101 rzeczy lepszych od diety

978-83-931505-1-9
dieta, poradnik
poradniki
Anvariel

Chcesz być szczuplejsza, ale nie lubisz rygorystycznych diet? Oto książka, dzięki której błyskawicznie, bezboleśnie i w świetnym humorze zrzucisz kilka kilogramów. Dzięki temu zabawnemu anty-dietetycznemu poradnikowi odkryjesz 101 sposobów, by: pozbyć się nawyków prowadzących do nadwagi, zmienić sposób myślenia, a dzięki niemu – figurę, ubierać się tak, żeby wyglądać olśniewająco, odnaleźć...

pozbyć się nawyków prowadzących do nadwagi,
zmienić sposób myślenia, a dzięki niemu – figurę,
ubierać się tak, żeby wyglądać olśniewająco,
odnaleźć harmonię ciała i duszy,
zrozumieć, że dieta stanowi problem, a nie rozwiązanie.

źródło opisu: http://www.wydawnictworodzinne.pl/101-rzeczy-lepszych-od-diety/

źródło okładki: http://www.wydawnictworodzinne.pl/101-rzeczy-lepszych-od-diety/

Anvariel | 2011-08-04
Przeczytana: 03 listopada 2015

Rewelacyjna, zabawna, ale również bardzo mądra książką. Mnie osobiście nie wszystkie rady przypadły do gustu, ale sporo jest takich, które pewnie zastosuję. Bardzo podoba mi się to, że autorka namawia przede wszystkim do pokochania siebie i to jest jej zdaniem jeden z kluczy do tego, żeby być/czuć się atrakcyjną. Cały poradnik został napisany żartobliwym tonem, czyta się go łatwo i przyjemnie. Dużym plusem jest genialne tłumaczenie i zastąpienie odniesień do brytyjskich stron www/programów/gwiazd ich polskimi odpowiednikami. Znajdziemy więc w książce linki do ciekawych stron www po polsku (po angielsku też, jeśli ktoś zna), pojawi się Adam Małysz etc. Książka przeznaczona dla kobiet w różnym wieku. Myślę, że jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które od zawsze są na diecie a i tak uważają, że źle wyglądają, to powinnaś przeczytać tą książkę.

Nikto | 2015-08-14
Na półkach: Rok - 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2015

Poradnik jak dla mnie przeciętny,na kolana nie rzuca.Autorka przeplata porady dietetyczne z poradami z dziedziny mody i urody.Przy czym te drugie są bardziej konkretne,wszak Pani Spencer ,jak sama o sobie mówi jest '' obywatelką świata mody ''. Widać że się na tym zna i wie co pisze.Natomiast porady z dziedziny dietetyki i żywienia są mało odkrywcze.Przy ogromie publikowanych obecnie książek o odżywianiu można się na takie same rady natknąć co krok.No i każda pani stosująca kiedykolwiek jakieś diety z własnych doświadczeń też już zna te sposoby ,zamienniki itd.Autorka przytacza też różne badania ,statystyki,tudzież operuje bez pardonu nazwami danych marek ,stron internetowych czy adresami sklepów.Trochę powiało mi snobizmem.Dowcip jakim Pani Mimi okrasza swoje porady również nie wywołał u mnie salw śmiechu,ot przeciętny jak cały poradnik.

Mujera | 2014-02-14
Przeczytana: 2013 rok

Książka napisana z humorem i lekko. Jej celem jest podniesienie współczesnych kobiet na duchu, zwłaszcza tych zagubionych w pogoni za smukła sylwetką. Podoba mi się, iż autora nie próbuje nam wbić do głowy, że samo "siedzenie i marzenie o zgrabnej figurze" wystarczy. Niestety, moja przyjaciółka stwierdziła jednak, że po jej lekturze tak humor jej się poprawił, że raczej przytyła niż schudła... Dlatego, może warto się zastanowić przed sięgnięciem po tę pozycję? :)

zuzanna | 2011-09-05
Przeczytana: sierpień 2011

To niezwykle zabawna a przy tym mądra książka, w której autorka prezentuje masę sposobów na trwałą poprawę swojego wyglądu. Nie są to porady z kosmosu tylko bardzo trafne spostrzeżenia osoby, która również do najszczuplejszych nie należała. Książka pokazuje jak schudnąć w sposób przyjemny i wyglądać oszałamiająco bez katowania się surowymi dietami. Chudnie się od samego jej czytania:-) Kilka moich ulubionych tekstów:

