Powiedz, że mnie kochasz

Wydawnictwo: Replika
978-83-7674-116-1
proza polska, powieść
Reni

Martyna rozpoczyna nową pracę spóźnieniem, awanturą z szefem i miłością od pierwszego wejrzenia. Niestety, obiekt westchnień i jednocześnie bezpośredni przełożony wydaje się jej nienawidzić. W dodatku wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nigdy się nią nie zainteresuje. Martyna nie rozpacza, powoli układając swoje życie uczuciowe i zawodowe. Tylko dlaczego Hubert wydaje się nie lubić...

Martyna nie rozpacza, powoli układając swoje życie uczuciowe i zawodowe. Tylko dlaczego Hubert wydaje się nie lubić jej nowego chłopaka? Dlaczego sąsiad, pan Rysio, staje się coraz częstszym gościem w jej domu? Jaką rolę odgrywa wróżka Nina?

Wreszcie - ile problemów może przysporzyć plotka?

Kiwi_Agnik | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Historia pełna intryg i pomyłek, okraszona humorem i zakończona happy endem.

Fajnie się czyta, książka lekka i przyjemna.

Milena | 2013-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Martyna dopiero co ukończyła studia, a już została przyjęta w firmie handlowej, która zajmuję się budownictwem. Jej nowy szef nie może uwierzyć, że dostała tą posadę jedynie ze względu na swoje umiejętności, twierdzi, że jest czyjąś protegowaną. Od pierwszego dnia jej pracy chce, aby dziewczyna szybko z niej zrezygnowała. Jednak w końcu oboje potrafią z sobą współpracować. Martynie zaczyna się układać zarówno w życiu zawodowym, jak i uczuciowym. Dziewczyna zaczyna spotykać się z uroczym Czarkiem, którego od samego początku nie przypadł Hubertowi do gustu. On natomiast ma również problemy w swoim związku z niejaką piękną Lucyną, która woli jak mówią na nią Lucy.

Kilka razy już miałam przeczytać tą pozycję, ale zawsze coś stawało jej na drodze, ale w końcu się udało. Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu tej książki? Ale to wszystko było poplątane. W historii tej jest pełno niedomówień, plotek i nie trafnego pierwszego wrażenia. Z całej książki chyba najbardziej podobał mi się...

Gośka | 2012-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2012

Bardzo sympatyczna książka,napisana prostym językiem,nieskomplikowana, nie wnosząca może żadnych nauk ale za to sprawiająca przyjemność w czytaniu.
Martyna nie posiada się ze szczęścia,gdy udaje jej się znaleźć pracę. Jednak już na początku spotyka się z niechęcią szefa-przystojnego Huberta- który myśli,że dostała tą pracę po znajomości.I tak zaczynają się perypetie tych dwojga,którzy z biegiem czasu mają się wyraźnie ku sobie,jednak zawsze coś staje im na przeszkodzie.Zabawne sytuacje, niedomówienia,plotki.Czyli zwyczajne życie w biurze.
Jeśli masz ochotę oderwać się od codzienności i zrelaksować się nie wysilając mózgu to ta książka jest właśnie dla ciebie:)

mida189 | 2012-10-30

Książkę przeczytałam w ciągu niecałego dnia, co świadczy na jej korzyść;)

Bohaterkę powieści, Martynę, poznajemy w czasie gdy dostaje swoją pierwszą pracę, którą rozpoczyna niefortunnym spóźnieniem. Nie przysparza jej to sympatii w oczach i tak już nieprzychylnego do niej szefa, Huberta. Ale czy tak naprawdę nieprzychylnego? Czemu on jej tak nie lubi? Jak potoczą się historii bohaterów? Czy węzeł omyłek, jaka wyniknie w powieści rozwiąże się i na czyją korzyść? Tego dowiecie się podczas lektury ;)

Bardzo polecam jako lekką lekturę an wolny wieczór spędzany w ulubionym fotelu/łóżku/kanapie pod kocem i z herbatą/kawą/czekoladą w ręku ;)

