Wierni miłości

Okładka książki Wierni miłości Grace Burrowes
Okładka książki Wierni miłości
Grace Burrowes Wydawnictwo: Amber Cykl: Uwięzione serca (tom 2) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Uwięzione serca (tom 2)
Romans Historyczny [Amber]
The Traitor
Amber
2018-09-13
2018-09-13
Aleksandra Januszewska

Była to moja pierwsza styczność z twórczością tej autorki i raczej nie będę wspominać jej zbyt dobrze. Pomimo kilku satysfakcjonujących scen, fabuła nie zachwycała i była zwyczajnie nudna. Czasami musiałam kilka razy czytać dany fragment, by cokolwiek z niego zrozumieć; by dowiedzieć się, który z bohaterów powiedział dane zdanie, bo bywało to niejasne. Dialogi raczej drewniane, a z głównymi bohaterami ciężko się było utożsamić. W ogóle mi na nich nie zależało. Jak na romans historyczny spodziewałam się przyjemnej i lekkiej lektury. Przeczytałam ponad połowę książki, by dać jej szansę, lecz na więcej nie starczyło mi sił.

fajna

fajna

Romanse historyczne w lepszy lub gorszy sposób przedstawiają miłość w dawnych epokach. Książka "Wierni miłości" z całą pewnością należy do tych przyzwoitych.

Do pewnego wydarzenienia świetnie się czytało. Ale później wszystko zaczęło zwalniać i moim zdaniem się pogarszać.

Sebastian miał tylu wrogów, że zaczęłam się gubić. Cały wątek jego przeszłości wojennej oraz fakt, jak się potem to rozwiązało, był nieco przekombinowany. Ale doceniam pomysł, który dał dużo do myślenia- zwłaszcza w kwestiach moralnych i wojennych. Ogólnie bardzo dobrze było zarysowane tło historyczne.

Momentami bałam się, że w tej powieści pojawi się za dużo elementów erotycznych, które mogą przytłoczyć opowieść- bardzo dużo na to wskazywało. Na szczęście granica między romansem historycznym a erotykiem nie została przekroczona i dobry smak nawet został zachowany.

Szkoda, że w dialogach nie rozdzielano fragmentów, kiedy bohaterowie nagle zmieniali temat, bo łatwo można było się pogubić.

Ale ogólnie wrażenia po "Wiernych miłości" są pozytywne. Zwłaszcza przez postaci, które były przyjemne oraz świetny klimat powieści.

• Romans historyczny
  • Romans
  • Z biblioteki BP
  • Posiadam ebooka

Dodaj cytat z książki Wierni miłości