Prezent od Tiffany'ego

Something from Tiffany's
978-83-7839-389-4
obydzajowa, uczucia, prezent, NY
Barbara

Każda kobieta zasługuje na prezent od Tiffany’ego. Na Piątej Alei w Nowym Jorku dwaj mężczyźni kupują prezenty dla kobiet, które kochają. Gary dla swojej dziewczyny Rachel wybrał bransoletkę. Tymczasem Ethan szuka czegoś bardziej wyjątkowego – pierścionka zaręczynowego dla pierwszej kobiety, która uczyniła go szczęśliwym po śmierci żony. Kiedy jednak w zamieszaniu dochodzi do zamiany...

Każda kobieta zasługuje na prezent od Tiffany’ego.

Kiedy jednak w zamieszaniu dochodzi do zamiany prezentów i do Rachel trafia pierścionek Ethana, drogi obu par się krzyżują.
Ethan próbuje odzyskać pierścionek, by wręczyć go kobiecie, dla której był przeznaczony. Przekonuje się jednak, że to bardziej skomplikowane, niż przypuszczał. Czyżby los miał własne pomysły na życie obu par?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Prezent_od_Tiffany_ego-p-31673-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Prezent_od_Tiffany_ego-p-31673-1-30-.html

beataj | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Sympatyczna babska historia o sile przeznaczenia i mocy dopasowania ludzi, magii prezentów, zwłaszcza tych od Tiffany'ego oraz smaku chleba na zakwasie :)

asia_33 | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Do czego może doprowadzić przypadkowa zamiana świątecznych prezentów?Do wielu zawirowań natury sercowej i do przewartościowania tego co się czuje do drugiej osoby,a może i do znalezienia prawdziwej miłości.Miła i sympatyczna opowieść.Polecam!

beatka18 | 2014-02-16
Na półkach: Ulubione

zwróciłam uwage najpierw na okładke a jak przeczytałam opis postanowiłam kupić tą książke, i najlepsze jest to że tą książke dosłownie pochłonęłam, przeczytałam ją w jeden dzień, nie mogłam się oderwać od czytania, z każdą stroną była ciekawa treści, i nie zwiodłam się,a i zakończenie jest zaskakujące, REWELACJA

Klaudia | 2013-03-05
Na półkach: Wymienię
Przeczytana: 05 marca 2013

Kupiłam tę książkę pod wpływem ciekawego opisu z tyłu okładki. Powieść jest całkiem przyjemna, nie jest to ambitna lektura, po prostu to jedna z tych "do poduszki". Może nieco naiwna? Ale która kobieta nie marzy o pięknych zaręczynach i wspaniałym mężczyźnie?

merry | 2014-08-04
Na półkach: [52] 2014
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Na "Prezent od Tiffany'ego" czekałam blisko dwa lata... .Gdy zobaczyłam, że jest do odbioru w bibliotece, bardzo się ucieszyłam. Wyjątkowo ciągnęło mnie do tej książki. Sama nie wiedziałam, czemu. Teraz wiem, że było warto na nią tyle czekać.

Święta Bożego Narodzenia. Nowy Jork. Ethan wraz ze swoją córką Daisy wybiera się do Tiffany'ego. Planuje oświadczyny. Ma już nawet zamówiony pierścionek zaręczynowy, który właśnie zamierza odebrać. Tymczasem roztargniony Gary zapomina o świątecznym prezencie dla Rachel- swojej dziewczyny. Postanawia jak najszybciej wybrać coś dla niej i wchodzi do sklepu Tiffany'ego. Wybiera bransoletkę z amuletem. Niestety, po wyjściu dochodzi do wypadku, w którym zostaje ranny. Na pomoc rusza mu Ethan, który właśnie wychodził ze sklepu. Przypadek sprawia, że prezenty dla ukochanych zostają zamienione. Od tej pory losy obu par będą wyjątkowo zakręcone.

Książka jest świetna! W zasadzie pochłonęłam ją od razu na poczekaniu. Czyta się ją bardzo szybko i...

