od razu pokochało te niezwykłe stworzonka z wielkimi uszami i wesołymi buźkami. Przeczytaliśmy książkę już dwa razy i ciągle do niej wracamy, nawet po to, żeby pooglądać same ilustracje. A te uwierzcie, są naprawdę piękne. Czasem ma się wrażenie, że pani Agnieszka Kłos-Milewska wzięła do ręki kredki ołówkowe i bezpośrednio w każdym egzemplarzu narysowała historię o krainie nudzimisiów, pełnej drzew z lukrowanymi pączkami i lizakami, lemoniadowych strumyków i domków wyrastających z sadzonek, za którymi rozciągają się galaretkowe pola.
Jak to wspaniale jest być dzieckiem, móc zamknąć oczka i w wyobraźni przenosić się wszędzie tam, gdzie ma się ochotę. Biegać po lesie marzeń, mieszkać w krainie nudzimisiów i przeżywać z nimi najlepsze przygody dzieciństwa. To niezwykle ciepła i mądra seria z morałem, którą polecam wszystkim dzieciakom i ich rodzicom.

Szymek, bohater serii książeczek o Nudzimisiach...

Każde dziecko w pewnym momencie wkracza w taki etap, w którym zaczyna snuć się po domu bez celu i powtarzać w kółko "nudzi mi się...". Muszę przyznać, że nas także to dopadło. A ja już myślałam, że dzięki niezwykłej fantazji mojej córeczki i jej miliona pomysłów na minutę uda nam się go pominąć. Ale najwyraźniej jest to nie możliwe. I dlatego też staramy się, by ów powiedzonko nie wdarło się do naszego domu na dłużej i co najgorsze nie zamieszkało na stałe! Zatem, gdy tylko moje dziecko zaczyna powtarzać "nudzi mi się", reaguję natychmiast mówiąc: "Szukasz Nudzimisiów? Przecież one są w książce! Chodźmy zobaczyć co u nich słychać". I tak moje dziecko w trybie natychmiastowym zapomina o nudzie zagłębiając się w treść tej wesołej książeczki.

Już raz polecałam Wam lekturę o tych sympatycznych stworzonkach. Tym jednak razem nasi mali przyjaciele nie odwiedzają przedszkolaków lecz cała przygoda toczy się w Nudzimisiowie, czyli krainie Nudzimisiów. Oj, muszę przyznać, że jest to bardzo niezwykłe miejsce. Pełne cudownych niespodzianek, które z pewnością zachwycą Wasze maluchy. Bo gdzie na przykład moglibyśmy skorzystać z wymyślacza śniadań? Albo poszybować na dmuchawcach? A może chcielibyście choć raz sprawdzić jaka atmosfera panuje z Lesie Marzeń? W krainie Nudzimisiów wszystko to i znacznie więcej jest możliwe. Przekonał się o tym Szymek, który wraz z Gusią, Hubkiem i Mutkiem wyruszyli na poszukiwanie Czarusia.

Ich wędrówka była długa i pełna przygód. Czasem troszkę niebezpieczna, ale nasza nieustraszona Drużyna Poszukiwawcza bez trudu pokonuje wszelkie przeszkody by odnaleźć przyjaciela. Myślę, że każde dziecko z przyjemnością dołączyłoby do nich by móc przeżyć te wszystkie niezwykłe rzeczy. A już szczególnie, gdy one także potrafiłyby cudować jak Szymek. Nie będę Wam opowiadać o tym co przytrafia się naszym przyjaciołom, bo sądzę, że ciekawiej będzie przeczytać tę lekturę wraz z swoimi brzdącami. Jestem pewna, że nie będziecie żałować :)

Nudzimisie szybko trafiły do serduszka mojej córeczki. Ich niezwykłe przygody i niesamowite możliwości zachwycają Alicję, że podczas czytania moje dziecko zapomina o wszystkim dookoła. Już przy czytaniu poprzedniej lektury mała żałowała, że Nudzimisie jej nie odwiedzają, że nie może bawić się z nimi w łapanie gwiazdek itp. Teraz Alicja z ogromną przyjemnością powędrowałaby wraz z tymi słodkimi futrzakami wprost ku przygodzie. Zaglądamy do niej więc tak często jak tylko się da by po raz kolejny dać sie ponieść fantazji i pogrążyć w marzeniach...

Ta książeczka jest naprawdę niesamowita. Sama z ogromną przyjemnością po nią sięgam i cieszę się, że mojemu dziecku także tak bardzo się spodobała. Ciekawe i wciągające przygody Nudzimisiów pobudzają wyobraźnię naszych maluszków i napawają nadzieją, że gdzieś znajduje się taki mały wesoły świat, w którym wszystko jest możliwe. Trzeba tylko dać ponieść się fantazji, a już za chwilkę komary zamiast kąsać nasze skóry zaczną zostawiać na ciele perełki, a żeby wrócić do swojego ukochanego miejsca na ziemi wystarczy jedynie zamknąć oczy i bardzo bardzo tego pragnąć...

Nudzimisie to stworzenia, które z pewnością pokocha każde dziecko. Zarówno te maluszki, które słuchają głosu mamy podczas lektury, jak i te nieco większe, które z przyjemnością same przeczytają te książeczki. Czcionka jest w niej duża i czytelna a opowiadania dosyć krótkie okraszone licznymi kolorowymi ilustracjami zatem, jest to także lektura idealna dla tych dzieci, które dopiero uczą się czytać. Ja jestem mamą, ale wyprawa do krainy Nudzimisiów sprawiła mi ogromną przyjemność. Uwielbiałam gościć te maluszki u nas, ale wizyta w Nudzimisiowie była dla mnie i mojego dziecka wielką przygodą i jestem pewna, że jeszcze nie raz do nich zajrzymy :)

Polecam!

Kolejna samodzielnie przeczytaną książka przez mojego syna :) To już czwarta część serii O Nudzimisiach. Bardzo polecamy :)

tom 4.
Synek jak tylko pojawia się w bibliotece to prosi o kolejny tom Nudzimisiów, z emocji nie mówiąc zbyt zrozumiale dla osób postronnych (ma 4 lata). Wszystkie 4 tomy wywołują ogromną radość. Bardzo poloecam

tom 4.

1962

Nudzimisie to małe stworki, pojawiające się w naszym świecie, kiedy jakieś dziecko się nudzi. Zabawiają, rozśmieszają i czarują, by "odnudzić" malucha. Ale co się dzieje, gdy nudzi się Nudzimiś? Tego dowiecie się z powyższej książki.

• Dla dzieci
  • Książki 2018
  • Z Adamem
  • Ukochane, ulubione, z efektem WOW !
  • Samodzielnie przeczytane przez mojego Syna :)
  • Czytane synkowi

Dodaj cytat z książki Szymek w krainie nudzimisiów