Prezent od Tiffany'ego

978-83-7839-389-4
obydzajowa, uczucia, prezent, NY
literatura piękna
Barbara

Każda kobieta zasługuje na prezent od Tiffany’ego. Na Piątej Alei w Nowym Jorku dwaj mężczyźni kupują prezenty dla kobiet, które kochają. Gary dla swojej dziewczyny Rachel wybrał bransoletkę. Tymczasem Ethan szuka czegoś bardziej wyjątkowego – pierścionka zaręczynowego dla pierwszej kobiety, która uczyniła go szczęśliwym po śmierci żony. Kiedy jednak w zamieszaniu dochodzi do zamiany...

Każda kobieta zasługuje na prezent od Tiffany’ego.

Kiedy jednak w zamieszaniu dochodzi do zamiany prezentów i do Rachel trafia pierścionek Ethana, drogi obu par się krzyżują.
Ethan próbuje odzyskać pierścionek, by wręczyć go kobiecie, dla której był przeznaczony. Przekonuje się jednak, że to bardziej skomplikowane, niż przypuszczał. Czyżby los miał własne pomysły na życie obu par?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Prezent_od_Tiffany_ego-p-31673-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Prezent_od_Tiffany_ego-p-31673-1-30-.html

Ewelina | 2019-09-04
Przeczytana: 02 września 2019

Historia i pomysł na książkę fajny. Sama książka nie wciągnęła mnie tak bardzo, jak myślałam.

Nightingale | 2018-08-29

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Dobra na długi zimowy wieczór, jednak z pewnością nie zapadnie w pamięci na długo.

Adrianna__ | 2017-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2017

Książki, których akcja toczy się w święta Bożego Narodzenia chciałam czytać dopiero w grudniu, bo gdy widzę świąteczne reklamy w połowie listopada to dostaję białej gorączki. Jednak właśnie w ten magiczny czas zabiera nas autorka „Prezentu od Tiffany’ego”.
Wyobraźcie sobie śnieg, święta Bożego Narodzenia w Nowym Jorku. Dwóch mężczyzn na Piątej Alei w tym mieście kupuje prezenty dla swoich kobiet. Gary bransoletkę dla Rachel, a Ethan pierścionek zaręczynowy dla Vanessy. W wyniku wypadku, jakiemu ulega Gary mężczyźni łapią nie swoje prezenty, a gdy wychodzi to na jaw rozpoczyna się próba odzyskania tych właściwych, a to z kolei prowadzi do serii zdarzeń, których żaden by się nie spodziewał. A zakończenie może być zaskoczeniem dla wszystkich osób zamieszanych w to całe zdarzenie.
Czasami jest tak, że o bohaterach nie bardzo umiem się rozpisać. Tu jest inaczej. Pani Hill stworzyła ich bardzo dużo, ale skupiłabym się na głównych. Ethan jest wdowcem i ma ośmioletnią córkę Daisy –...

Aga Rabe | 2017-09-28

Historia o tym, jak pierścionek od Tiffany'ego może zmienić życie kilku osób.
Spodobała mi się ta książka, jest lekka, przyjemna, nawet dość zaskakująca. Nie spodziewałam się po niej niczego ambitnego, ot taka lektura na jesienny wieczór i mnie nie rozczarowała pod tym względem.
Polecam

adda76 | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Mocna szóstka dla tej książki ode mnie. Moze nie jest to jakies ambitne dzieło literackie ale mimo to czytalam z zaciekawiem. Kilka zwrotów akcji powoduje, ze przewidywalnosc wcale nie jest taka oczywista. Prezent od Tiffany'ego to lektura na odstresowanie, to sposób na przyjemny wieczór lub dwa :)

Muniette | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 października 2016

Do 'Prezentu od Tiffany'ego' początkowo podchodziłam sceptycznie. ot, wydawało mi się kolejną banalną książką o jeszcze bardziej banalnym zakończeniu. I chociaż wiele mogłabym teraz powiedzieć o tej książce, słowo banalna na pewno nie znalazłoby na liście przymiotników ją określających.

Cała fabuła skupia się wokół ludzi, których pozornie niewiele łączy. Ich drogi przecinają się jednak, przypadek wygrywa, powodując kolejne zawirowania. Gdy już zaś się czytelnikowi wydaje, że wie wszystko (np. to, że Rachel i Ethan na pewno będą razem) znowu okazuje się coś innego, kolejne komplikacje, kolejne sekrety.

Madzik | 2016-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2016

Babskie czytadło, na leniwe weekendowe wieczory. Nic, co zachwyca; można sobie darować.

Przyjemna i lekka książka. Zaskakująca historia, ciekawe czy mogła się wydarzyć?

| 2016-03-04

Nie rozumiem zachwytów nad tą książką. Nawet jak na romansidło-czytadło jest to słaba pozycja. Akcji tyle co kot napłakał, choć rzeczywiście - autorce należą się gratulacje - bo udało jej się to rozciągnąć na ponad czterysta stron. Niezbyt też prawdopodobna ta cała historia i ceregiele z pierścionkiem.

Na dodatek zakończenie do niczego. Rozumiem, że autorka chciała wprowadzić zaskakujący zwrot akcji, ale nie wyszło. Za to udało jej się sprawić, że wszyscy bohaterowie zachowują się kompletnie odmiennie od tego, co nam przekazywała przez całą resztę powieści. Zachowania, reakcje, uczucia i myśli wzięte ni z gruszki ni z pietruszki.

beataj | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Sympatyczna babska historia o sile przeznaczenia i mocy dopasowania ludzi, magii prezentów, zwłaszcza tych od Tiffany'ego oraz smaku chleba na zakwasie :)