Podróże Tappiego po Szumiących Morzach

Seria: TAPPI
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Darmowe dodatki Edytuj książkę
tappi, wiking, trolle

Czy znasz już wikinga Tappiego i mieszkańców Szumiącego Lasu? Wiking Tappi kocha Szepczący Las i swoich przyjaciół. Ale od ostatniej przygody w Lodowej Zatoce marzy wciąż o dalekich podróżach. Buduje więc z przyjaciółmi okręt i razem z Chichotkiem rusza na wyprawę po Szumiących Morzach. Na morzu spotyka ich wiele niesamowitych przygód. Poznają też nowych przyjaciół, choćby trolla Burczka,...

Czy znasz już wikinga Tappiego i mieszkańców Szumiącego Lasu?
Na morzu spotyka ich wiele niesamowitych przygód. Poznają też nowych przyjaciół, choćby trolla Burczka, wieloryba Zadumka, olbrzyma Głazka i elfkę Świetliczkę. Na ich drodze staje także zły czarodziej Torgul oraz olbrzymi smok Naburmulak. Wtedy robi się odrobinę groźnie… Na szczęście jednak Tappi ma wielkie serce i wielu przyjaciół, dzięki którym z każdej opresji wychodzi cało.

źródło opisu: http://zielonasowa.pl/

źródło okładki: http://zielonasowa.pl/

malgaa | 2019-04-22

Tappi stał się ulubioną postacią mojego synka. Słucha go często i chętnie, a jeśli nie mogę mu go poczytać to sam siedzi i przegląda piękne obrazki :) książka napisana żywym, barwnym językiem dostosowanym do dzieci i pełna morałów. Nie nachalnych pouczeń ale subtelnych sugestii. Czyta się naprawdę przyjemnie. Krótkie rozdziały nadają się w sam raz na wieczorne czytanie. Osobiście polecam :)

kudybcia | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

po tej lekturze trudno wyobrazić sobie doskonalszą książkę dla dzieci, i przyjemniejszą dla rodziców którzy lubią czytanie na głos..

kamwitsta | 2016-03-03

Równie dobra, co część pierwsza: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/137881/przygody-tappiego-z-szepczacego-lasu.

elkazolzar | 2015-09-24
Przeczytana: 2015 rok

Przeczytaliśmy z synkiem 3 z 4 posiadanych książek o Tappim i zdecydowanie chcemy mieć całą serię! :)
Przygody dzielnego wikinga o wielkim sercu są opisane w ciepły sposób, pełen magii i przygód. Mam radochę nie mniejszą, niż mój synek, kiedy wieczorem siadamy do czytania na dobranoc :) Te historie przywołują wspomnienia z dzieciństwa, a dodatkowo uczą dzieci empatii i rozwijają wyobraźnię. Polecam serdecznie! :)

Elmo | 2015-06-01
Przeczytana: 25 maja 2015

Moje córki, są zachwycone przygodami sympatycznego wikinga.

Ramon | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Pierwszą część czytałem dziecku, drugą chciało czytać samo. Początkowo. Bo lektura okazała się mniej wciągająca, niż planował i tata do czytania przymuszał ("nie wszystko w życiu, co trzeba przeczytać, będzie wciągające, warto ćwiczyć wolę"). Moim zdaniem to jest najlepsze świadectwo z jak dobrze napisaną książką mamy do czynienia. Czy dziecko czyta i nie może się oderwać? Tutaj nie.

Ponieważ od razu mamy kupioną trzecią część, to zobaczymy. Końcówka tej, drugiej, była wedle opinii syna całkiem ciekawa, więc nastawia się, że taka będzie również trójka.

oisaj | 2014-03-02

Tappiego poznaliśmy przy okazji książeczek przeznaczonych dla maluchów. Ciepło i urok tych historii ujęło nas wszystkich bardzo, całą rodziną zakochaliśmy się w dzielnym Wikingu. Potem sięgnęliśmy po kolejne książeczki, a nasza sympatia zamiast osłabnąć była utrwalana. Teraz ostatnia którą posiadamy za nami i wypada zadać tylko pytanie "jak żyć...?" ;)
Kolorowe książki o Tappim to lektura dla maluchów, białe to literatura dla młodzieży która właśnie nauczyła się czytać. Moim zdaniem zarówno "Przygody.." jak i "Podróże.." to świetne wprowadzenie w późniejszy świat "dorosłego" fantasy. Mamy dzielnego bohatera wspieranego przez przyjaciół, są olbrzymy, gadające zwierzęta, zły czarodziej, trolle, gnomy i całe mnóstwo przygód. Jest piekielnie trudne zadanie z którym Tappi musi się zmierzyć aby uratować Szepczące Morza. Ba zapomniałem o najważniejszym, jest nawet SMOK! Wielki, straszny i złośliwy gad, którego trzeba pokonać lub może bardziej przekonać do zmiany decyzji.