Ziraelka | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Absolutnie trefna lektura!
Próbowałam znaleźć w tej książce coś ciekawego i wartościowego, ale niestety moje starania spaliły na panewce. Poza sympatycznym zdjęciem z Giewontem na okładce ta książka nie ma nic do zaoferowania. Główna bohaterka to idiotka, jakich mało, niedojrzała i płytka egoistka, która sama nie wie, czego chce, a w pracy od pierwszego dnia zajmuje się głównie wypatrywaniem kandydata na męża i rozsiewaniem plotek na temat orientacji seksualnej szefa... Bohaterowie prezentują bardzo prosty, żeby nie powiedzieć prostacki, światopogląd, brać od życia, ile się da, i mieć w nosie wszystkich i wszystko. Szkoda, że nikt mnie nie uprzedził, że książka jest pełna infantylnych idiotek, nowoczesnych prostaków, wróżek-tarocistek i gejów, zarówno tych urojonych jak i prawdziwych, bo bym sobie nią nie zawracała głowy.
Moim zdaniem ta książka to kompletne dno.

gosia123 | 2011-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2011

Lekka i napisana fajnym językiem.Wciąga od pierwszej do ostatniej strony

Gabriela | 2011-09-12
Przeczytana: 14 września 2011

Ksiązka lekka łatwa i bardzo przyjemna

książek: 2024
julietta70 | 2011-05-23

urocza

po-prostu-czytaj | 2013-11-01
Przeczytana: listopad 2013

Zazwyczaj stronie od polskiej literatury, ale w przypadku powieści Anny Siwek zrobiłam wyjątek. Sama nie wiem co mnie ku temu skłoniło. Być może banalny tytuł, który od razu kojarzy się czytelnikowi z tanim romansem, a być może właśnie to, że taki tani romans napisała polska autorka, sprawił, że z ciekawości przeczytałam jej opis znajdujący się na tyle książki. Po jego przestudiowaniu doszłam do wniosku, ze w zasadzie czemu nie – zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

I o owej sytuacji będzie teraz mowa. Rzecz dzieje się w Warszawie podczas gdy główna bohaterka Martyna, dwudziestoczteroletnia dziewczyna, zaraz po studiach na SGH dostaje swój pierwszy angaż w pracy, gdzie zdecydowaną większość stanowią mężczyźni. No bo nie czarujmy się drodzy Państwo, rzadko która kobieta marzy o tym by pracować w stali, odlewach i miedzi. Martyna zostaje przydzielona do działu, w którym szefem jest niejaki Hubert. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, iż ona już w pierwszy dzień spóźnia się do...

Agnesscorpio | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Jesteś młoda, ładna, skończyłaś studia, znasz języki. Dostajesz swoją pierwszą posadę w firmie opanowanej przez mężczyzn. Ale jesteś ambitna, znasz swoją wartość, chociaż czasami miotają tobą wątpliwości. Ale wierzysz, że dasz sobie radę. Gdyby tylko… gdyby tylko twój szef nie był takim szowinistycznym despotą, a do tego mniej przystojnym… wówczas pracowałoby ci się o niebo lepiej.

Martyna znajduje się właśnie na takim życiowym zakręcie. Jest młoda, rozpoczyna swoją pierwszą pracę i rozpaczliwie pragnie się zakochać. Jej szef, Hubert, przystojny i zimny, okazuje się być do tego jeszcze czasami chamski i uszczypliwy. Dziewczyna darzy go ambiwalentnymi uczuciami i nie zauważa, że mężczyzna zaczyna patrzeć na nią całkiem inaczej. Może dlatego, że w jej życiu pojawia się przystojny Czarek, który zdaje się być tym wyśnionym i wymarzonym. W domu Martyny także pojawia się mężczyzna, który pomaga jej babci i mamie w usuwaniu skutków zalania mieszkania. Jej przyjaciółki Zosia i Sandra...