Dżentelmen nie w każdym calu

Okładka książki Dżentelmen nie w każdym calu Mary Jo Putney
Okładka książki Dżentelmen nie w każdym calu
Mary Jo Putney Wydawnictwo: Amber Cykl: Zagubieni lordowie (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Zagubieni lordowie (tom 3)
Nowhere Near Respectable
Amber
2011-10-27
2011-10-27
Maria Wójtowicz
romans historyczny

Nie przepadam za książkami tego typu, w których bohaterka jest najpiękniejsza, najmądrzejsza, najwaleczniejsza i generalnie gdyby nie ona, to cały świat byłby stracony.... no wyolbrzymiam trochę ale jak dla mnie Kiri jest zbyt idealna.

Świetna i fajna książka z bardzo dobrą fabułą,zaskakującą akcją,trzymająca w napięciu uwielbiam pisarkę mnie się podobała lektura ciekawa była z przyjemnością przeczytałam, po takie lekkie,przyjemne książki lubię sięgać.

Bardzo ciekawa książka...

Bardzo ciekawa książka...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Serce nie sługa, nie zważa na konwenanse, stereotypy. Dlatego dżentelmen może czasem postąpić niezgodnie z zasadami, przyszła następczyni tronu może wybrać się na w przebraniu do elitarnej jaskini hazardu, zaś panny "z dobrych domów" walczą na równi z mężczyznami, uczestniczą w akcjach szpiegowskich.

Jestem bardzo mile zaskoczoną tą książką. Gdyby nie spisek dotyczący rodziny królewskiej oraz beznadziejne zakończenie (napisane z perspektywy jakiejś nieznanej wdowy-wtf?) powieść byłaby idealna. Chemię i rodzące się pomiędzy Kiri i Damianem uczucie czuje się z daleka. Do tego wartka fabuła i książka sama się czyta. Właśnie takie powieści chce czytać. Serdecznie polecam.

Książka z początku ciekawa, z upływem akcji zaczynała mnie nudzić. Z trudem dotrwałam do końca... Nie podobały mi się dialogi, w których bohaterowie obszernie "wykładają karty na stół" odkrywając wszystkie emocje i opisując niemal wszystko jak dla dziecka. Myślę, ze czytelnik jest w stanie się domyślić wielu rzeczy i tłumaczenia bohaterów są zbędne. Duży minus za język jakim napisana jest powieść. Nie przepadam za współczesnym językiem (w tym kolokwialnym) w romansach historycznych. Wątek Indyjski ciekawy ale po raz kolejny pojawiają się sztuki walki... Przesadzona książka, naciągana momentami. Jak dla mnie strata czasu, a szkoda bo zapowiadała się obiecująco.

1970

Romans historyczny. Ciekawie zbudowana intryga. Odrobina egzotyki. Bohaterowie nie zważający na stereotypy. Wszystkie te elementy sprawiły, że lektura zajęła niespełna dwa wieczory.

Wspaniałe, barwne postaci, interesujące wątki i zwroty akcji.Lady Kiri i Damian ona księżniczka on właściciel klubu ,(którym wszystko się zaczyna )Ciekawa historia miłosna z zagadką w tle . Polecam

Nudna jak cała seria "zagubieni lordowie".

Nudna jak cała seria "zagubieni lordowie".

Bardzo dobry romans historyczny. Jednak w porównaniu z "Lord bez przeszłości" ta część wyszła trochę blado. Ogólnie można polubić głównych bohaterów: Kiri i Damiana. Cieszę się, że pod koniec książki pojawił się Adam, który w pierwszej części mnie wprost oczarował. Serdecznie polecam fanom romansów historycznych w wykonaniu Mary Jo Putney.

• Romans historyczny
  • Mary Jo Putney
  • Romans Historyczny
  • Romans historyczny
  • Romans

Dodaj cytat z książki Dżentelmen nie w każdym calu