Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie

Wydawnictwo: Wielka Litera
seks, erotyka, perwersja, bez tabu
literatura faktu
iBellae

Czy zdarzają Ci się czasem nieprzyzwoite fantazje? Czy Twoje upodobania erotyczne na tyle Cię zawstydzają, że czasem nie chcesz o nich mówić? Jeśli masz ochotę na różne dziwne seksualne eksperymenty, nie łamiąc przy tym prawa, nie wyrządzając nikomu krzywdy, a Twój partner czy partnerka wyraża na to zgodę – możesz śmiało podążyć za swoimi pragnieniami! Ewa Wanat i Andrzej Depko przekonują w...

Ewa Wanat i Andrzej Depko przekonują w swej książce, że pewien stopień perwersji w seksie to nic złego. Oswajają sferę erotyki, przełamują tabu. Bez wstydu i skrępowania mówią o tym, co – paradoksalnie – bywa obiektem pragnień większości z nas.

źródło opisu: www.wielkalitera.pl

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl

esa | 2013-04-25

Chwała, WIECZNA CHWAŁA autorom tej książki, która powinna stać się biblią dla nauczycieli wychowania seksualnego, uczniów, lekarzy, młodych, starych, po prostu wszystkich. Gdyby choć 1/3 społeczeństwa (nie tylko w Polsce) przeczytała ten mądry i bezstronny dialog to wielu ludzi przestało by cierpieć katusze i stali by się szczęśliwszy i zdrowsi na ciele i umyśle.

Lektura obowiązkowa dla każdego!

Fitnesska | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Książka opowiada o różnych parafiliach i zwyczajach seksualnych. Andrzej Depko i Ewa Wanat tłumaczą krok po kroku skąd biorą się nasze predyspozycje seksualne, jak się warunkują, dlaczego. Tłumaczy również co jest, a co nie jest akceptowalnym zachowaniem. Można w niej znaleźć fachowe nazewnictwo, ale ogólnie jest napisana prostym językiem. Książkę kończą wywiady z różnymi osobami o specyficznych gustach seksualnych. Uważam, że jest to całkiem przyzwoita pozycja na poszerzenie horyzontów.

| 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Nie mam słów, by wyrazić to, jak bardzo każdy powinien przeczytać tę książkę i mieć ją w swojej domowej biblioteczce. Klasyfikacja fetyszy, perwersji i zboczeń, od tych nieszkodliwych po te niebezpieczne, prowadzące nawet do zbrodni, a czasem zwykła definicja i wyjaśnienie tego, skąd pojawiają się w nas określone fantazje i potrzeby pewnych zachowań. Bez względu na płeć i orientację seksualną każdy ma prawo do szczęścia - czasami trzeba tylko temu szczęściu pomóc i zrozumieć, ze to od nas zależy, żeby tabu, narzucone w naszym kraju w niektórych kwestiach zupełnie niepotrzebnie, mogło przestać obowiązywać.

książek: 1907
Lavenda | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Przyznam, że sięgnęłam po książkę z czystej ciekawości, bo ani specjalnie nie rozumiem, ani nie posiadam ochoty na "dziwne seksualne eksperymenty". Poszerzyła się moja wiedza na temat dewiacji i nietypowych upodobań, z ciekawością zabarwioną odrobiną niedowierzania przeczytałam wywiady. Z pewnością każdy inaczej odbierze te rozmowy, w zależności od wyznawanego światopoglądu i wartości. Mnie zaniepokoił kierunek w jakim zmierza współczesna psychologia i nauki społeczne. Tak wiele mówi się o prawach, o należnościach, o własnym spełnieniu. Ale niechże to będzie zrównoważone mówieniem o odpowiedzialności, o kosztach i konsekwencjach. Bo już doczekaliśmy się społeczeństwa świetnie wyedukowanego w swoich prawach, ale któremu jakoś ciężko pojąć słowo "obowiązek".

Kuba | 2013-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 29 sierpnia 2013
Przemek Skoczyński | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Jeśli chodzi o ogólną wymowę, to „ja to wszystko wiedziałem”, ale fajnie jest uszczegółowić i uporządkować wiedzę w temacie. Poza tym uważam, że to bardzo dobrze napisana książka, która powinna trafić do jak najszerszej grupy odbiorców w tym zacofanym, pełnym uprzedzeń, kompleksów i nietolerancji kraju. Nawet jeśli dialogi (a właściwie pytania) sprawiają czasem wrażenie zbyt naiwnych, jest to raczej zamierzony efekt, bo „Chuć” ma spełniać przede wszystkim funkcję edukacyjną.

Kasia | 2012-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Bardzo dobry zbiór ciekawych informacji na temat seksualności człowieka. Polecam tym, którzy pragną się czegoś nowego dowiedzieć z tej dziedziny!

bolekczyta | 2014-07-18

I

“Zjeżdżamy [...] z tej głównej autostrady na boczne dróżki” - tak autorzy “Chuci” opisują, to o czym książka ma traktować. “Chuć” nie jest jednak podręcznikiem dla drogowców. “Autostrada” oznacza “konwencjonalne życie seksualne”. “Boczne drogi” to odejście od konwencji i stereotypu, czyli wszelkiego rodzaju parafilie.

Pytanie, które mi towarzyszyło w czasie lektury brzmiało: “Co z książki Ewy Wanat i Andrzeja Depko może wziąć dla siebie ktoś, kto – by trzymać się drogowej metafory – jedzie w najlepsze autrostradą. I ani mu się śni z niej zjeżdżać?”

II

Odpowiedzi szukałem długo. W końcu znalazłem.

Nie wiem jak jest teraz, ale dawnej, kiedy młody człowiek dowiadywał się, że dzieci nie przynosi bocian, mówiło się że został uświadomiony. “On już jest uświadomiony” – to zdanie wystarczyło i każdy wiedział, że chodzi o świadomość w TEJ dziedzinie życia.

I to jest odpowiedź na moje pytanie. “Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie” uświadamia...

Justyna | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Dobre kompendium, które warto mieć w domu - w końcu nie wiadomo co (lub kto) nas w życiu czeka albo czego zechcemy kiedyś spróbować.
Czy każdy powinien to czytać? Niektóre wypowiedzi doktora są zawiłe, niepozbawione specjalistycznego słownictwa i osoby uprzedzone albo niezainteresowane alternatywami w seksie szybko to znudzi i zniechęci. Dla mnie trochę denerwujące było powtarzanie wielokrotnie tego samego twierdzenia, np. przy rozdziale z fetyszyzmem Wanat kilka razy zapytuje, czy taki lub taki rodzaj fetyszyzmu jest dopuszczalny, czy nie, a Depko wciąż mówi to samo, czyli "tak, jeśli jest obecny partner" itp. Niby to rozwiewa wszelkie wątpliwości i jest jakąś metodą, żeby czytelnik zapamiętał najważniejsze treści, ale trochę irytuje mimo wszystko.
Rozdział o LGBT jest bardzo ciekawy, o wielu rzeczach tam zawartych nie miałam pojęcia.
Polecam szczególnie osobom, które mają "niecodzienne" skłonności i fantazje, albo po prostu są ich ciekawi. Depko cały czas pozostaje...

Grzegorz Ryld | 2015-08-16

Książka jest w pewnym sensie poradnikiem i przewodnikiem po seksualności człowieka. Wskazuję i wyjaśnia seksualne zachowania człowieka.