Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale wstydzicie się zapytać... Nie pytajcie, przeczytajcie! Profesor Zbigniew Lew-Starowicz fascynująco mówi o sztuce kochania. Daje mnóstwo rad, jak sprawić, żeby obudzić w sobie i u partnera seksualny talent. Kontynuacja bestsellerowej serii O kobiecie, O mężczyźnie, O miłości.

źródło opisu: Czerwone i Czarne, 2013

źródło okładki: www.czerwoneiczarne.pl

Krzysiek | 2014-09-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 września 2014

Książka o różnicach pomiędzy seksualnością mężczyzn i kobiet. Osoby przesadnie pruderyjne chciałbym poinformować, że nie jest to żadna pornografia, zboczenie ani rozpusta. Książka ma formę wywiadu ze znanym polskim seksuologiem. Czyta się ją naprawdę szybko. Lew-Starowicz stara się pokazać różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami w podejściu do sztuki miłosnej i wynikające często z tych różnic nieporozumienia. Teza, jaka wyłania się na kartach tej książki jest następująca: podstawą udanego związku erotycznego jest podmiotowe (a nie przedmiotowe) traktowanie partnera, wzajemne poznanie swoich potrzeb i przede wszystkim szczera rozmowa. Dla rodziców polecam krótki rozdział o seksualności dzieci, głównie nastolatków. Sam jestem rodzicem i zdaję sobie sprawę, że tak naturalną potrzebę można niepotrzebnie stygmatyzować i zrobić w ten sposób krzywdę własnemu dziecku. Myślę, że lektura tej książki może pomóc wielu osobom lepiej zrozumieć swoich małżonków/partnerów i być może dać podwaliny...

ZaaQazany | 2015-10-24
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'15
Przeczytana: 24 października 2015

Prawdopodobnie wystąpiło u mnie zmęczenie materiału. Mam wrażenie pewnej monotematyczności, przewijającej się przez kolejne książki, wypowiedzi autora.
Z jednej strony - rewelacyjnie. Ponieważ pozycja wypełnia niszę na rynku edukacji seksualnej. Obszaru w dużej mierze objętego społecznym tabu. I w tym przypadku powtórzeń nigdy za wiele.
Z drugiej - ja osobiście oczekiwałem czegoś nowego. A tego mi zabrakło. Miałem wrażenie, że przewidzę odpowiedzi.
Tyle.

Patrycja Perzyna | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 15 maja 2014

Brawo! Brawo! Brawo! Kolejna bardzo dobra część serii. Konkretnie, rzeczowo, bez owijania w bawełnę. Urzekł mnie już na pierwszych dwóch stronach znajomością kobiet, a na końcu obdarzył bardzo dla mnie cennymi informacjami o dzieciach i młodzieży. Mam dziecko 11, 5 i już wchodzimy w etap zainteresowania sprawani damsko męskimi i dzięki Starowiczowi wiem jak postapic, jak reagować I co mówić. Minus jedna gwiazdka za objętość niewielką ;)

ZielonaCytryna | 2013-04-28
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Wydawnictwo Czerwone i Czarne po raz kolejny na wysokim poziomie, a Zbigniew Lew Starowicz konkretny jak zwykle. Czytanie tego, co ma do powiedzenia ten doskonały seksuolog, otwiera oczy na wiele kwestii, które zwykle budzą wątpliwości i o które często wstydzimy się zapytać. A kto wytłumaczy je w lepszy sposób, niż człowiek, który o seksie wie prawie wszystko?

Wywiad, który ze Starowiczem przeprowadza Krystyna Romanowska, składa się z dziesięciu rozdziałów, a są to następująco: "Kobieta nieprzewidywalna", "Rewolucje i ewolucje", "Kobieca seksualność", "Mężczyzna na trzy z plusem", "Prawdziwa sztuka kochania", "Pozycje i propozycje", "Chemia pożądania", "Kryzys w łóżku", "Mity i mody" oraz "Dzieci i seks". Każdy z nich jest niezwykle interesujący i w każdym z nich znaleźć można jakieś novum, o którym wcześniej nie słyszeliśmy, lub nawet nie zdawaliśmy sobie z niego sprawy. Starowicz obala mity, zdejmuje zakurzoną zasłonę z tematów, które zwykle nie są dyskutowane, bo albo nie...

