Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków

Wydawnictwo: Otwarte
Misieńka

To naprawdę działa! Ponad pół miliona Polaków schudło dzięki diecie doktora Dukana! Francuska dieta okazała się doskonała dla Polaków. Szybko tracą zbędne kilogramy, mają mnóstwo energii i czują się wspaniale. Aby ułatwić Ci chudnięcie, przy współpracy z doktorem Dukanem opracowaliśmy polskie przepisy zgodne z zasadami jego diety. Jeśli lubisz naszą narodową kuchnię, w tej książce znajdziesz...

Aby ułatwić Ci chudnięcie, przy współpracy z doktorem Dukanem opracowaliśmy polskie przepisy zgodne z zasadami jego diety. Jeśli lubisz naszą narodową kuchnię, w tej książce znajdziesz receptury na tradycyjne dania: śledzie po kaszubsku, chłodnik po polsku, a nawet śląską roladę. A jeżeli gotujesz z fantazją, sięgnij po przepis na zupę imbirową, baba ghanoush albo cytrynowe steki.

Jedz do woli i chudnij!

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2010

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/nie-potrafie-schudnac-2/

yoleee | 2014-01-18

Na diecie Dukana nigdy nie byłam. Kupiłam to książkę, gdyż po przejrzeniu jej, zauważyłam,że kilka przepisów to coś innego i chcę to koniecznie wypróbować. Niestety trochę się zawiodłam, musiałam wszystko po trochu doprawiać po swojemu gdyż niektóre dania były bez smaku. Po jakimś czasie również zauważyłam, że dużo dań smakuje tak samo, źle nie smakowało, ale smaki nie były już niepowtarzalne tylko wtórne. Mimo wszystko roladki z Dukana czasami robię i jestem z nich zadowolona :)

Marta M | 2015-02-12

Skorzystalam z kilku przepisow ale nie przypadly mi do gustu.Ksiazka nie przyciaga moze tez dlatego ze brak jej zdjec kolorow niewiem,,ale ja zwracam na to uwage.

diuna84 | 2017-09-05
Przeczytana: 04 września 2017

Zdecydowanie nie dla mnie ta pozycja. Jest ciężka w czytaniu. Nie bardzo podoba mi się sformowanie "polscy dukaniści" - fakt zawiera przepisy bardziej polskie. Wiadomo, że co kraj to obyczaj i inna kuchnia.

Opisano fazy diety- które są kluczem niby do zdrowego lepszego odżywiania- nic z tego nie próbowałam. Stabilizacja uzyskanej wagi/ Faza utrwalenia wagi/ faza ostatecznej stabilizacji/ dwa filary/ trzy zasady... brak tu wykresu jakieś przejrzystości.
POTEM: 4 etapy kuracji doktora Dukana
FAZA I- czyste proteiny (P)
FAZA II- proteiny + warzywa (PW)
FAZA III- utrwalanie wagi
FAZA IV- ostateczna stabilizacja
... ok niby rozpisane, ale wcześniej o tym już też była mowa i zaś powrót do tematu. Do tego ciągle jednolity tekst - no mnie to nie przekonuje.

Potem są opisane grupy żywnościowe.. .drób, ryby; pszenne itp
Dochodzę do ze to jest na zupełnie początkujących- skoro jest wzmianka nawet "Co warto mieć w kuchnie?" ... taki dłuższy wstęp zajmuje ok 1/3 książki.
Reszta to już...

Aniela_Rose | 2015-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z życia

Dla mnie przepisy były zbawieniem i pomogły zmienić styl życia. Profesor dietetyki ją bardzo odradzał, bo jest wyniszczająca. Ale co kto lubi.

ajatakanieuczesana | 2015-08-10

Dieta inna niż wszystkie, a do tego jeszcze przepisy dostosowane specjalnie dla polaków.
I rozczarowałam się. W książce nie ma nic nadzwyczajnego, oryginalnego czy innego. Więcej jest w niej wprowadzenia o diecie niż samych sensownych przepisów.
Zawiodłam się.

Sara Stec | 2015-08-21

Nie schudłam ale i nie przytyłam, z bardzo prostej przyczyny. Nie zainteresowało mnie kompletnie.

delighted | 2012-03-03

ciekawe, dobre przepisy