Jak zdobyć diuka

Tłumaczenie: Ewelina Kowalczyk
Wydawnictwo: BIS
The hazards of hunting a duke
978-83-7551-154-3
romans
Wanda

Kiedy trzy panny Fairchild dowiadują się, że ojczym zagarnął całą fortunę ich zmarłej matki, najstarsza z nich Ava, postanawia zdobyć bajecznie bogatego Jareda Brodericka, markiza Middleton i dziedzica tytułu diuka. Jednak po pełnej uniesień nocy poślubnej Ava odkrywa, iż rozpustny markiz ukrył przed nią własne oczekiwania. Po pierwsze żona jak najprędzej ma mu powić syna, dziedzica fortuny, po drugie - bez sprzeciwu znosić jego łajdackie wybryki. Ava się nie poddaje - chce zdobyć serce męża.

ZakochanaOna | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Czytając tę książkę po raz pierwszy czułam ogromny niedosyt, na szczęście kiedy brałam ją do ręki po raz drugi wiedziałam, że powieść ma niejako kontynuację w kolejnych książkach opisujących historię zaradnych sióstr Fairchild :) Może to niemądre czytać tę samą książkę po raz wtóry, ale skoro sprawia nam to przyjemność? 'Jak zdobyć diuka' nie można określić jako nudną pozycję. Jest prosta, przyjemna, nie dostarcza emocji zwalających z nóg, ale można ją polubić. A sytuacja z kochanką Jareda dodaje nieco pikanterii całej historii :)

gabith | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Romans jak romans.
Ale – co cenne – książka jest też o tym, jakich kobiet chcą mężczyźni. Ładnych, dowcipnych czyli w miarę inteligentnych, uśmiechniętych, zadowolonych (zwłaszcza z jego poczynań), śmiałych w łóżku. Prawdziwe kobiece uczucia, tęsknoty i pragnienia schodzą na plan dalszy, o szczerości lepiej zapomnieć. I nie wymagać jej od mężczyzny, bo nie przyzna się ani do miłości ani do zdrady, w imię jakiegoś chronienia własnej dumy czy co...
W książce oczywiście jest happy end, ale w życiu nigdy go nie ma, zostajemy na etapie pozorów.

Asik92 | 2012-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Czytająjąc opis ksiązki, byłam bardzo ciekawa, co w niej jest rzeczywiście. Poczatek zapowiadał sie fajnie - intrygjąca historia, ładnie opisana; środek to samo.

Ale zakończenie?
Rozczarowałam sie zupełnie. Autorka nawet nie zakończyła ich historii - sądziłam, że opisze bardziej ich dwójkę, szczególnie Jareda. Może w następnej części o Greer będzie też coś o Avie.

Czuję WIELKI niedosyt...

Szamanka | 2013-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2014

Nie ambitne, ale mi się podobało. Książka z rodzaju emanujących tęczą, dobrze napisana. Siostrzyczki kombinujące nad zdobyciem służby - dobry motyw, zwłaszcza patrząc na efekty. Z przyjemnością czytałam, niewymagająca lektura. Zapomina się o niej po kilku dniach, jak o komedii romantycznej. Zabawna momentami, silnych emocji nie wzbudza. Ot, taka książeczka :) Jak ktoś lubi "Bajki Dla Doroślejszych" - polecam!

ChmielowaLala | 2016-03-30

Ja osobiście zakochałam się w książkach z tego cyklu, mają w sobie coś co sprawia, że nie czytasz tylko pochłaniasz ten cykl ;)

monikacik | 2016-09-21
Na półkach: Romans, 2016, Przeczytane