Spełnione życzenie

Cykl: Córki księcia Windham (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Lady Sophie's Christmas Wish
Asik92

Lady Sophie Windham potrzebuje samotności. Choć zbliżają się święta, woli zostać w książęcej rezydencji rodziców w Londynie. Za kilka dni dołączy do rodziny w ich wiejskiej posiadłości. Jednak gwałtowna śnieżyca burzy jej plany. Sophie musi nagle zdać się tylko na siebie, a co gorsza nie jest w domu sama…Sytuacja groziłaby całkowitą katastrofą, gdyby nie przystojny nieznajomy. Vim...

Vim Charpentier jest oczarowany Sophie. Nie wie jednak, że piękna córka księcia ma swoje sekrety i nie wystarczy pocałunek pod jemiołą, aby spełnić jej skryte marzenia...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1390/spełnione-życzenie

książek: 2008
avonek | 2019-08-07
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2019

Żałuję, że przeczytałam tę książkę w środku lata, byłaby idealna w okresie świątecznym. Romans historyczny zwykle nas niczym nie zaskakuje, ale historia była ciekawa, bohaterowie nie byli miałcy, klimat zimowo-świąteczny cudownie odwzorowany.

AuroraBorealis | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Nasz bohater (dla znajomych Vim) ;) w drodze do krewnego poznaje lady Sophie - damę w potrzebie i postanawia jej pomóc, gdyż zbliża się ogromna i niebezpieczna śnieżyca, a ona została w posiadłości sama. Sęk w tym, że nie jest osobą, za którą bierze ją od początku mężczyzna i nie przyznaje się do tego kim jest naprawdę i jakie są jej korzenie rodowe. Jak potoczy się cała sprawa? Czy ulegną namiętności pojawiającej się między nimi?

Hmm co by tu napisać??? Niestety moich marzeń, życzeń i oczekiwań "romans" czy raczej pseudo romans ten nie spełnił, mimo swojego tytułu. A tekst na okładce głoszący, że to niby najgorętszy romans roku 2011 z czasów regencji - doprawdy? czytałam o wiele gorętsze książki tego typu. ;)Chociaż okładka niczego sobie.

Ta pozycja to według mnie strata czasu, mało składna, dialogi jakieś takie koślawe i drętwe. Albo te konwenanse ówczesnych czasów tak nimi zawładnęły, że tak źle mi miejscami brzmiały i wyglądały albo postacie były po prostu bez charakteru. Z...

Elżbieta | 2016-12-05
Przeczytana: grudzień 2016

Trzeba to sobie powiedzieć uczciwie: to jest jeden z nudniejszych romansów, jakie zdarzyło mi się czytać.

Osobiście podejrzewam, że autorka pisała tę książkę, przebywając na urlopie macierzyńskim, bo lwia część zawartości, to opisy opieki nad dzieckiem- podrzutkiem. Mamy więc szczegółowe relacje ze zmieniania pieluszek, karmienia, kąpania, usypiania do snu, etc. A wszystko to wykonywane jest przez dwoje obcych sobie ludzi, którzy akurat przypadkowo zostają odcięci od świata na kilka dni przez niesprzyjającą aurę. No i sam pomysł może nie był zły (z pewnością na tyle oryginalny, że nie spotkałam się z nim wcześniej w żadnym innym romansie, szczególnie historycznym) i pomijając już mało prawdopodobne fakty, takie jak to, że córka księcia doskonale radzi sobie w kuchni, pralni, czy z rozpalaniem ognia w kominku, a baron o pielęgnacji niemowląt wie niewiele mniej niż wykwalifikowana niania, to początkowo byłam nawet troszkę zaintrygowana i zastanawiałam się, co z tego wyniknie....

Tsukiko | 2015-11-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 listopada 2015

Może nieco infantylna i mało ambitna, ale sympatyczna i cieplutka lekturka. :)

Pomimo wielu negatywnych opinii na temat tej książki to ja uważam, że książka jest bardzo sympatyczna. Bardzo miło i przyjemnie mi się ją czytało. Jak to powiedziała pewna osoba "to było smaczne" to twierdzę, że właśnie taka ta książka jest. Może troszkę za mało akcji ale gdyby wszystkie romanse byłyby takie same to by dopiero było nudno. Nie wszystkie muszą się powielać :)

Nanik | 2015-03-22
Przeczytana: 20 marca 2015

Z pewnością dałoby się sporo tej książce zarzucić - niekonsekwencji, przerysowanych postaci, niemal dziecinnych reakcji ze strony dorosłych... Ale co tam - to była przyjemna lektura (choć pewno lepiej czytałoby się ją w grudniu, nie w marcu): zwariowana rodzinka, która potrafi stanąć za sobą murem, sporo humoru i (nierealnie) cudowny facet, który wie, jak zmieniać dziecku pieluszki :) Jak tu się nie uśmiechnąć? :)

| 2015-01-07

Jak dla mnie bardzo interesujący romans historyczny o facetach jakich na tym świecie już nie ma :) czyli kulturalnych, szrmanckich, z poczuciem humoru i dżentelmenów. Dwoje bohaterów spędza parę romantycznych chwil. Najpierw nic nie wskazuje na to, że będą mogli być razem, a potem .......Książka przepełniona romantyzmem.

Klaudia Sowa | 2014-11-20
Przeczytana: 11 listopada 2014

Zgadzam się z pierwszą opinią, romans ten był zwyczajnie i po prostu nudny. Zero prawdziwej akcji. Nudy na budy, mówiąc potocznie. Jednak bracia Sophie byli jedynym plusem w tej książce. Autorka non stop rozpisywała się o tym o czym marzy bohaterka no i o tym że Vim musi przestrzegać zasad przyzwoitości - jednym słowem umarłam z nudów.
Rozumiem jednak, że to pierwsza powieść pisarki, ale prawdę mówiąc czytanie jej zajęło mi parę dni. Cały czas śnieżyca, konweanse itp. Mam nadzieję, że następne książki autorki będą lepsze. Jednak jest parę plusów, ładna okładka no i wiem jak się zmienia pieluchy. A fabuła taka sobie.

Beata | 2014-06-10
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Świetny romans historyczny! Polecam!

Ola | 2014-01-15

miła i przyjemna książka... chociaż na chwilę można było przenieść się w świat miłości i fajnych facetów :)