Kamyk

Wydawnictwo: Świat Książki
literatura polska
Ag2S

Nowy thriller Joanny Jodełki, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału 2009 roku. Na poznańskiej ulicy padają strzały. Na miejscu ginie prezes dobrze prosperującej firmy, ranna zostaje jego pracownica, Ewa Kochanowska. Jedynym świadkiem zabójstwa jest niewidoma dwunastoletnia córka Ewy, Kamila, zwana Kamykiem. Wprawdzie nie widziała mordercy, ale to nie znaczy, że nie potrafi go rozpoznać. Rozpoczyna się mrożąca krew w żyłach walka o życie dziewczynki. Czy niewidome dziecko ma szanse w starciu ze zdeterminowanym mordercą?

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

agaczek | 2019-09-30
Przeczytana: wrzesień 2019

Kiedy Daniel Koch przyjeżdża do Poznania audytować firmę Lucjana Dąbskiego, nawet nie wie, jak jego uporządkowane i nudne życie przewróci się do góry nogami i to zaledwie w 4 dni. Koch zostanie zamieszany w morderstwo, porwanie i opiekę nad niewidomą dziewczynką. A to wszystko przez jedną nic nie znaczącą noc, z jedną z pracownic Dąbskiego. Czytałam opinie na temat książki i nie są one zbyt przychylne. Nie wiem dlaczego? Mi książka bardzo się podobała, choć początek nie zapowiadał się obiecująco. Lekturę czyta się szybko, wciąga i chciałoby się szybciutko, przewrócić kartkę aby dowiedzieć się co będzie dalej? Czy w końcu coś się wyjaśni? Cechy, charakter i zachowania bohaterów bardzo autentyczne, pięknie wkomponowane w realia naszej społeczności. Jeśli będę miała okazję sięgnąć po kolejną książkę Joanny Jodełki, to na pewno to zrobię. Polecam!!!

Jolka | 2019-03-21
Na półkach: Przeczytane, Porzucone
Przeczytana: 21 marca 2019

Biorąc "Kamyka" do ręki miałam nadzieję,że trafiłam w perełkę Joanny Jodełki,gdyż wcześniej przeczytana przeze mnie "Wariatka"była niesamowita.Mówię sobie to będzie na pewno bardzo dobre.Niestety jakież było moje rozczarowanie po przeczytaniu kilku stron.Nie mogłam się zupełnie skupić i zastanawiałam się o co tu chodzi?Myślę,może później się rozkręci.Nic z tego.Brak mi jest w "Kamyku" napięcia ,jakiś chwil grozy czy niesamowitych emocji,nie ma tu klimatu ,który towarzyszy kryminałowi.Jest za to sporo stron z opisami,które doprowadzały mnie do szału i tym samym książkę odłożyłam.

Gośka | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

Pierwsze spotkanie z prozą Joanny Jodełki uważam za udane. "Kamyk" nie ma zbyt wielu pozytywnych recenzji, jednak ja byłam zadowolona z lektury.

Daniel Koch jest zwykłym facetem. Sumiennie wykonuje swoją pracę, mieszka sam, od czasu do czasu spotyka się z jakąś kobietą, nie nawiązując trwalszych relacji. Kiedy przypadkowo ląduje w mieszkaniu intrygującej Ewy, nie ma pojęcia, że ta wizyta zmieni jego światopogląd i życie.

Pracodawca Daniela zostaje zamordowany, Ewa, ciężko ranna trafia do szpitala, a Daniel, wbrew swojej woli, zostaje opiekunem dwunastoletniej, niewidomej dziewczynki, która była świadkiem strzelaniny.

Przyznaję, początkowo miałam problem ze stylem autorki. Skacze po sytuacjach, przedstawia dość chaotycznie bohaterów. Nie mogłam się wczytać. Na szczęście ta sytuacja nie trwa długo.

"Kamyk" to bardziej książka obyczajowa niż kryminał. Czytelnik nie uświadczy tu prowadzonego śledztwa, policjantów mamy jak na lekarstwo, choć teoretycznie poszukujemy sprawcy...

Aska96 | 2018-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

Baaaardzo słaba książka. Położyć ją na półce przy jakimkolwiek kryminale, sensacji, thrillerze to profanacja. Niestety, ale bardzo się zawiodłam. Liczyłam na dobrą lekturę. Bohaterowie jakby się rozlatywali, nie ma spójności między nimi, dialogi wydają się sztuczne, a charakterystyka psychologiczna postaci - nieprawdziwa.
Jeśli ktoś cierpi na bezsenność - polecam. Jak dla mnie idealna zamiast tabletek.

agucha | 2018-12-20

Bardzo fajny kryminał. Przyjemnie się czytało. Było trochę śmieszno, trochę straszno. Ciekawi bohaterowie i ich historie. Polecam.

Marek N | 2018-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2018

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Joanny i z pewnością nie ostanie. Thriller "Kamyk" czytało mi się bardzo przyjemnie, przede wszystkim z powodu osadzenia akcji w Poznaniu, moim rodzinnym mieście. Autorka bardzo wyraźnie nakreśliła profile głównych bohaterów wplątanych w niebezpieczną intrygę. Troszkę drażniły mnie wtrącenia odnoszące się do przyszłych wydarzeń oraz drobne niedopowiedzenia. Bardzo mnie urzekła postać niewidomej dziewczynki Kamili - tytułowego Kamyka i jej relacje z przypadkowo poznanym znajomym mamy, które z uwagi na następujące wydarzenia zmieniają się w sposób typowy dla nastoletniego, trochę zbuntowanego dziecka. Nie brakuje tu jednak wątków trochę komicznych jak i chwytających za serce. Polecam gorąco.

jerrymarch | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

"Kamyk" to pierwszy kryminał Joanny Jodełki po jaki sięgnąłem. Akcja toczy się wokół zabójstwa właściciela poznańskiej firmy oraz usiłowania pozbawienia życia jednej z jego współpracownic. Świadkiem zdarzenia jest niewidoma dziewczynka, która mimowolnie zostaje wplątana w rozgrywkę z mordercą. Akcja książki szybko wciąga czytelnika, a w związku z tym, że opowiedziana historia nie jest zbyt długa, można ją w poznać w całości w ciągu jednego dnia. Warto przeczytać.

Sandra | 2018-07-30
Przeczytana: 14 lutego 2018

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką i nie zawiodłam się. Ciekawa historia, wartka akcja, jednym słowem czyta się lekko i przyjemnie.

pikuj | 2018-03-23
Przeczytana: marzec 2018

Kupiłem na wyprzedaży. Nie wiem dlaczego. Książka przeciętna. Acz miła.

Dominika | 2018-03-08
Przeczytana: 06 lutego 2019

Bardzo przyjemny, ale nie wybitny kryminał. Polubiłam głównych bohaterów i z zaciekawieniem przewracałam kolejne strony.