Pan wróż

Wydawnictwo: Goneta.net
978-83-62041-58-9
Indyviduum

"„Pan wróż” to urocza historia o poszukiwaniu zaginionego Anioła Stróża. Jego brak powoduje napór nieszczęść na Adę – główną bohaterkę. Ada nie wie, dlaczego potyka się na byle czym, rozstaje z narzeczonym, ma kłopoty w pracy i ginie jej ukochana kotka. Przyjaciółka namawia ją na wizytę u wróżki, która okazuje się… postawnym mężczyzną. Wróż, zwany Durszlakiem, wie wszystko, bo podpowiada mu duch jego mamuńci, dla innych niewidoczny. Durszlak pod wpływem rodzicielki zmusza też i Adę do poszukiwania jej Anioła Stróża. Podczas tych poszukiwań spotykają wiele dziwnych postaci nie z tego świata, a anioły wyglądają jak zwykli ludzie, bo skrzydła są już obecnie démodé. Język jest wartki, tekst czyta się jednym tchem.

źródło opisu: http://www.goneta.net/home.html

źródło okładki: http://www.goneta.net/home.html

Iliana | 2015-04-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To, że Ania Szczęsna słynna jest z przesympatycznych i ciekawie poprowadzonych powieści dla kobiet, nie dziwi. Ale fakt, że Ania zasłynęła w pisarskim świecie nie jako autorka dłuższych form, tylko krótszych historii, w dodatku zabarwionymi nutą fantastyki, tego chyba nie spodziewałoby się większość z Was. No, a tak jest. Bez wątpienia, bo ja też nie wiedziałam tak do końca.

Podobnie z uwielbianym przez Anię Włocławkiem, tak historią „Pana Wróża” chciała podziękować wszystkim swoim przyjaciołom z Torunia. Miasto Aniołów? Hmmm....może takie nasze polskie Los Angeles? Niewątpliwie Toruń słynie z wkomponowanych w przepiękną architekturę figurek i malowideł na elewacjach wielu toruńskich budynków aniołów. I fajnie jest mieć świadomość, że takie polskie miasto aniołów jest i u nas.

Toruń, czasy współczesne. Ada, główna bohaterka czuje, że w życiu się wypaliła na wielu frontach. Nie tylko w pracy, nie tylko w związku, nie tylko uczuciowo, czy rodzinnie. Po prostu straciła ogólny sens,...

migota | 2012-12-30
Przeczytana: 2012 rok

nie będę obiektywna ;) - rewelacja!!

Indyviduum | 2012-11-10
Przeczytana: 06 listopada 2012