Bożena | 2013-10-13

Niewątpliwie okładka zachęca do sięgnięcia po książkę. Właśnie głównie dzięki okładce "przeczytałam" "Prezent od Tiffany'ego". Dokładnie to przeczytałam (bez omijania żadnych fragmentów) jakieś 60 stron książki. dalej nie dałam rady... Autorka umieściła fabułę na prawie 400 stronach, choć wystarczyło by 150. Niestety książka mocno mnie zawiodła. Przeczytałam ją do końca w bardzo okrojonych fragmentach, co zajęło mi mniej więcej niecałą godzinę i mogę spokojnie opowiedzieć o czym jest ta komedia romantyczna nie ujmując jej treści. Właściwie za wiele rzeczy powtarza się przez całą książkę, a dokładniej problemów, pytań dręczących głównych bohaterów. Nawet pomysł na fabułę nie jest taki złe, za to straaasznie nużące są opisane losy bohaterów. Zasnąć można przy tej książce. Tak więc gorąco polecam, ale na bezsenność :)

krwaweserce | 2013-01-05
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Mam wielki sentyment to tej książki i z pewnością do niej wrócę.
Nie jest to jakaś wybitna literatura. Magiczna komedia romantyczna, która ma zaskakujące i idealne zakończenie. Napisana jest prostym językiem, przez co bardzo łatwo się ją czyta. W moim przypadku były to niecałe 3 wieczory. Cała skomplikowana historia pierścionka od Tiffany'ego zaowocuje wieloma wydarzeniami i odkryje wszystkie tajemnice. Nie ukrywajmy, że takowy prezent w turkusowym pudełeczku jest marzeniem każdej dziewczyny. Proszę nie wymagać od niej zbyt wiele, jej cel to głównie umilenie grudniowego wieczoru. Odznacza się nietuzinkową fabułą i bardzo wciąga, mogę szczerze ją polecić.

Ayra | 2014-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Akcja się trochę wlokła... Przez większość książki Ethan uganiał się za Garym żeby odzyskać pierścionek, według mnie lekko nudne, chociaż zakończenie nadrabia marny początek i środek :)

Menekse | 2016-03-04

Nie rozumiem zachwytów nad tą książką. Nawet jak na romansidło-czytadło jest to słaba pozycja. Akcji tyle co kot napłakał, choć rzeczywiście - autorce należą się gratulacje - bo udało jej się to rozciągnąć na ponad czterysta stron. Niezbyt też prawdopodobna ta cała historia i ceregiele z pierścionkiem.

Na dodatek zakończenie do niczego. Rozumiem, że autorka chciała wprowadzić zaskakujący zwrot akcji, ale nie wyszło. Za to udało jej się sprawić, że wszyscy bohaterowie zachowują się kompletnie odmiennie od tego, co nam przekazywała przez całą resztę powieści. Zachowania, reakcje, uczucia i myśli wzięte ni z gruszki ni z pietruszki.

Kinga Kulig | 2015-03-16

Przede wszystkim co warto zaznaczyć na wstępie -jest to literatura "jednego tchu". Jak podkreśla i myślę,że trafnie : " zarezerwuj sobie wolny wieczór.jeśli sięgniesz po tę powieść,nie będziesz mogła jej odłożyć".
Na Piątej Alei w NY ( święta bożonarodzeniowe) dwaj mężczyźni (obcy sobie) kupują prezenty dla kobiet,które kochają. Gary dla swojej wybranki wybrał bransoletkę z amuletami za 150 dolarów,drugi zaś Ethan Greene szukał czegoś wyjątkowego.Mianowicie planował piękne i romantyczne oświadczyny dla pierwszej kobiety ,która uczyniła go szczęśliwym po śmierci żony.Jego zakup- pierścionek z brylantem kosztował go 20 000 dolarów.Oboje dokonują zakupu u sławnego Tiffany'ego a charakterystyczną rzeczą jaką klient otrzymuje w momencie zakupu jest malutkie turkusowe pudełeczko obleczone białą wstążeczką. Do spotkania mężczyzn dochodzi w momencie..wypadku,kiedy to Gary w pośpiechu wpada pod taksówkę. Niezwłocznej pomocy udziela mu Ethan,który chwilę temu opuścił galerię z zakupem..W...