Nagi żar

Cykl: Nikki Heat (tom 2)
Wydawnictwo: 12 Posterunek
Naked Heat
joly_fh

Nikki Heat i Jameson Rook ponownie łączą siły w pasjonującej kontynuacji “Fali Upału”, bestsellerowej pozycji New York Timesa. Po śmierci Cassidy Towne, wyjątkowo zjadliwej redaktorki rubryki towarzyskiej, prowadząca dochodzenie detektyw Nikki Heat odkrywa galerię prominentnych podejrzanych. Wszyscy mieli istotne motywy, aby zabić łowczynię skandali, która budziła postrach na całym...

Po śmierci Cassidy Towne, wyjątkowo zjadliwej redaktorki rubryki towarzyskiej, prowadząca dochodzenie detektyw Nikki Heat odkrywa galerię prominentnych podejrzanych. Wszyscy mieli istotne motywy, aby zabić łowczynię skandali, która budziła postrach na całym Manhattanie. Pracę Heat komplikuje nieoczekiwane spotkanie z gwiazdą nowojorskiego dziennikarstwa Jamesonem Rookiem. W obliczu ich niedawnego rozstania Nikki wolałaby uniknąć podsycania bolesnych emocji. Ale osobiste zaangażowanie w sprawę przystojnego i dowcipnego laureata nagrody Pulitzera powoduje, że Heat przystaje na ponowną współpracę.

W atmosferze nierozstrzygniętego konfliktu miłosnego i wyraźnego napięcia seksualnego Heat i Rook ruszają na poszukiwanie zabójcy pośród celebrytów i gangsterów, piosenkarek i prostytutek, sportowców i skompromitowanych polityków. Dochodzenie w pełnym przepychu świecie sekretów, kamuflażu i skandali dodatkowo podnosi temperaturę.

źródło opisu: Wyd. 12 Posterunek, 2013

źródło okładki: 12posterunek.pl

Dziub | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Zdecydowanie najlepsza część z czytanej przeze mnie trylogii (bo wtedy nie dorwałam czwartego tomu, który oczywiście rozpaczliwie muszę zdobyć). Lubię klimat powieści, rozwój bohaterów, Jamesona Rooka jako typowego macho (śmiech na sali, Ricku Castle, to poczucie humoru jest takie typowe dla serialu), fabułę. Literówki na pewno były, jeśli nie tu, to w następnym tomie powiło się zdanie wykluczające logikę wydarzeń wynikającą z poprzedzającego fragmentu. Niedopatrzenie było nieprzyjemnym zgrzytem, ale to nie zabiło przyjemności z lektury. Wszystkie powieści czyta się naprawdę sprawnie i szybko, lubię tak.

Czytalski | 2015-03-03
Przeczytana: 19 lutego 2015

Był upał, jest żar

Richard Castle to tytułowy bohater serialu kryminalnego. Telewizja ABC wydaje książki sygnowane jego nazwiskiem. "Nagi żar" to druga książka z serii o Nikki Heat.

Znana redaktorka rubryki plotkarskiej, Cassidy Towne, zostaje zamordowana w swoim domu. Jej ciało zostało znalezione przez Jamesona Rooka - dziennikarza i byłego kochanka detektyw Nikki Heat. Chcąc znaleźć zabójcę policjantka wkracza w świat celebrytów, których małe i duże sekrety były źródłem utrzymania zabitej dziennikarki.
Kontynuacja "Fali upału" dzieje się kilka miesięcy później. Nikki rozstała się z Rookiem i jest sceptycznie nastawiona do ponownej współpracy. Ten konflikt został dobrze przedstawiony i pozwalał na kilka humorystycznych akcentów w fabule. Ogólnie druga część jest lepsza niż pierwsza (hasło na okładce tym razem jest dużo bliższe prawdy niż poprzednio) - intryga jest bardziej złożona i początkowo rozłożona na teoretycznie niezwiązane ze sobą wątki, które tuż przed samym końcem są...

Radosław Gabinek | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 23 września 2013

Lekko łatwo i przyjemnie! Książka, którą (patrząc na inne czytane pozycje tego autora)pewnie szybko zapomnę, ale czytało się ją dobrze. Ciekawa intryga, szybka akcja, dużo dialogów, mało opisów. Bez niepotrzebnych wypełniaczy. Jeśli ktoś szuka rozrywki i lubi kryminały to polecam.

| 2015-04-24
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Heat i Rook ponownie łączą siły, by rozwiązać śledztwo i złapać zabójcę. Powrót do łask Jamesona, zabójstwo znanej redaktorki, kradzież zwłok, ciągle wydłużająca się lista podejrzanych z koneksjami, sekrety, intrygi, kłamstwa, spora dawka humoru, zwroty akcji czy pościgi ulicami Nowego Jorku oraz nieustanne napięcie między Nikki i Jamesonem – tak właśnie można opisać Nagi żar! Castel (kimkolwiek on jest!) i tym razem nie zawiódł swoich czytelników. Druga część serii, to godziny spędzone na poznawaniu dalszych losów detektyw Heat i dziennikarza Rooka, którego już po raz drugi los stawia na jej drodze.

dasza | 2013-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Znasz serial? Z niepokojem brałam do ręki tą książkę fikcyjny pisarz?! Po pierwsze wielbiciele serialu znajdą tu odzwierciedlenie bohaterów, ich zwyczajów, czyli ktoś dobrze odrobił prace domową. Mamy tu humor znany z serialu.A kryminał? W serialu są one dość oczywiste, schematyczne, tutaj mamy godnej uwagi pozycje o dziwo wciąga nieźle. Jest to druga część z Nikki Heat, kiedy ponownie spotyka zadziornego dzienikarza i razem polują na morderce plotkary. Fani serialu i dobrych kryminałów nie rozczarują się.

Czarownica | 2015-01-26

Zniechęcona przez pierwszy tom cyklu o Nikki Heat, postanowiłam jednak wrócić i dać jeszcze raz szansę tej historii. Język jakim została napisana książka jest lepszy niż w pierwszym tomie, jest więcej gier słownych, więcej zabawnych sytuacji, postacie nakreślone są lepiej niż w pierwszym tomie. Ale czy książka zachwyca? Niestety nie.

saigon | 2013-12-08

Powieść słaba, w ogóle nie da się porównać jej do serialu, który jest rewelacyjny.

Arkadiusz | 2013-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Po recenzję zapraszam na mój blog - Rick's Cafe

Lilly79 | 2014-07-24
Przeczytana: lipiec 2014

Druga część historii taka sama - książka na bazie serialu, lub serial na bazie książki. Szybko, obrazowo, lekko. Jeśli się lubi serial, to przeczyta się książkę. Lub odwrotnie :) Żadne dzieło, ale przyjemnie zapełni kilka chwil.

Cherryf | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 26 września 2014

Lepsza niż "Fala upału", bardziej zawiła.