Ostre koło. Globalna kultura

Fixed. Global fixed-gear bike culture
kolarstwo, rower
sport
Agnieszka

Ostre koło to jednocześnie najprawdziwsza maszyna wyścigowa, wół roboczy kuriera rowerowego jak i, dla wielu, wybór estetyczny. Każdy rower tego typu jest manifestem indywidualności jego twórcy, wyróżniającym go spośród setek zwyczajnych rowerzystów stłoczonych na drogach rowerowych wielkich miast. Istnienie globalnej kultury ostrego koła stało się faktem. Ostre koło - globalna kultura to...

Ostre koło - globalna kultura to pierwsza książka mająca tę kulturę udokumentować. Łączy ze sobą kwestie nieszablonowego designu, torowego rodowodu oraz indywidualności i niepowtarzalności poszczególnych maszyn. Wyjaśnia, co tak naprawdę łączy gwiazdy kolarstwa torowego, kurierów, trickowców, fanatyków i graczy w bike polo na całym świecie z artystami, projektantami i konstruktorami zainspirowanymi tym zjawiskiem.
Poprzez wywiady i zdjęcia, czerpiąc z samych źródeł, opowiada o wyjątkowości tych rowerów - pokazuje formę, opisuje funkcjonalność, przybliża styl i filozofię, która dla wielu stała się wręcz stylem życia.

źródło opisu: Wydawnictwo Vesper, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Vesper

Łukasz Kaczmarek | 2017-11-12

Fajna miła i przyjemna. Dużo wspaniałych fotografi. Ktokolwiek miał kiedyś coś wspólnego z ostrym kołem polecam.

Mihao | 2015-09-29
Przeczytana: 23 września 2015