"Nic nie smakuje równie dobrze jak poczucie, że się jest szczupłym"

Nigdy nie kupuj ubrań dla kobiety, którą chciała byś być, ale dla tej, którą jesteś.
Wszystkie je mamy, czyż nie? Pantofle w orientalne wzory. Skórzane spodnie. Sukienkę baby doll, filcowy kapelusz w stylu tego, który nosi Justin Timberlake, superkrótkie szorty, które tak świetnie leżały na Kate Moss. Wszystkie te rzeczy kupiłyśmy w imię życia, o którym marzymy, a nie tego, które mamy faktycznie.

"W jaki sposób straciłem na wadze? Przygotujcie się na niespodziankę – jadłem mniej. To jedyna metoda”....

Kaktus_xD | 2011-09-01
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

Zabawne rady dotyczące diety która nie jest dietą... a stylem życia, który nie skończy się efektem jo-jo oraz pozwoli nam cieszyć się z jedzenia smacznych aczkolwiek zdrowych posiłków i ułatwi pokochanie samej siebie.
Nie bierzcie sobie do serca wszystkich porad.
Niektóre są zasadniczo przesadzone.
Polecam na prezent.

sigma122 | 2016-08-05
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Trafiłam na tą książkę przypadkiem, w sumie zaintrygował mnie tytuł...W sumie całkiem miło się czytało, jednakże nie było w niej nic specjalnego. Głównym przesłaniem autorki jest, że świat nie kończy się na katowaniu się dietami i pogoni za szczupłą sylwetką, a kobiety powinny pokochać się takimi, jakie są.

QueenOfSparrows | 2013-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 lipca 2013

Bardzo zabawna książka-poradnik dla kobiet z kompleksami. Przeczytaj, a poczujesz się ze sobą lepiej. Ta książka nie sprawi, że będziesz lepiej wyglądać, ale pomoże w zrealizowaniu tego celu. Bardzo zabawna, warto ją mieć, żeby przeczytać w tzw. "Dzień Grubasa" albo "Dzień złej fryzury".

karola | 2011-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Mimi Spencer jest jedną z nas, zwyczajnych kobiet, które chcą być szczupłe. Mimi Spencer jest jednak kobietą rozsądną, która zdaje sobie sprawę, że w życiu jest ważne coś więcej niż chudy tyłek. To my. To ja i Ty. To ta kobieta, którą jesteś w środku. To Ty.

I o tym jest w głównej mierze ta książka. Och, jasne, jest też trochę o diecie, ćwiczeniach, doborze ubrań, odpowiednim makijażu... Ale jest też o tym, że najpierw trzeba kochać siebie. Zmiksuj to wszystko z garścią dowcipu, ciekawostkami naukowymi, opowieściami z życia autorki, przypraw odrobiną zdrowego rozsądku, świetnym stylem i dostaniesz poradnik - nieporadnik.

moja pełna recenzja na http://babski-magiel.pl/mybookcase

| 2011-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2011

bardzo dobre rady jak wyglądać dobrze i czuć się dobrze.i duża dawka humoru.ale jak zawsze wszystko sprowadza się do jednego wniosku:"pokochaj siebie!' jeśli to zrobisz nie będzie miało znaczenia to jak wyglądasz.poza tym to wewnętrzne piękno nadaje blask i czyni człowieka pięknym.i oczywiście własny styl, niezależny od mody i innych dziwactw tego świata.książka była prezentem.o dziwo trafionym, bo przeczytałam z przyjemnością.

Ola | 2012-12-06

To nie jest zwykły poradnik, jak każdy inny, który możemy spotkać na sklepowej półce. To coś więcej niż poradnik! Autorka w zabawny sposób przedstawia 101 rzeczy lepszych od diety, które zarazem są cennymi wskazówkami w życiu chyba każdej kobiety. Książka nie tylko o odchudzaniu, ale także o tym jak czuć się sexy we własnej skórze, książka, która zmienia nie tylko ciało, ale i duszę :)