Podobało nam...

zuzankawes | 2013-12-05

Ahoj przygodo! - Marcin Mortka „Podróże Tappiego po Szumiących Morzach”

Ma długą brodę i wielkie brzuszysko. Kochają go tysiące dzieci. O nie, to wcale nie Święty Mikołaj! To ktoś o niebo lepszy, choć nie przynosi prezentów. Za to mężnie stoi przy każdym dzielnym chłopcu i odważnej dziewczynce każdego dnia w roku, nie tylko 6 grudnia! Wiking Tappi i jego wierny druh Renifer Chichotek ponownie pędzą ku przygodom. O ich wcześniejszych przeżyciach można przeczytać w „Tappim z Szumiącego Lasu”. Ta część, w której Tappi opuszcza Chatę i rusza statkiem wikińskim w drogę, to „Podróże Tappiego po Szumiących Morzach”. Wzywany zewem natury Wiking wyruszy ku nowym przygodom, poznawać nowe miejsca i nowych przyjaciół.
Autorem przezabawnych przygód Tappiego jest Marcin Mortka, polski pisarz fantasy. Wyobraźnia autora jest godna pozazdroszczenia, a jej efektem jest olbrzymia radość dzieci i ich szeroki uśmiech, kiedy słuchają o przygodach Tappiego i Chichotka.
Tappi, to Wiking kochający dobrą...

Wujek_Grzyb | 2013-11-28

Recenzje i inne moje teksty znajdziecie również na moim blogu:

Któż z nas nigdy nie marzył o podróżowaniu? Ilu z nas od zawsze chciało wyjechać w jakąś podróż, nieważne czy daleką czy bliską, długą czy krótką, ważne, że w podróż w poszukiwaniu przygody. Bohater tej książki nie jest inny i od zawsze chciał podróżować. Marcin Mortka wspomina o tym już w „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu”, (czyli poprzedniej książce) gdzie wiking Tappi rozmyśla siedząc na plaży o tym by w końcu spełnić swoje wielkie marzenie. Chcę powędrować na nieznane wody. Może to i dobry wiking, ale zawsze wiking, a oni mają to w swej naturze.

Widzisz teraz przed swoimi oczami Wikinga? Rozumiem, że ukazał Ci się obraz wielkiego mężczyzny z okrzykiem na ustach, z wielką brodą i wściekłym wyrazem twarzy. Po prostu taki, jakiego znamy między innymi z takich filmów jak „Stara Baśń” lub „13 wojownik”.
O tym wszystkim...

Joanna | 2013-10-16
Przeczytana: wrzesień 2013

"Daleko, daleko stąd, w przytulnej, ciepłej Chacie, gdzieś w Szepczącym Lesie mieszkał sobie wiking o imieniu Tappi." Bohater nasz to jednak niezwykły przedstawiciel wikingowej braci. Wyglądem może wzbudzać strach, bo wysoki jest bardzo, nosi długą brodę i z racji małego wielkiego łakomstwa ma sporych rozmiarów brzuch. Całości wikinga olbrzyma dopełniają jednak dobre i radosne oczy, które zdradzają, że Tappi to wiking o szlachetnym, gołębim sercu, który muchy by nie skrzywdził ... no może w ostateczności. Dzięki temu zjednuje sobie przyjaciół gdziekolwiek zaprowadzą go jego nogi i fantazja. Wśród tych przyjaciół jest wesoły i trochę bojaźliwy renifer Chichotek, jest też kruk Paplak, niedźwiedź Brzuchacz, wiewiórka Śmigaczka, bóbr Chrobotek i cała masa innych zwierząt. Największymi jednak przyjaciółmi Tappiego są wszystkie dzieci.

Pewnego dnia Tappi postanawia opuścić Chatę w Szepczącym Lesie. Z pomocą przyjaciół Sigurda i Haste, buduje wspaniały statek i wraz z Chichotkiem, który...