Evelina. Or The History of a Young Lady's Entrance into the World

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oxford World's Classics". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oxford University Press
9780199536931
klasyka
angielski
green_life

Pierwsza i najbardziej popularna powieść epistolarna Frances Burney jest żywa i satyryczna. Ukazuje przyjemności i niebezpieczeństwa modnego życia w XVIII-wiecznym Londynie. Autorka opisuje wejście głównej bohaterki w londyńskie "towarzystwo". Niewinna Evelina jest bystrym obserwatorem ludzkich ekscesów, absurdów i ambicji. Dzięki serii zabawnych wydarzeń Evelina uczy się poruszać po złożonych warstwach społeczeństwa oraz zdobywa miłość dobrego szlachcica .

Książka nie została dotąd wydana w języku polskim.

źródło opisu: http://ukcatalogue.oup.com

źródło okładki: http://ukcatalogue.oup.com