EmaxDomina | 2014-04-04
Przeczytana: styczeń 2014

W tej książce znajdziecie wszystko co chcielibyście wiedzieć na temat rozkoszy, ale wstydzicie się zapytać m.in.:
o micie orgazmu,
o seksie tantrycznym,
o fantazjach,
o afrodyzjakach,
o kryzysach w łóżku
o idealnym kochanku
i o tym, czy seks jest przereklamowany
I o wielu innych sprawach, którymi od 40 lat zajmuje się doświadczony seksuolog prof Lew-Starowicz. Wszystko opowiedziane taktownie, z poczuciem humoru i bez nudzenia.

AlphaMWO | 2017-03-19
Przeczytana: marzec 2017

Kiedy na okładce widzimy nazwisko "Lew-Starowicz" i tytuł "O rozkoszy" to chyba od razu wiemy, że mamy do czynienia z poważną i znakomitą publikacją o sferze seksualnej. I tak jest w rzeczywistości :D Prof. Lew-Starowicz w przystępny sposób w wywiadzie z Krystyną Romanowską tłumaczy nam, jak zamienić rutynowe igraszki w prawdziwą seksualną przygodę. I czym naprawdę jest tytułowa "rozkosz" ;)

Ewelina | 2013-07-16
Przeczytana: 11 lipca 2013

O Starowiczu już co nie co zdarzyło mi się napisać. Dla tych, których to ominęło w skrócie przypomnę, że uwielbiam tego pana za sposób bycia, podziwiam go za dorobek naukowy i cenię go jako specjalistę seksuologa.

Po przeczytaniu „O kobiecie” i „O mężczyźnie” nadszedł czas na zapoznanie się z kolejnymi tomami z serii wydanej przez Czerwone i Czarne. Dlatego dzisiaj będzie kilka słów o książkach „O miłości” i „O rozkoszy”. Również tym razem recenzja będzie łączona, chociaż profesor uświadomi nam, że miłość i rozkosz nie zawsze idą ze sobą w parze.

Pierwsza z publikacji w moim odczuciu jest tą najtrudniejszą, ponieważ miłość to temat rzeka. Jednak profesor udzieli nam kilku wskazówek, które sprawią, że będzie nam łatwiej zrozumieć pewne zależności. Będzie o tym dlaczego mylimy miłość z pożądaniem, będzie o nieszczęśliwie zakochanych. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jak stworzyć idealny związek i kiedy warto się rozejść. Przyjrzymy się miłościom „z Internetu”, miłościom...

Olaf | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Nierubaszna pogadanka na temat ars amandi. Szczerze mówiąc nie jest to jakiś mój ulubiony temat, a większość rzeczy gdzieś kiedyś słyszałem, ale za jedno muszę docenić tą lekturę. Otóż potwierdza ona, że kobieta nie tyle potrzebuje stosunk, intymnego spotkania ile atmosfery, która będzie ją satysfakcjonować.... Chyba wiele przypływów i odpływów będzie musiało w moim życiu nastać, bym zrozumiał, dlaczego tak nie logicznie ułożył pan Bóg ten najlepszy z możliwych światów....

Księżniczka | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Gorąco polecam. Profesor w bardzo lekki, łatwy i przystępny sposób wyjaśnia, jakie procesy zachodzą w nas oraz w związkach. Odpowiada na wiele pytań nurtujących ludzi dotyczących relacji, osiągania satysfakcji z seksu. Dla mnie istotne były informacje dotyczące związków wieloletnich, gdzie chemia już nie pomaga a libido spada. Wiele faktów i prawidłowości jest potocznie znana, jednak niniejsza książka porządkuje tę wiedzę i wyjaśnia.

Bociek | 2017-04-01
Przeczytana: 31 marca 2017

Rewelacyjna książka, która udzieli odpowiedzi na wiele skrycie zadawanych sobie pytań. Profesor Lew-Starowicz w niezwykle klarowny i przystępny sposób rozwiewa wiele wątpliwości dotyczących seksu, płci, odmienności pomiędzy kobietami, a mężczyznami, a także wyjaśnia zasady, na jakich opierać się musi pożycie intymne, aby było satysfakcjonujące dla obu stron. Język profesora nie jest nazbyt naukowy, a wskazywane informacje podawane są wprost, bez owijania w bawełnę.

Na pewno zastosowanie się choćby do części udzielonych wskazówek pozwoli co najmniej uniknąć wielu nieporozumień w związku, jeśli nie wręcz związek ten udoskonalić i wzmocnić jedną z jego immanentnych cech, jaką jest seks. Naprawdę warto przeczytać i to nie w pojedynkę.